Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Формування кордонів УРСР та радянізація західних областей

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
14
Мова: 
Українська
Ціна: 
75 грн.
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
1. Формування кордонів УРСР
2. Радянізація західноукраїнських територій
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Вступ: 

У 20-30 рр. українські землі були під владою чотирьох держав: більша частина України перебувала у складі СРСР, Східна Галичина, Волинь і Поділля - у складі Польщі, Буковина - у складі Румунії, Закарпаття входило спершу до складу Чехо-Словаччини, а з 1939 р. - Угорщини. 

Напередодні Другої світової війни населення Західної України становило близько 7 млн. осіб. На всіх цих землях панувала іноземна адміністрація, яка проводила колонізаційну політику. Більшість українців входили до складу Польщі, решта жила в Румунії та Чехословаччині. Ставши скрізь, і особливо в Польщі та Румунії, об'єктом дискримінаційної політики, західні українці були пройняті майже нав'язливим прагненням до самоврядування, що, на їхню думку, вирішило б їхні політичні, соціально-економічні та культурні проблеми. Ці сподівання наштовхнулися на асиміляційну політику держав, у яких вони проживали, й тому в житті західних українців протягом усього міжвоєнного періоду панувала національна конфронтація. 

До 1939 р. в основному завершився процес формування радянської тоталітарної системи, в якій інтереси держави і її керівництва стали остаточно переважати над інтересами окремої людини, особи. Визначилося й ставлення радянської влади до інтелігенції, яку в той період було зведено до рівня «прошарку» між робітничим класом і селянством. Більшовицька партія, починаючи з часів свого вождя і натхненника В.Леніна, накопичила на той час величезний арсенал всіляких інструментів впливу для регулювання своїх відносин з цією специфічною та особливою категорією населення, які мала можливість неодноразово перевірити на практиці. Серед них заходи соціального, економічного, політичного, ідеологічного впливу й, особливо, фізичних та моральних репресій, що нібито «диктувалися революційною доцільністю».

Приступаючи до радянізації західноукраїнських земель, які стали черговим політичним полігоном, де вкотре випробовувалася сталінська тоталітарна машина, «визволителі» діяли рішуче і швидко, за попередньо спланованим і розробленим у деталях сценарієм.

 

Список використаних джерел: 
  1. Бойко О. Д. Історія України у ХХ столітті: 20-90 роки. - Ніжин : Стиль, 1994.
  2. Бойко О. Д. Історія України: Посібник для студентів вищих навчальних закладів.-К.: ВЦ «Академія», 1999. 
  3. Верстюк В.Ф., Гарань О.В., Даниленко В.М. та ін. Історія України: Нове бачення. - у 2-х т. / під ред. В.А.Смолія; Інститут історії України НАН України. - К.: Україна, 1995.
  4. Грицак Я. Й. Нарис історії України. Формування модерної української нації XIX-XX  ст.: навч. посібник для учнів гуманітарних гімназій, ліцеїв, студентів історичних факультетів вузів, вчителів. - К.: Генеза, 1996.
  5. Гунчак Т. Україна. Перша половина XX ст. Нариси полiтичної. -К.: Либiдь, 1993.
  6. Кормич Л.І., Багацький В.В. Історія України від найдавніших часів і до XXI століття. - Харків: ООО «Одісей», 2001.
11029
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (093) 202-63-01,
 або телефонуйте: (093) 202-63-01, (066) 185-39-18.