Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Художня фотографія Рівненщини

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
7
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Рівненщина має могутній мистецький потенціал у галузі художньої фотографії. Про це свідчить активна участь багатьох наших майстрів у різних міжнародних салонах, де вони отримують високі нагороди та схваль-ні відгуки відомих людей світу. Цей потенціал потрібно реалізовувати не лише на обласному і всеукраїнському рівні, а й задіяти на міжнародному.
Восени 2006 року в Рівному був проведений перший Фотовернісаж на Покрову, в якому взяли участь фотомайстри з України, Словаччини, США, Ірландії. Виставка робіт Фотовернісажу експонувалася у Києві в рамках Міжнародного фотошоу, де була визнана кращим проектом. За результатами Фотовернісажу виданий альбом робіт учасників та проведений пленер мальовничими місцями Рівненщини. Загалом, цей мистецький захід мав значний позитивний резонанс.
Проект «Фотовернісаж на Покрову» – щорічний Міжнародний Салон художньої фотографії в рамках проекту «Обличчя планети Земля» – має на меті засобами фотомистецтва відображати мальовничість світу, розмаїття пам'яток історії, архітектури, культури, побут та життя людей.
Конкурсні роботи та авторські права на них належать виключно особам, що їх на-дають, і організатори не несуть відповідаль-ності за порушення авторських прав учасниками.
Організатори залишають за собою право ви-користовувати кращі роботи для подальших вис-тавок та публікацій в рамках заходів, пов’язаних з конкурсом зі збереженням авторських прав.
Тому ніхто з керівників культурної галузі не заперечував, коли організатори Фотовернісажу запропонували зробити акцію щорічною. Отже, відповідно до планів роботи Міністерства культури і туризму України, управління культури Рівненської облдержадміністрації, управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому, у жовтні цього року в Рівному відбувся ІІ Міжнародний Салон художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову – 2007».
У 2008 році у вернісажі приймало участь понад 150 фотографій Загалом у 2008 році на на конкурс надійш-ло понад 3000 фотографій від авторів із 40 країн світу. Гран-прі в номінації «При-рода» отримав фотограф з Австралії, фотомайстер Ва-силь Пилип’юк здобув зо-лоту медаль Фотоверніса-жу-2008, голубу стрічку FIAP та диплом французької фотографічної асоціації Образи без кордоні, а його донька отримала бронзову медаль. Член журі конкурсу Тетяна д’Авіньйон відзначила, що з кожним роком рівень майстерності фотографів зростає.
У 2009 році рівненський вернісаж на Покрову пройшов під назвою «Обличчя планети Земля». На конкурс надійшло понад 3 тисячі фотографій від 302 авторів із 41 країни світу. Міжнароджне журі у складі відомих фотомитців під головуванням генерального секретаря Міжнародної Федерації фотомистецтва (ПАР) Рікардо Бусі визначило переможців Салону.
Гран-прі – «Птах, що летить» (виконаний у бронзі з позолотою та венесуельського мармуру) – було присуджено фотомайстру Chan Kwok Hung Gray з Гонконгу. Серед нагороджених золотими, срібними та бронзовими медалями автори з України, Греції, Франції, Італії, В'єтнаму, Великобританії, ПАР та інших держав.
В експозиції було представлено понад 150 фотографій та презентовано альбом кращих світлин учасників виставки. У культурній програмі фотовернісажу 2009 року було також шоу від модельної агенції «Art models», учасників фіналу «Україна має талант» велотріалістів, пісні Іванни Місюк, тріо «Лісова пісня», а також лотерея та розіграш цінних призів від «Інтерфото» та «Неотек-Рівне» для всіх присутніх з фотокамерами. Організаторами у 2009 році виступили студія «Простір фото» міського Будинку культури, управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому.
 
Бернд Май, Німеччина
 
У 2010 році вже традиційно, 14 жовтня в Рівненському обласному академічному музично драматичному театрі відбулосячергове відкриття виставки та нагородження переможців 5 ювілейного Міжнародного Салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову-2010». На участь у «Фотовернісажі на Покрову-2010» надійшли роботи від фотографів з 49 країн світу.
29-31 серпня журі обрало переможців проекту. У журі працювали відомі майстри – Гарік Аванесян з Чехії, Волкер Френцель з Німеччини, Анатолій Жовінський з Росії, Володимир Дубас та Олександр Харват з України.
На фотовернісажі презентовано альбом кращих фотографій салону, який отримає кожен учасник, та календар з кращих робіт в секції «Природа».
Частина виставки цього разу експонувалася у фотогалереї «У фарватері істин» ТЦ «Злата Плаза».
У програмі конкурсу у 2010 році слід відзначити:
майстер-клас Євгена Перепелиці (Adobe Certified Instructor з креатив-них продуктів, м. Київ) на тему: «Ефективні прийоми роботи з цифро-вим фото за допомогою програм Adobe Photoshop CS5 та Lightroom 3»;
брифінг для преси та телебачення;
майстер-клас від членів журі щодо участі у конкурсних виставках;
виступи найконцептуальніших колективів та виконавців Рівного «Едельвейс», «Flash», «Chess», циркової групи «Диваки» (м. Бердичів), перформанс та показ від «ARTmodels»;
урочисте нагородження переможців (медалі, дипломи від FIAP, ISF, UPI, Фотовернісажу, НСФХУ, НСХУ, Українського Центру Фотомистецтва, клубу «Простір фото», Управління культури і туризму міста, а також цінні призи від «Adobe Systems Україна» та компанії «Профото») ;
лотерея «Фортуна на Покрову» для всіх, хто з фотоаппаратом. Призи для лотереї від компаній «Цифровичок», «Adobe Systems Україна», «Неотек-Рівне», «Хостбука», від Г. Аванесяна та О. Харвата;
акція «Народна фотосесія» (спілкування та фотографування з відомими фотомайстрами світу).
Наприкінці літа 2011 у Рівному вже вшосте пройшло журі Міжнародного Салону художньої фотографії «Фотовернісаж на Покрову, 2011». На конкурс надійшла рекордна кількість робіт – 4425. Та й число авторів (412) вражало, власне, як і кількість країн світу – 57. Це високі показники не лише для вітчизняних міжнародних конкурсів фотографії, а й для закордонних. Тож журі, до якого увійшли фотомитці з Німеччини, Румунії та України, мало вдосталь роботи. Репортаж з роботи журі можна переглянути тут
Левову частку учасників конкурсу складають фотографи з України, тому й не дивно, що саме українці отримали найбільшу кількість нагород. Із шести секцій оголошених на конкурс, у чотирьох найвищі нагороди отримали саме наші співвітчизники.
 
Дже Ксіао, «Африканський слон»
 
Гран-прі за роботу «Африканський слон» отримав Дже Ксіао з Китаю. Окрім більшої кількості секцій, цього року з'явилась ще одна новинка. Це нагорода «Найкращий автор» від FIAP. Її отримав вищезазначений автор з Китаю.
Однією з нових секцій на VI Салоні став «Футбол», який пройшов під патронатом Національної федерації футболу України. Ця секція приурочена до майбутнього чемпіонату з футболу «Євро-2012».
На сьогодні конкурс відкритий для всіх фотографів світу, що згідні з його умовами та проводиться за правилами FIAP, PSA. Фотограф може надати до 4 фотографій у кожній номінації, всього до 24 фото. Цифрові файли мають бути у форматі JPEG, 8 BIT, RGB, 300 dpi, мінімум 2400 пікселів по довшій стороні.
Загалом організаторами Міжнародного салону проведена значна організаційна і підготовча робота. За участю провідних художників, дизайнерів розроблено логотипи, медалі, необхідну документацію, налагоджено контакт із Міжнародною Федерацією фотомистецтва (FIAP), отримано патронат, викуплено три комплекти нагород для переможців конкурсу. Крім того, налагоджено контакт із Міжнародним фотографічним рухом «Зображення без кордонів» (ISF) та погоджено патронат. Ми віддрукували і розіслали гарно оформлені запрошення, розмістили у журналах, в українських та міжнародних Інтернет-виданнях повідомлення про умови участі у Фотовернісажі. Отже, до акції запрошені широкі кола фотомитців із різних країн.
За результатами Фотовернісажів до відкриття виставки щоразу видається повнокольоровий альбом кращих фотографій переможців конкурсу, який розсилається всім учасникам. Альбом є гарною іміджевою візитівкою не тільки Рівненщини, а й усієї України.
 
Список використаних джерел:
 
RivnePhotoFest «Фотовернісаж на Покрову-2010»: [електронний ресурс]. – режим доступу: http: //photospilka. com/vystavki/rivnephotofest-fotovernisazh-na-pokrovu-2010. html
Виткалов С. В. «Фотовернісаж на Покрову» у Рівному / С. В. Виткалов // Рівнеекспрес. – 2010. – 21 жовт. – С. 5.
С. В. Виткалов. Фотомистецтво західної україни і Олександр Харват (спроба мистецького портрету) // Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. – Випуск 16. – 2010 // Наукові записки Рівненського державного гуманітарного університету. – С. 23-26.
Фотовернісаж на Покрову, 2008: [електронний ресурс]. – режим доступу: http: //irp. rv. ua/news/fotovernisazh-na-pokrovu-2008
Фотовернісаж на Покрову, 2009: [електронний ресурс]. – режим доступу: http: //gurt. org. ua/news/competitions/2644/
Фотовернісаж на Покрову. 2007. 2-й міжнародний салон художньої фотографії. – 130 с.
Фото Капча