Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Богодар Антонович Которович

Предмет: 
Тип роботи: 
Лекція
К-сть сторінок: 
1
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Богодар Антонович Которович - український скрипаль, диригент, народний артист УРСР (1979), завідувач кафедри скрипки та професор Київської консервато-рії (з 1985). Член-кореспондент Академії мистецтв України (1997). Один із засновни-ків сучасної української скрипкової школи. 
Народився 3 липня 1941 року в місті Грубешеві, Холмщина, тепер Польща. У 1945 році родина майбутнього скрипаля переїхала на Волинь, а згодом до Львова.
Закінчив музичну школу у Львові, рік навчався у Львівській консерваторії. Звідти потрапив до Московської консерваторії - до класу відомого педагога Ю.Янкелевича.
1971 - ще студентом завоював дві премії на конкурсах ім. Нікколо Паганіні в Генуї та ім. Дж. Енеску (Бухарест).
Пізніше Которович мав ще дві символічні зустрічі з Паганіні: через 20 років він був членом журі генуезького конкурсу, а в травні 1999 на завершення виконавської кар'єри, відіграв два аншлагових бенефіси в Національній опері на знаменитій скрипці Паганіні роботи Гварнері - Il Cannone Guarnerius - її на два вечори доставили до Києва спеціальним рейсом. Которович залишається єдиним скрипалем-неіталійцем, який двічі грав на цьому інструменті за межами Італії.
1984 - створив інструментальний ансамбль «Київські солісти», що спочатку виступав в легкому жанрі - на літній естраді Маріїнського парку.
1994 - викладач Консерваторії Сіднея (Австралія)
1995 у Харкові відкрив Перший міжнародний конкурс юних скрипалів, що носить його ім'я.
Маестро був постійним членом журі найвідоміших міжнародних конкурсів (ARD у Мюнхені, ім. Н. Паганіні в Генуї, ім. П. І. Чайковського в Москві, ім. К. Нільсена в Оденсе, ім. Б. Бріттена в Лондоні та інші).
Крім того, професор постійно очолював Український міжнародний конкурс скрипалів ім. Лисенка в Києві, а 2004 став артистичним директором Britten Kyiv Festival.
Один із засновників української скрипкової школи. Випускники класу Которовича створили плеяду яскравих музикантів, які продовжують його традиції в різних країнах світу: А. Комісарова (Данія), М. Которович (Україна), О. Которович (Нова Зеландія), Т. Печений (Хорватія), Б. Півненко, К. Стеценко (Україна), Д. Ткаченко (Англія), С. Шотт (Україна) та інші. «Київські солісти», де грають учні самого Которовича, є одним з найкращих в Україні камерних оркестрів.
В українській вишиванці пам’ятають малого Богодара жителі села Жабка, де він проводив літні канікули в своєї бабці Катерини та діда Івана, переселенців з Холмщини. Востаннє музикант побував на могилі діда 2007 року (митрофорний протоієрей Іван Которович похований в м. Ківерці).
Помер 4 липня 2009 року, похований в Києві на Байковому кладовищі.
Фото Капча