Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Клінічна смерть

Предмет: 
Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
4
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Клінічна смерть – це такий стан організму, який виникає на протязі декількох хвилин від 3 до 5 хвилин після зупинки дихання та кровообігу, коли зникають всі зовнішні прояви життєдіяльності, але в найбільш чутливих до гіпоксії органах та тканина незворотних змін ще не відбулося. Клінічна смерть – повторна фаза помирання. У цьому стані зовнішніх признаках смерті організму (відсутність серцевих скорочень, самостійного дихання, рефлексів на зовнішні дії) зберігається потенційна можливість відновлення його життєвих функцій за допомогою методики реанімації. При клінічній смерті на ЕКГ реєструється повне зникнення комплексів або фіблярної осциляції, поступово зменшуваної частоти амплітуди, моно або біполярні комплекти з відсутністю диференційовки між початковою та кінцевою частинами.
В клінічній практиці при раптовій смерті в умовах нормальної температури тривалість стану клінічної смерті триває 3-5 хвилин. Тривалість клінічної смерті визначає відрізок часу від зупинки серця до відновлення його діяльності, хоча в цей період проводились реанімаційні міроприємства, які підтримували кровообіг в організмі. Якщо ці міроприємства були початі своєчасно і були своєчасними і ефективними, про що судять відновлення пульсу на сонних артерія. За строк клінічної смерті потрібно рахувати за час між зупинкою кровообігу і початком реанімації.
Згідно теперішніми даними повне відновлення функції організму, в тому числі вищої нервової діяльності, можливо і при більш тривалих строках клінічної смерті, при у мовах ряду дій, здійснюваних одночасно і також деякий час після основних заходів: (заходи для підвищення АТ, покращення реологічних показників крові, штучної вентиляції легень, гормональної терапії, детоксикації у вигляді гемосорбції, плазмофереза, промивання організму, обмінюю чого переливання крові і особливо одонорського штучного кровообігу, а також деяка фармакологічна дія на мозок) нейтралізує ряд після реанімаційних заходів факторів і дійсно полегшує протікання так званих після реанімаційних факторів.
Ознаки клінічної смерті:
1. Відсутність свідомості.
2. Відсутність проявів дихання.
3. Відсутність пульсу на магістральних судинах (стегнова та сонна артерія).
4. Порушення серцевої діяльності.
5. Розширення зіниць, відсутність реакції їх на світло.
Заходи в разі клінічної смерті:
1. Діагностика клінічної смерті – стану.
2. Забезпечити прохідність верхніх дихальних шляхів.
3. Укласти хворого на тверду горизонтальну поверхню, під шию покласти валик і максимально закинути голову; висунути вперед нижню щелепу, очистити носоглотку й рот за допомогою відсмоктувача або пальцем обмотаним бинтом чи носовою хустинкою.
4. Проведення штучного дихання за методом рот в рот до носа. Один реаніматор на 2-3 вдохи 10-15 серцевих компресій. Якщо два реаніматори то 1 вдох – 5 компресій.
5. Відновити кровообіг: штучну вентиляцію легень поєднують із непрямим масажем серця.
Через кожні 2 хвилини реанімації, що проводилася, робимо перерву на декілька секунд для перевірки ефективності реанімації. Якщо на протязі 30-40 хвилин ознаки клінічної смерті зберігаються серцево-легеневу реанімацію припиняємо.
Ознаки ефективності реанімації:
1. Звуження зіниць.
2. Відновлення тонусу повік.
3. Покращення кольору шкіри, потепління її.
4. Поява спонтанних рухів глотки, гортані, трахеї.
5. Синхронно з натисненням на грудну клітку пальпується пульсова зона на магістральних судинах.
Подальші заходи по підтримці життя проводяться на госпітальному етапі.
Основні ознаки клінічної смерті: відсутність пульсу на сонних артеріях; відсутність самостійного дихання; розширення зіниць (зіниці розширюються через 40-60 с після зупинки серця).
Діагноз клінічної смерті повинен бути поставлений протягом 7-10 с. Допоміжні ознаки клінічної смерті: відсутність свідомості, блідість або ціаноз шкірних покривів, арефлексія, адинамія. Життя людини, котра перебуває у стані клінічної смерті, може бути повністю відновлене. Соціально смерть – частково оборотний стан, при якому втрачається функція кори головного мозку при збереженні вегетативних функцій. При загибелі всіх тканин організму настає біологічна смерть.
Отже, клінічна смерть – своєрідний перехідний стан між життям і смертю, починається з моменту припинення діяльності центральної нервової системи, кровообігу і дихання і продовжується протягом короткого проміжку часу, поки не розвинуться необоротні зміни в головному мозку. З моменту їх настання смерть розцінюється, як біологічна (у контексті порівняння поняття соціальної і біологічної смерті зважаючи на безповоротність процесів, що відбулися в організмі). Таким чином, головною динамічною характеристикою клінічної смерті є можлива оборотність цього стану.
Під час клінічної смерті дихання і кровообіг відсутні, спостерігається повна арефлексія, проте клітинний обмін речовин продовжується шляхом анаеробного гліколізу. Поступово запаси глікогену в мозку виснажуються, і нервова тканина вмирає.
Прийнято вважати (Г. А. Рябов), що в звичайних умовах термін клінічної смерті у людини складає 3-6 хвилин. Необхідно враховувати, що необоротні зміни у філогенетичних молодих утвореннях головного мозку (кора) наступають набагато швидше, ніж в стародавніших (стовбур, довгастий мозок). При повній гіпоксії в корі і мозочку за 2 – 2. 5 хв. виникають фокуси некрозу, а в довгастому мозку навіть через 10-15 хв. гинуть лише одиничні клітини.
Фото Капча