Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Діадинамотерапія

Предмет: 
Тип роботи: 
Презентація
К-сть сторінок: 
19
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Презентація на тему:
 
"Діадинамотерапія"
 
Діадинамотерапія - це форма електротерапії, дія якої базується на терапевтичному ефекті, наступаючому в результаті впливу діадинамічних струмів на людський організм. Лікування проводиться шляхом послідовного чергування двох безперервних імпульсних струмів напівсинусоїдальної форми - однотактного з частотою 50 Гц і двотактного з частотою 100 Гц. 
 
Історія
 
Ще в середині XX століття відомий французький вчений-медик П'єр Бернар вперше змоделював постійні імпульсні електричні струми напівсинусоїдальної форми частотою в 50 і 100 імпульсів в секунду і обгрунтував терапевтичні можливості їх комбінованого застосування
Згодом цей вид електричного струму отримав назву струм Бернара або діадинамічний струм (в перекладі з грецького «dis» означає два, «dynamos» - сила) і набув широкого поширення як у вітчизняній, так і зарубіжній фізіотерапії.
У діадинамотерапії в основному використовуються такі різновиди струмів:
  • Фіксований однофазний струм;
  • Постійний двотактний струм;
  • Модульований струм;
  • Ритмічний переривчастий струм;
  • Фіксований однофазний струм.
Фіксований однофазний (постійний однотактний) напівсинусоїдальної форми, з частотою імпульсів 50 Гц - надає тонізуючу, збуджуючу дію на організм. 
Постійний двотактний напівсинусоїдальної форми, з частотою імпульсів 100 Гц - має знеболюючу, спазмолітичну дію, підвищує сенситивний поріг, збільшує електропродность шкірних покривів.
Модульований струм з короткими періодами (комбінація одно- і двотактного струмів з односекундним інтервалом) - впливає на м'язи за допомогою масажу і вібрації, викликає вазодилататорний ефект, прискорює кровотік, покращує кровопостачання тканин, стимулює трофічні процеси. 
Модульований струм з довгими періодами (поєднання дії однотактного струму протягом 3,5 секунд і двотактного струму - 6,5 секунд) - тривале скорочення м'язів змінюється легкою вібрацією, що м'яко знімає спазм і дає більший анальгезирующий, седативний ефект.
Ритмічний переривчастий струм (варіація впливу одним з перших двох видів струму) - однотактний струм діє 1 секунду, протягом якої поступово набирає своє максимальне значення і тримає його 3 секунди, після чого спадає за 0,5 секунд, або двотактний струм також наростає, але за 1,5 секунди, працює так 2 секунди і затихає за 1,5 секунди.
 
Механізм впливу
Долаючи шкірний бар'єр, диадинамические струми надають подразнюючу дію на екстерорецептори, про що свідчить почервоніння шкірних покривів, на яких встановлені електроди, відчуття легкого поколювання, печіння. Це викликає стимуляцію нервових закінчень, скорочення волокон м'язової тканини, що, в свою чергу, призводить до посилення периферичного кровообігу, підвищенню оксигенації тканин і органів, нормалізації обмінних процесів, і як наслідок, прискорюється регенерація пошкоджених тканин, знімаються вогнища запалення, розсмоктуються виразки, гнійники , відновлюється рухова функція м'язового апарату.
 
Механізм аналгезії
Найбільш яскравим ефектом діадинамотерапії є швидкою знеболювання, за що цю процедуру прозвали «гонитвою за больовими точками». Це пояснюється тим, що сигнали від порушених шкірних рецепторів уловлюються центральною нервовою системою, стимулюючи формування в ній вогнища роздратування діадинамічними струмами. Перерозподіл акцентів на цю ділянку тягне припинення потоку больових імпульсів, що надходять у головний мозок з інших зон, в чому і виражається зняття больового синдрому.
 
Методика проведення
Процедура діадинамотерапії проводиться  по загальним технологіям електротерапії. Пацієнта укладають на кушетку, проінформувавши, що необхідно повністю розслабитися. Ділянки впливу струмом ретельно очищаються, оглядаються на предмет пошкоджень шкіри. Всі ранки закриваються шматочками клейонки або гуми. Електроди підбираються найбільш відповідні за формою області потрібного впливу і встановлюються на тіло хворого через гідрофільні прокладки.
Після включення генератора пацієнт починає відчувати невелике поколювання, печіння і легку вібрацію в тих місцях, де стоять електроди. Це нормальні явища, які свідчать про потрібний час процедури. При появі болю, дискомфорту слід зменшити силу струму або припинити процедуру. На кожну зону впливають струмом не більше 4-5 хвилин, загальна тривалість процедури становить 10-15 хвилин. Курс лікування зазвичай становить 5-6 процедур.
 
Покази
Лікування Діадинамотерапією показано при захворюваннях з яскраво вираженим больовим синдромом, порушеннях обміну речовин і системи кровопостачання, хворобах периферичної нервової системи (радикуліт, невралгія, неврит, плескіт), захворюваннях хребта і суглобів, для прискорення загоєння ран, рубців, виразок, дискинезіях шлунка, кишечника , жовчного міхура.
 
Протипокази
При цьому процедура протипоказана при тромбофлебіті, схильності до кровотеч, гнійних інфекціях, травмах кісток без іммоболізації, сечо-і жовчнокам'яної хвороби, індивідуальної непереносимості електричного струму.
 
Приклади використання (Мігрень)
При лікуванні мігрені активні електроди встановлюють на зону скроневої артерії і верхньому шийному відділі симпатичного стовбура. Підключають постійний двотактний струм і впливають на шийний відділ по 3 хвилини праворуч і ліворуч і 2 хвилини на скроневої артерії. Сила струму підбирається так, щоб в активних зонах відчувалася легка вібрація.
 
Розтягнення зв’язок
Для зняття болю при розтягуванні зв'язок гомілкостопу електроди ставляться поперек суглоба, 1 хвилину впливають постійним двотактним струмом, потім перемикаються на модульований струм з коротким періодом (1 хвилина і 1 хвилина з перемиканням полярностей), після чого - модульований струм з довгим періодом (2 хвилини і 2 хвилини з перемиканням полярностей).
 
Периартеріїт
При лікуванні больового періартріта плечового суглоба електроди розташовують поперек  суглоба, подаючи через них спочатку постійний двотактний струм (2 хвилини), потім модуляційний струм з коротким періодом (1-2 хвилини), потім - модуляційний струм з довгим періодом (2-3 хвилини) .
Фото Капча