Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Англія

Предмет: 
Тип роботи: 
Конспект заняття
К-сть сторінок: 
19
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Урок з історії
середніх віків
 
Тема: «АНГЛІЯ»
 
7 клас
 
Тема. Англія
Мета: розглянути процес створення централізованої держави в Англії, удосконалити навички учнів порівнювати історичні процеси в різних європейських державах, установлювати причинно-наслідкові зв'язки, співпрацювати в групі, оцінювати діяльність визначних історичних особистостей.
Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть: 
  • називати час нормандського завоювання Англії, правління Плантаґенетів в Англії, війни Червоної та Білої троянд, підписання Великої хартії вольностей, скликання англійського парламенту, визначні історичні постаті (Альфред Великий, Вільгельм Завойовник, Генріх II Плантаґенет,) ;
  • пояснювати поняття: парламент, громадянська війна;
  • порівнювати позиції Англії та Франції у Столітній війні, їхні армії, політику європейських держав, станові монархії європейських країн;
  • висловлювати судження щодо виникнення парламенту, тенденцій розвитку європейських держав.
Основні поняття: парламент, війна Червоної та Білої троянд.
Тип уроку: комбінований.
 
СТРУКТУРА УРОКУ
 
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
III. Вивчення нового матеріалу
1. Англосаксонські королівства.
2. Англія й вікінги.
3. Нормандське завоювання країни.
4. Перші Плантаґенети.
5. Велика хартія вольностей.
5. Англія в XIV-XV ст.
6. Війна Червоної та Білої троянд.
IV. Узагальнення й систематизація навчальних знань і вмінь учнів
V. Підсумки уроку
VI. Домашнє завдання
 
ХІД УРОКУ
 
I.. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
 
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
 
Історичний диктант
Яка французька династія почала правити з 987 р.? (Капетинги)
Як звали французького короля, сина Анни Ярославни? (Філіп І)
Єдина спадкоємиця герцогства Аквітанія Альєноро була дружиною якого французького короля? (Людовика VII)
Який французький король залишився в пам’яті сучасників як король що мав гарну зовнішність та огідну душу? (Філіп IV – красивий)
Роки Столітньої війни (1337 – 1453)
Генеральні штати було вперше скликано в….. (1302)
Про результати якої битви англійці зневажливо казали: «Якщо б Господь дав рибі дар говорити, то вона б заговорила саме французькою, бо вона з’їла багатенько французів. (Битва біля мису Слейс, 1340)
Прево Парижу Єтьєн Марсель – що зробив? (Очолив повстання баронів)
Що таке Жакерія? (Повстання селян)
Дофін – це …..
З якого міста було знято облогу завдяки Жанні д’ Арк. (Орлеан)
Хто з французьких герцогів підтримував англійців в ході Столітньої війни (Герцог Бургундський)
Робота з картою.
Покажіть на карті місця, де відбувалися основні події Столітньої війни.
Перевірка творчого домашнього завдання.
Учні презентують твори-роздуми на тему «Чому Жанна д'Арк з'явилася у французькому, а не в англійському суспільстві?»
Підводячи підсумки виступів учнів, учитель звертає їхню увагу на те, що на цьому уроці вони зможуть детальніше ознайомитися з історією середньовічної Англії, яка поки що відома їм як суперниця Франції у Столітній війні, що зазіхала на її території. Учні матимуть можливість не тільки простежити становлення централізованої держави в Англії, а й порівняти його з аналогічними процесами у Франції.
 
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
 
1. Англосаксонські королівства.
Розповідь учителя.
У 410р. римські сили залишили провінцію Британія. Це відкрило шлях для племен англів, саксів і ютів, які почали заселення цієї території. У 449 р., за переказами, племена ютів уперше висадилися в Британії. У результаті столітньої боротьби загарбники захопили південну частину острова, заснувавши там свої королівства. Період панування англосаксів прийнято називати періодом семицарства – гептархії, адже саме стільки держав заснували завойовники. Юти заснували королівство Кент зі столицею Кентербері. Сакси заселяли королівства Суссекс, Уессекс та Ессекс. Англам належали держави Нортумбрія, Мерсія та Східна Англія.
У VI-VII ст. починається християнізація англосаксонських королівств. У 597р. бенедиктинець Августин став першим архієпископом Кентерберійським, а в 601 р. він хрестив кентського короля Етельберта. Останнім англосаксонським королем-язичником був Пенда Мерсійський. Англосаксонські священики активно проповідували християнство не тільки в Англії, але й в інших країнах. Так, саме англійські місіонери багато зробили для християнізації областей Франкської держави.
У VII – IX ст. між королівствами з перемінним успіхом велася боротьба за владу. У IX ст. найбільш могутнім стало королівство Уессекс. У зв'язку із загрозою данських набігів уессекським королям вдалося об'єднати навколо себе англосаксонські королівства.
2. Англія й вікінги.
Фронтальна бесіда.
1) Звідки походить вислів «Боже, врятуй нас від люті норманів!»?
2) Чим були зумовлені успіхи норманів?
3) Які наслідки мали походи норманів для народів Європи?
Робота з картою.
Покажіть на карті території, завойовані норманами в Ірландії та Східній Англії.
II 2. Нормандське завоювання країни.
Розповідь учителя.
Спадкоємцями Кнуда на англійському троні були Гарольд Заяча Лапа (1035-1040 рр.) і Хардекнуд (1040-1042 рр.). Обидва вони померли бездітними, тому англійська знать проголосили королем сина Етельреда, Едуарда Сповідника. Практично все своє життя він провів у вигнанні, у Нормандії, а тому зовсім не знав країни, якою йому треба було правити. Він покладався не на місцеву, скандинавську й англосаксонську аристократію, а на своїх норманських друзів. Едуард більше
Фото Капча