Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Економічний та політичний стан Росії в період І Світової війни

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
15
Мова: 
Українська
Ціна: 
75 грн.
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
1. Передумови І Світової війни та їх вплив на економіко-політичну ситуацію в Росії
2. Аналіз особливостей політичної ситуації
3. Економічна ситуація у Росії в період І Світової війни
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
 
Вступ: 

Перша світова війна, що почалася влітку 1914 р., була викликана різким загостренням суперечностей між сформованими задовго до неї двома ворожими угрупуваннями великих імперіалістичних держав - Німеччиною, Австро-Угорщиною та Італією (Троїстий союз) і Англією, Францією та Росією (Антанта). Обидві ворогуючі угруповання переслідували імперіалістичні, загарбницькі цілі, особливо войовничо були налаштовані німецькі імперіалісти.

Росія вступила у війну 19 липня 1914 У плани панівних класів Росії входили захоплення належали Туреччині Константинополя і проток з Чорного моря в Середземне - Босфору і Дарданелл, відторгнення від Австро-Угорщини Галичини, оволодіння Турецької Вірменією. Російська армія провеларяд успішних операцій. Однак господарсько-політична відсталість Росії, котрі виникли у перші ж дні недолік озброєння та спорядження зумовили численні невдачі і поразки, величезні людські втрати. 12312 

Панівні класи Росії сподівалися забезпечити собі в ході війни високі прибутки шляхом захоплення нових територій, ринків збуту, джерел сировини і вигідних військових поставок, а також відвернути трудящих від революційної боротьби. Прагнення до досягнення цих цілей визначало внутрішню і зовнішню політику царизму й активну підтримку буржуазією і поміщиками ведення війни. Вони розгорнули широку пропагандистську кампанію, прагнучи переконати маси, що війна носить оборонний характер і ведеться заради захисту своєї Вітчизни і братів-слов'ян. Шовіністичні настрої на початку війни охопили всі верстви буржуазії, поміщиків, значну частину інтелігенції, студентства, навіть селянства.

Війна важко відбилася на економіці країни. Народне господарство почало руй-нуватися. Відволікання робочої сили в армію викликало значне скорочення промис-лового і сільськогосподарського виробництва. У свою чергу криза в промисловості і сільському господарстві негативно відбився на боєздатності царської армії. Перша імперіалістична війна посилила революційну боротьбу в країні. 

 

Список використаних джерел: 
  1. Бахтурина А. Политика в Российской Империи в годы Первой мировой войны / Серия «Первая монография» / Под редакцией Г. А. Бордюгова. − Москва, 2000. – 231 с.
  2. Васюков В.С. Внешняя политика России в канун февральской революции: 1916 - лютий 1917 р. - М.: Внешполитиздат, 1989.
  3. Миронов Б.Н. Социальная история России периода империи (XVIII – начало XX вв.): генезис личности, демократии, семьи, гражданського общества и правового государства. – СПб., 2000. - 884 с.
  4. Сидоров А. Л. Экономическое положение России в годы Первой мировой войны / Сидоров А. Л. – М.: Наука, 1973. – 655 с.
  5. Тарновский К. Н. Формирование государственно-монополистического капитализма в России в годы Первой мировой войны /К. Н. Тарновський. — М: Изд. МГУ, 1958. - 286 с.
11047
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (066) 185-39-18      Вконтакте Студентська консультація
 або телефонуйте: 066-185-39-18, 093-202-63-01 (цілодобово).