Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Альпійська гірка

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
32
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Реферат на тему:
 
«Альпійська гірка»
 
Зміст
 
Вступ
1. Історія виникнення
2. Види альпійських гірок
3. Вибір місця під альпінарій
4. Підготовка грунту
5. Планування споруди
6. Асортимент рослин
6.1. Хвойні рослини для альпійської гірки
6.2. Листяні дерева і чагарники
6.3. Багаторічні квіти
6.4. Декоративно-листяні травʼянисті багаторічні рослини
7. Сезонний догляд
Висновок
Використана література
 
ВСТУП
 
Альпійська гірка, або альпінарій ˗ ділянка, на якій вирощують рослини, характерні для альпійського і субальпійського пояса, а також рослини-літофіти. Сади, в яких головним елементом ландшафтного дизайну виступали камені солідних розмірів і неправильної форми, традиційні для Китаю і Японії. Сади каменів цих країн відомі більше трьох тисячоліть, для місцевих жителів вони є важливим атрибутом філософії. У Європі перші альпінарії і рокарії з’явилися близько двох століть тому, внісши собою елементи східної екзотики в класичні лінії парків і садів аристократичних садиб.
Двох однакових альпійських гірок не існує, як не існує в природі двох однакових каменів ˗ все залежить від фантазії творців цих декоративних садових елементів.
 
1. Історія виникнення
 
Більш ніж 100 років тому любителі ˗ квітникарі та ботаніки кинулися в високогірні області за прекрасними квітами. Рослини високогірних лугів, квіти, трави, чагарники, що ростуть на скелях, в Щербинці, що покривають валуни, почали з'являтися в долинах, низинах, де вони росли в незвичних для них умовах.
Альпінарії стали розміщуватися в ботанічних садах, де були створені умови для вивчення рослин, поміщених в них. Рослини акліматизувалися в новому середовищі, почали рости і розмножуватися.
Інтерес до розведення високогірних рослин все зростав. У садах біля замків, де були зібрані багато видів квітів, і рідкісних, почали споруджувати спеціальні ділянки, майданчики, подібні за зовнішнім виглядом з високогірній природою, альпійськими лугами. Такі ділянки називали альпінарієм.
Перший альпінарій для високогірних рослин спорудив у Марілауане ботанік з Інсбург А. Кернер. Високогірні рослини він збирав на Доломітових горах на висоті майже 2000м над рівнем моря. Про свої експедиції в гори і великих колекціях рослин, а також про досвід роботи він розповів у книзі «Рослини для альпінарію».
Серед перших європейських альпінаріїв можна назвати альпінарій у Відні. Він зберігся до сьогоднішніх днів; там зібрана велика колекція рослин, привезених зі всього світу. Цей альпінарій відвідують сотні тисяч відвідувачів ˗ садівників, любителів ˗ квітникарів, фахівців з різних країн. Багаті колекції рослин для альпінаріїв є і в інших ботанічних садах країн Європи. Відомі, наприклад колекції альпійських рослин в Швейцарії, Франції, Великобританії і т. д. У Чехословаччині вже в минулому столітті був організований альпінарій біля Праги. (Пругоніце). Словацькі ботаніки почали вивчення альпійської рослинності в кінці 19 ст., Насамперед на горах Мала і Велика Фатра і Високе ˗ Татри. У широкому масштабі споруди альпінаріїв на території Словаччини відзначається після першої світової війни. Це пов'язано з розвитком туризму, мета якого ˗ вивчення і пізнання природи, краси природного середовища, високогірної флори.
Число прихильників туристичних гірських маршрутів і шанувальників високогірній рослинності постійно зростала. Люди, мріючи бути постійно в оточенні цієї краси, почали споруджувати альпінарії на своїх садових ділянках, біля своїх осель. Багато такі споруди по праву відносяться до творів мистецтв. Правда, зустрічалися і такі нагромадження, які схожі на альпінарій лише чисто зовнішньо ˗ наявністю купи каміння.
Цей несмак іноді доповнювало нагромадження зайвих прикрашаючих деталей (карлики, мухомори тощо), що посилювало несмак споруди в цілому. Часом в альпінарій поміщали загострені камені, натерті вапном уламки гіпсу і скла, що не прикрашало ділянку. Тепер альпінарій споруджують зовсім по-іншому, та й рослини в альпінаріях розміщують, керуючись новими принципами. Застосовуючи свої професійні знання, любителі ˗ квітникарі організовують такі альпінарії, які радують око, причому на протязі всього року.
 
2. Види альпійських гірок
 
Гірки сьогодні вважаються шикарним і вишуканим творчістю на вашій ділянці. Кожен хоче перетворити й прикрасити свій дачний або садовий ділянку і зробити його оригінальним.
Види альпійських гірок:
  • кам’яниста гірка;
  • архітектурний альпінарій;
  • ландшафтний альпінарій;
  • терасований схил;
  • скельно-утесніть альпійська гірка;
  • полонина;
  • альпійська галявина;
  • гірка лісової яр;
  • гірський схил;
  • ущелину;
  • мініатюрний альпінарій.
Всі види гірок різноманітні і красиві.
 
Кам’яниста альпійська гірка
Цей вид альпінарію вважається найпоширенішим і популярним. Кам’яниста гірка виглядає як невеликий пагорб, з хаотично розкиданими каменями на поверхні. Така гірка стане гармонійною частиною будь-якого ландшафтного дизайну.
 
Архітектурний альпінарій
Такий вид гірки планується при проектуванні будинку або садової ділянки. Він має вигляд прямокутної тераси, які з’єднані кам’яними плитами. Ці плити укладаються в сходовому порядку. Для терасної стіни використовують природний камінь. Його укладку виробляють з наявністю простору для кореневищ рослин. Для архітектурного альпінарію підійде будь ˗ який вид зелених рослин, чагарників або хвойних дерев.
 
Ландшафтний альпінарій
Вважається універсальною альпійською гіркою, підходящою до будь-якого типу будівлі. Відмінно поєднує в собі водоспад або гірський луг. Розташовується в основному на природному схилі, луках або рівнинних місцевостях.
 
Терасований схил альпійської гірки
Крутий схил – це краще місце
Фото Капча