Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Аміни

Предмет: 
Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
3
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Амі́ни — це азотовмісні органічні хімічні сполуки, похідні амоніака (NH3), в якому атоми водню заміщені однією чи багатьма групами інших атомів.
Найважливішим Аміном є анілін. Якщо амін створений заміщенням одного атома водню в NH3, він називається первинним аміном, якщо двох - вторинним аміном, а якщо трьох - третинним аміном. Четвертинні аміни мають чотири замісника при атомі азоту, внаслідок чого атом нітрогену в ціх амінах має електричний заряд +1.
Приклад застосування: - як складники реагентів при флотації та масляній агломерації (грануляції, флокуляції) вугілля.
Клас азотистих органічних сполук, похідних аміаку NH3, в якому атома водню заміщені вуглеводневими радикалами. Залежно від числа заміщення атомів відрізняють Аміни первинні (RNH2), вторинні (R2NH) і третинні (R3N). Залежно від природи радикалів Аміни називаються: аліфатичними, ароматичними та гетероциклічними. Нижчі аліфатичні Аміни — гази, вищі — рідини й тверді речовини. Аміни — основи. Найважливішою реакцією є взаємодія їх з HNO2 : первинні аліфатичні Аміни. При цьому утворюють спирти, вторинні — ніт-розаміни, третинні не реагують. Ароматичні первинні Аміни з HNO2 утворюють діазосполуки. Аміни широко і використовуються в анілофарбуаальній та хімічно-фармацевтичній промисловості. В природі Аміни значно поширені.
Біогенні аміни – це клас сполук, які є похідними амінокислот - будівельного матеріалу білків. Найбільш відомим біогенним аміном є гістамін, який виробляється організмом і відіграє важливу роль в алергічних реакціях. Біогенні аміни присутні у всіх природних продуктах, в яких відбувся розклад білка. Свіжа та консервована риба відома тим, що містить велику кількість біогенних амінів. 
Деякі люди дуже чутливі до біогенних амінів, що в свою чергу зумовлює симптоми, схожі на алергічну реакцію організму. 
Головними біогенними амінами є гістамін, триптамін, кадаверин, путресцин, спермін та спермідин. У нашому організмі декілька інших біогенних амінів є важливими нейропередавачами. Це ГАМК (гама-аміно-масляна кислота), серотонін та допамін.
Аміни у продуктах харчування:
- Диметиламін (СН3)2NН і триметиламін (СН3)3N виявлено у розсолі для маринування оселедців. Власне триметиламін і надає оселедцям добре відомий характерний запах;
При значній концентрації триметиламін має запах подібний до запаху аміаку, а при невеликих концентраціях - запах триметиламіну стає надзвичайно неприємним.
- 1,4-Бутандиамін Н2N-(СН2)4-NН2 і 1,5-пентандиамін Н2N-(СН2)5-NН2 у вигляді солей виявлено у пиві.
У вільному стані вказані аміни утворюються при гнитті білків і обумовлюють так званий трупний запах. Як 1,4-бутандиамін (путресцин), так і 1,5-пентандиамін (кадаверин) токсичні.
Анілі́н — C6H5NH2 (амінбензол, феніламін), безбарвна рідина, при контакті з повітрям стає коричневою; застосовується у виробництві барвників, фармацевтичних препаратів, вибухових речовин, полімерів, прискорювачів вулканізації каучуку.
C6H5NH2 (амінобензол) — найпростіший ароматичний амін. Синтезував амінобензол у 1842 видатний російський хімік М. М. Зінін 1842 відновленням нітробензолу. Амінобензол — безколірна рідина, малорозчинна у воді, змішується з спиртом, ефіром, бензолом; t° кип. 184,4°, t° плав. — 6°. Під впливом повітря амінобензол швидко темніє. Пара його отруйна. Амінобензол з мінеральними. кислотами утворює солі. При діянні азотистої кислотити на солі Аміни утворюються діазосполуки, які широко застосовують у виробн. азобарвників. Аміни одержують відновленням нітробензолу при нагріванні з чавунними стружками і соляною кислотою. Велику кількість Аміну добувають на Рубіжанському хімкомбінаті. Амінобензол — одна з найважливіших органічних речовин, яку використовують для виготовлення барвників, фармацевтичних препаратів, проявників у фотографії та вибухових речовин.
Фото Капча