Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Інтелектуальна власність Канади

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
9
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Поняття «інтелектуальна власність» (англ. Intellectual property) виникло в процесі тривалої практики юридичного закріплення за певними особами їхніх прав на результати інтелектуальної діяльності у промисловій, науковій, художній, виробничій та інших сферах.
Відносини у суспільстві, у зв’язку із створенням і використанням об’єктів інтелектуальної власності, регулюються системою правових норм, що узагальнено називається правом інтелектуальної власності.
В 1967 році у Стокгольмі було підписано Конвенцію, якою визначено, що до інтелектуальної власності належать права на:
 літературні, художні та наукові твори;
 виконавську діяльність артистів, звукозапис, радіо- і телевізійні передачі;
 винаходи у сферах людської діяльності;
 наукові відкриття;
 промислові зразки, товарні знаки, знаки обслуговування, фірмові найменування і комерційні позначення;
 захист від недобросовісної конкуренції;
 усі інші права, що належать до інтелектуальної діяльності у виробничій, науковій, літературній і художній сферах.
Законодавство, яке визначає права на інтелектуальну власність, базується на праві кожного володіти, користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, що, за визначенням, є благом не матеріальним і зберігаються за його творцями та можуть використовуватися іншими особами лише з їх дозволу, окрім випадків, визначених законодавством.
Прийнятими, практично у всіх країнах, документами, що засвідчують першість у створенні і права на володіння об’єктами інтелектуальної власності, є патент на винахід, промисловий зразок; свідоцтво на товарний знак, топографію інтегральної схеми, зазначення походження товарів; свідоцтво про реєстрацію твору (в галузі мистецтва, літератури та науки). У ряді країн, також, видаються патенти на корисні моделі. Окрім державних органів, свідоцтва про реєстрацію авторських прав на твори також можуть видавати уповноважені авторські товариства.
Протягом своєї короткої історії Канада перетворилася на націю, яка опирається на знання, із управлінням, корпораціями, культурою та стилем життя світового класу. Канада пишається своєю гарною природою та широкими просторами. Віддані ідеям освіти, захисту довкілля та доступності медичного обслуговування, канадці з впевненістю та оптимізмом дивляться у майбутнє.
Саме завдяки Канаді в світі з'явилися такі винаходи, як гас, електронний мікроскоп, електричний орган, інсулін, снігохід, електроплита, байдарка, каное, плитковий шоколад, телефон, сірники, ланцюгова пила і блискавка для одягу. Навіть такий вид спорту як баскетбол зародився в Канаді.
Більш детально розглянемо винаходи за останні роки:
Система і методика контролю зовнішньої дефібриляції і стимуляції серця
 
Номер винаходу за CIPO: A61N 1/39 (2006. 01)
Автор і власник винаходу: Джеффрі Матос A.
Дата реєстрації винаходу: 11 червня 2003 року
 
Система дозволяє непідготовленій людині отримати безпосередній доступ до послуг професійного лікаря, який має змогу віддалено контролювати, діагностувати і лікувати пацієнта, що потребує невідкладної медичної допомоги.
Методика включає наступні стадії:
1) розміщення значного числа контактних електродів на грудній стінці пацієнта для прийому сигналів ЕКГ від пацієнта і застосування електричних імпульсів до організму пацієнта;
2) передача ЕКГ-сигналів від віддаленого вузла до центральної станції;
3) отримання сигналів ЕКГ на центральній станції та їх відображення для медичних працівників;
4) доступ до операцій професійного ручного вибору на центральній станції з меню дефібриляційних та стимулюючих імпульсів для застосування до пацієнта;
5) передача результатів вибору медичного працівника до віддаленого сайту;
6) отримання результати вибору по місцю розташування пацієнта і застосування обраних імпульсів щонайменше двома з контактних електродів.
Модульний блок для використання в будівництві
Номер винаходу за CIPO: E04B 1/343 (2006. 01)
Автор і власник винаходу: Кріс Вайдерик;
Деріл Гіллеспі;
Стів Маккалістер;
Брюс Джонсон.
Дата реєстрації винаходу: 06 травня 2011 року
 
Модульний блок складається з верхньої частини, основи, двох протилежних сторін і принаймні однієї відкритої сторони. Як мінімум одна відкрита сторона розташована між двома протилежними сторонами і відокремлена від вертикальних направляючих. Модульний блок будівлі виконаний з можливістю з'єднання з іншим модульним блоком будівлі як мінімум через одну відкриту сторону.
Модульний блок має розміри, які забезпечують включення до будівельних проектів. Розміри можуть варіюватися або в межах заданої ширини для перевезення модулів до місця збору.
 
Мобільна платіжна система зображення (MIPS) для мобільної комерції
Номер винаходу за CIPO: G06Q 20/32 (2012. 01)
Автор і власник винаходу: Марк Ітвару.
Дата реєстрації винаходу: 27 травня 2011 року
 
Система дозволяє споживачу використовувати мобільні пристрої для здійснення платежів в Інтернеті, електронних засобах масової інформації, та POS транзакціях.
В одному з варіантів споживач сканує мобільним пристроєм кодоване зображення, яке відображається продавцем, щоб ініціювати транзакцію.
MIPS може здійснити операції обробки інформації між мобільним клієнтом і мобільним пристроєм споживача, відобразити мобільний інтерфейс оплати, а в іншому варіанті – мобільний платіжний клієнт відображається на екрані терміналу продавця або або POS-терміналі.
Мобільний пристрій споживача може взаємодіяти з платіжною платформою, яка, у свою чергу, може взаємодіяти з сервером транзакцій продавця з метою обробки та завершення мобільної угоди.
MIPS може бути відображена на будь-якому товарі або рекламному носії (у тому числі телевізійних екранах, веб-сайтах, друковані ЗМІ, торгових автоматах, пунктах продажу терміналів і т. д.), відкриваючи нові схеми продажу і маркетингові можливості для торгівлі. MIPS надає унікальний, захищений і постійний процес платіжної угоди.
Зйомні сукні для ляльок, які імітують вагітність
Номер винаходу за CIPO: A63H 3/52 (2006. 01)
Автор і власник винаходу: Едвард Фогарті;
Бонні Фогарті
Дата реєстрації винаходу: 05 березня 1993 року
 
Зйомні сукні (10) для ляльки (D), які імітують вагітність і пологи, можуть бути легко адаптовані до звичайної ляльки (D). Винахід включає лялькове плаття (14), переважно з нерозтяжної гнучкої тканини, яка має приховану вертикальну передню кишеню (28), з'єднану з нею.
Кишеня (28) має такий розмір, щоб модель дитини (52) вставлялася догори ногами у нижню частину кишені (28). Діставання моделі дитини (52) з кишені (28) вниз через нижній отвір імітує пологи. Передній отвір (20) у сукні (14), прилеглий до кишені (28), ховається за фартушком.
Шар гнучкого латексу (22) або аналогічний матеріал, який проходить через передній отвір (20), імітує зовнішній вигляд вагітної у середній секції ляльки (D).
Рідина або гель у спеціальному мішку (36), який приєднаний між передньою частиною одягу (14) і латексною прокладкою (28), дає більш реалістичне відчуття дотику до дитини (52) всередині живота (28).
Двофазний протонно-електронний провідник
Номер винаходу за CIPO: B01D 71/02 (2006. 01)
Автор і власник винаходу: Ерік Вачсман;
Найксон Джанг.
Дата реєстрації винаходу: 11 березня 2008 року
 
Двофазний протонно-електронний провідник включає:
а) протонопровідні оксиди, представлені формулою: ABO3, де А – один з іонів групи, яка включає Ba, Ca, Mg і Sr і В Ce 1-х М х або Zr1-х М, де х має значення більше 0 і менше 1, а М позначає елемент, вибраний з групи, який складається з Y, Yb, в, Gd, Nd, Eu, Sm, Tb;
б) електронний провідник, який містить паладій. Паладій може бути нанесений на частинки оксиду у вигляді порошку.
Такий двофазний провідник є особливо корисним у якості електронно-провідної мембрани для виділення водню з гідрогенвмісних газів.
 
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
 
Управління інтелектуальної власності Канади [Електронний ресурс]. – [Режим доступу]: http: //brevets-patents. ic. gc. ca
http: //www. rimtour. com. ua – 8 цікавих фактів про Канаду.
http: //canadainternational. gc. ca – стаття про Канаду.
http: //www. dnsgb. kiev. ua/bazi_danih. html – цікаві наукові факти про Канаду.
Фото Капча