Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Барак Хусейн Обама – американський політик, 44-ий президент США

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
12
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Бара́к Хусе́йн Оба́ма – американський політик, 44-ий президент США.

 

Барака Хуссейна Обаму назвали на честь батька – повного «тезки» – Барака Хуссейна Обами, який помер в 1982 році у віці 46 років. Ім'я «Барак» перекладається з суахілі як «благословенний», «Хуссейн» близьке за значенням до прикметника «красивий».

Батько Барака приїхав до США, отримавши американський грант на навчання в Гавайському університеті в Маноа. На заняттях із російської мови познайомився з емансипованою романтичною білою американкою Стенлі Енн Данем родом із Канзасу. Їхнє одруження відбулося всупереч волі її батьків. Синові ще не виповнилося й року, як батько переїхав навчатися до Гарвардського університету, щоб отримати науковий ступінь доктора економіки. Обставини життя часто визначають долю людини. У Барака Обами-молодшого вона могла б бути зовсім інакшою, якби він виріс і виховувався в патріархальному африканському суспільстві. Коли настав час повертатися до Кенії, батько хотів забрати з собою родину. Але там у нього – дружина від першого шлюбу. Не плекаючи жодних ілюзій, Енн відмовляється їхати до Африки, і подружжя розлучилось. Батько одружився із іншою американкою й повертається з нею на батьківщину…

Натомість мати Обами вийшла заміж за іншого закордонного студента – Лоло Соетеро. 1967 року шлюбна пара виїхала до Індонезії. Вони оселились у передмісті Джакарти, зіштовхнувшись із убогим життям. Замість хмарочосів Гонолулу Барак бачив убогі хижі без водопостачання й електроструму. То був період правління генерала Сухарто. Інфляція сягала катастрофічного рівня, бракувало продуктів харчування. Під час життя в Індонезії Барак катався на водяних буйволах, грав на рисових чеках, їв пекучий чилі, собаче і зміїне м'ясо і навіть смажених коників. У нього була ручна мавпа Тата, а у дворі жили кури, гуси і... дитинчата алігаторів. В Індонезії він вперше побачив прокажених людей, що живуть в безвихідній бідності.

Достатки матері, яка викладала англійську мову в посольстві США, надто скромні; вона була не в змозі віддати сина до елітної міжнародної школи. Спочатку він навчався у католицькій, а згодом – у початковій державній школі, в якій був єдиним іноземцем. Мати навчила його англійської мови, розповідала про рух за громадянські права у Сполучених Штатах. «Вона багато в чому належала до ранньої доби доктора Кінга, – пригадує Барак Обама. – Вона вірила, що, попри колір шкіри, усі люди в сутності однакові, що будь-який фанатизм хибний і що до кожного слід ставитися як до неповторної особистості».

Коли синові було десять років, Енн відправила його на Гаваї. Там завдяки бабусі та дідуся Обама закінчив з відзнакою одну з найпрестижніших на Гаваях шкіл. По закінченні школи Обама два роки навчався в приватному коледжі «Оксіденталь», а потім перевівся до Колумбійського університету, де вивчав політологію і спеціалізувався на міжнародних відносинах. У 1983 здобув ступінь бакалавра і працював протягом одного року у видавничій та консалтинговій компанії «Міжнародна Бізнесова Корпорація» (BI). У 1985 році Барак переїхав до Чикаго, де керував благодійним проектом допомоги місцевим церквам та організовував програми навчання для мешканців бідних районів міста.

У 1988 році Барак Обама вступив на юридичний факультет Гарвардського університету. На початку 1990 року його було обрано першим в історії темношкірим президентом «Гарвардського Правничого Ревю» – студентського журналу юридичного факультету. У 1991 році закінчив юридичний факультет і повернувся до Чикаго, де почав працював в недержавній організації, яка займалася допомогою в реєстрації виборців.

У 1992 році Барак Обама одружився на Мішель Робінсон Обамі. Подружжя має двох дочок.

Коли Баракові виповнилося 21 рік, він дізнався, що його батько раптово помер в автомобільній аварії в Кенії. У 1995 році померла від раку також його мати. Хоча його батько був за походженням африканцем, Барак провів усе дитинство в оточенні білої матері та її родини – і таким чином поєднав у собі дві раси та два світогляди. У книзі «Мрії від мого батька» (англ. Dreams from My Father) Барак Обама описав свої спогади про дитинство та формування світогляду на основі власного досвіду у багаторасовій родині.

 

Діяльність в сенаті штату

 

У 1996 році Барака Обаму було обрано до сенату штату Іллінойс від муніципалітету Гайд-Парк на півдні Чикаго. У 2003 році, коли демократи отримали більшість в сенаті штату, його було обрано головою комітету з питань охорони здоров'я та соціальної служби. У якості сенатора штату Іллінойс він запропонував декілька законопроектів, які були спрямовані передусім на допомогу малозабезпеченим громадянам та громадянам без медичної страховки.

У 2000 році Обама балотувався на кандидатуру до Палати Представників Конгресу США від Демократичної партії. Усередині Демократичної партії його суперником був кандидат, який вже чотири терміни обіймав цю посаду і мав ширшу підтримкою членів партії ніж Обама. У результаті Барак Обама отримав тільки 30% голосів проти 61% його суперника і програв номінацію. Тим часом, продовжуючи роботу в сенаті штату, він запропонував законодавчий акт, який зобов'язував поліцію записувати на відео допити в справах, які каралися смертною карою. Обама також підтримував законодавчі ініціативи, які зобов'язували страхові компанії включати в страховку діагностичну мамографію для жінок. Завдяки своїй плідній праці в сенаті штату, та готовності конструктивно співпрацювати як з

Фото Капча