Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
48
Мова:
Українська
Тема 18. Автоматизація виконання креслень в системі Автокад. Основні положення і принципи роботи системи Автокад. Система координат, що використовується в Автокаді. Засоби забезпечення точності побудов
Система AutoCAD розроблена американською фірмою Autodesk на початку 80-х років і була спочатку орієнтована на існуючі у той час персональні комп'ютери (PC XT, PC AT без співпроцесора і т. п.). Вже ці, за нинішніми мірками слабкі, версії викликали інтерес у конструкторів і креслярів, що бажали автоматизувати свою працю хоч би в частині малювання на листі паперу.
Широке розповсюдження системи в Росії почалося з десятої версії, яка працювала в операційній системі MS DOS, існувала, як в англійському, так і російському варіантах (як, втім, і в інших національних модифікаціях). Ця версія була вже достатньо розвинена, оскільки команди можна було вводити з командного рядка або екранних, падаючих і графічних меню.
Одинадцята версія пройшла порівняно непомітно. Наступною популярною в Росії версією стала дванадцята, яка володіла діалоговими вікнами навіть у варіанті для MS DOS (варіант для Windows 3. 1 і Windows 95 теж існував, але не перекладався російською мовою). У ній з'явилося ще в 11-го версії «простір листа», що остаточно затвердив AutoCAD як просторову графічну систему, в якій. побудувавши тривимірний об'єкт, можна було вивести його види (проекції) в розташовані на полі листа вікна (видові екрани) в необхідному масштабі.
Тринадцята версія існувала відразу в двох варіантах (для MS DOS і Windows 95), причому на стадії інсталяції (установки на комп'ютер) можна було вибрати один варіант системи або встановити відразу обидва. Чотирнадцята версія, увібравши в себе нововведення тринадцятої, була зроблена компактнішою і швидшою, чим попередня. Вона була розрахована тільки на операційну систему Windows (Windows 95 або Windows NT), оскільки ця система де-факто вже стала загальновикористовуваною і встановлювалася на всі нові персональні комп'ютери.
У 1999 році почалося впровадження 15-і версії, якої, віддаючи дань моді, привласнили номер 2000. Ця версія стала черговим кроком вперед, як в простому двовимірному малюванні, так і в тривимірному моделюванні. Помітні зміни зазнали засоби управління висновком на плоттер (графічний пристрій) і принтер (пристрій друку).
Перші варіанти системи містили в основному інструменти для простого двовимірного малювання, які поступово, від версії до версії, доповнювалися і розвивалися. В результаті AutoCAD став дуже зручним «електронним кульманом». На мал. 1. 1 приведений приклад креслення, зробленого простими засобами системи.