Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Громадські організації, які піклуються про пенсіонерів: Всеукраїнська благодійна організація “Турбота про літніх в Україні"

Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
5
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні»
 
Всеукраїнська Благодійна Організація “Турбота про Літніх в Україні” є недержавною неприбутковою організацією, яка побудована на принципах само- та взаємодопомоги людей похилого віку, що діють на волонтерських засадах. Метою діяльності організації є покращення якості життя літніх людей і їхня ресоціалізація, шляхом залучення літніх людей до активної життєвої позиції і допомоги своїм одноліткам. Діяльність організації була започаткована в листопаді 1999 року за ініціативи ВООЗ, а також за моральної, методичної і практичної підтримки благодійної організації Age Concern England (Велика Британія) і благодійного фонду Community Fund (Велика Британія). У травні 2001 року наша організація була зареєстрована в Міністерстві Юстиції України. Організація має відділення у 10 містах України і об”єднує майже 1500 волонтерів. Бенефіціаріями стали більше 10 000 громадян.
Діяльність організації не коштує державі жодної копійки, натомість обсяг робіт, які виконали волонтери безпосередньо вдома у своїх клієнтів протягом 2007 року, дорівнює обсягу роботи, що виконали за той же період 85 професійних соціальних працівників, і може бути оціненим у 224 800 гривень.
Волонтери Всеукраїнської благодійної організації “Турбота про Літніх в Україні” – це люди, які мають багатий життєвий досвід, різноманітні професійні навички, фахові знання у багатьох сферах. У десяти відділеннях організації вони:
надають практичну (юридичну, медичну, психологічну) підтримку людям похилого віку;
доглядають немічних та хворих літніх людей вдома;
створюють і бібліотеки, пункти обміну речей і продуктів;
організовують групи здоров’я, фіто-бари, салони краси;
проводять творчі зустрічі з митцями і вченими;
пишуть вірші, створюють картини.
“Турбота про Літніх в Україні” співпрацює з органами місцевого самоврядування, державними соціальними службами. Велику підтримку нам надає Міністерство Охорони Здоров”я України, Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів ВР України, Посольство Великої Британії в Україні, Делегація Європейської Комісії в Україні, Age Concern England (Велика Британія), BGOP (Велика Британія).
На сьогодні організація виконує проект TACIS-LIEN 01-0237, який має на меті створення у відділеннях в усіх відділення ВБО „Турбота про Літніх в Україні” центрів здоров’я та психосоціальної само- та взаємопідтримки для літніх людей. В рамках цього проекту у кожному з відділень проводяться навчальні семінари для волонтерів. В ході занять слухачі набувають елементарні навички догляду за хворими, надання долікарняноі допомоги, психологічної підтримки, самозахисту від психологічного „вигоряння” в таке інше. До участі у тренінгах запрошуються також соціальні працівники територіальних центрів. За планом участь у семінарах візьмуть 700 слухачів у 11 містах України.
Родоначальниця “Турботи про Літніх в Україні” – Англійська Благодійна організація “Age Concern England” – була створена у часи другої світової війни силами англійських пенсіонерів та за їхньою ініціативою. Метою новоутвореної організації була взаємодопомога літніх людей, адже у ті часи Великобританія брала активну участь у війні і громадяни цієї великої держави переживали дуже важкі часи – фашистські бомбардувальники завдавали важких ударів по містах і селах Королівства. Отже, добровільна підтримка літніми людьми один одного стала важливою і продуктивною моделлю для створення нової національної благодійної організації.
Сьогодні ця організація об’єднує майже 4 000 000 англійських пенсіонерів. Вони на добровільних засадах надають один одному найпростішу підтримку, яка насправді нічого їм не коштує, проте ціниться дуже високо. Це взаємовідвідування, консультування, телефонні контакти тощо.
За майже 60 років свого існування ця організація цілком справедливо користується визнанням та повагою усієї країни. Вона впливає на британський парламент, співпрацює з багатьма дослідницькими центрами, міністерствами та установами.
У 1997 році Всесвітня Організація Охорони Здоров'я звернулася до благодійної організації «Age Concern England» з проханням відвідати Україну, щоб з'ясувати, чи можливо запропонувати досвід англійських пенсіонерів їхнім українським одноліткам. Представники «Age Concern England» охоче відгукнулися на цю пропозицію. Вони не тільки відвідали Україну, але й ретельно вивчили усі доступні матеріали про українську історію, культуру, економіку, державний устрій, громадські рухи, тощо. У 1998 році Джон Смітсон, директор проектів від «Age Concern England», приїхав в Україну. Пропозиції англійців були з вдячністю прийняті Міжнародним Благодійним Фондом «Дослідницький центр Соціальної політики». Ідея проекту створення всеукраїнської благодійної волонтерної організації «Турбота про літніх в Україні» була підтримана Верховною Радою України. Проект розпочався наприкінці 1999 року і триває до сьогодні. Влітку 1998 року він вперше приїхав в Україну з ідеєю створення Всеукраїнської волонтерної організації для людей похилого віку. Його досвід, мудрість невичерпне терпіння і щирість допомогли нам знайти соратників та прихильників в Україні і в Великій Британії.
ВБО “Турбота про літніх в Україні” організавана за приципом «парасолі»: Невеликий штат працівників головного офісу знаходиться в Києві і складається з трьох осіб, при цьому організація має відділенняв 11 містах України.
 
Список використаних джерел:
 
Партії та громадські організації України: довідник. – К. : Техніка, 2007. – 233 с.
http: //www. acu. com. ua – офіційний сайт ВБО “Турбота про літніх в Україні”.
Фото Капча