Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

Телефон +3 8(068) 052-35-08
Телефон +3 8(093) 689-29-85
 (096) 074-41-54
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Компоратор

Предмет: 
Тип роботи: 
Індивідуальне завдання
К-сть сторінок: 
18
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Зміст

 

Концептуальна модель презентації

Сценарій презентації на тему «Компоратор»

Технічні засоби, що використовувались для створення мультимедійної презентації

Розкадровка матеріалу на слайди

Висновок

Список літератури

 

Концептуальна модель презентації

 

Для кого створюється продукт? Презентація створюється для студентів технічних вузів радіотехнічного напрямку, а також – для радіолюбителів, які бажають довідатися інформацію про компоратори.

Яка головна ідея продукту? Сформувати поняття у глядачів і слухачів про компоратори та іх принцип роботи.

Чому і чим мультимедіа-середовище буде краще від традиційного? Подання матеріалу засобами мультимедіа дозволить ефетивніше пояснити принципи роботи компоратора.

Яким способом будуть відображатися різні елементи в презентації? Основна форма відображення інформації – графічні зображення підкріплені тестовими примітками. Для ефективнішого подання інформації, текстова чи графічна інформація в деяких місцях може підтримуватись звуковим супроводом – мовою лектора. При такому способі подання інформації вона краще засвоюватиметься, аніж при простому відображенні тексту на слайді.

На чому буде сфокусовано зміст проекту? Приблизний зміст мультимедійного проекту:

-Поняття про компоратор

-Принцип його роботи

-Застосування в радіотехніці

-Схеми включення

-Процеси в компараторах

 

Сценарій презентації на тему «Дослідження булового простору на наявність неістотних змінних»

 

Титульний листок

Теоретична частина

Схеми включення компораторів

Процеси перемикання в компораторах

 

Технічні засоби, що використовувались для створення мультимедійної презентації

 

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint (повна назва – Microsoft Office PowerPoint) – це застосунок для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office, і доступний в редакціях для операційних систем Microsoft Windows і Mac OS.

Історія

Ідея створення PowerPoint з’явилася у Боба Гаскінса (Bob Gaskins), студента університету Берклі, який вирішив, що століття графічних інтерфейсів, що наступило, може провести революцію в дизайні та створенні презентаційних матеріалів. У 1984 році Гаскінс приєднався до провальної компанії Forethought і найняв розробника Денніса Остіна (Dennis Austin). Боб і Денніс об’єднали зусилля і створили програму Presenter. Денніс створив оригінальну версію програми з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім’я на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукту.

У 1987 році вийшов PowerPoint 1. 0 для Apple Macintosh. Він працював в чорно-білих кольорах. Незабаром з’явилися кольорові Macintosh і нова версія PowerPoint не забарилася. Програмне керівництво з першою редакцією було унікальне. Це була книга синього кольору в твердій палітурці. Компанія Forethought вважала, що це краще ніж купа виконуваних файлів допомоги нлн. У 1990 році вийшла версія для Windows. З 1990 року PowerPoint став стандартом в наборі програм Microsoft Office.

У 2002 році вийшла версія PowerPoint, яка не тільки була включена в пакет Microsoft Office XP, але також розповсюджувалася як окремий продукт. У нім з’явилися такі функції, як порівняння і змішення змін в презентації, можливість задавати шляхи анімації для індивідуальних форм, створення пірамідальних, радіальних і цільових діаграм, а також кругів Ейлера, панель завдань для перегляду і вибору об’єктів буфера обміну, захист презентації паролем, автоматична генерація фотоальбому, а також «розумні теги» для швидкого вибору формату тексту, скопійованого в презентацію.

Microsoft PowerPoint 2003 не сильно відрізняється від попередника. Він збільшує ефективність роботи в групі і тепер має можливість створення «Пакету для CD», який легко дозволяє скопіювати презентацію з мультимедійним змістом і переглядача на компакт-диск диск.

Версія PowerPoint 2007 додає основні зміни в інтерфейс програми і збільшує графічні можливості.

Початок створення презентації

Після відкриття PowerPoint справа з’являється панель, яка дозволяє відкрити наявну презентацію або створити нову різними способами.

Для планування структури презентації у лівій частині вікна програми MS Power Point розташовано вкладники Структура і Слайди. Після переходу на вкладинку Структура на екрані відображається лише текст слайдів – він подається у вигляді структури, де зазвичай відображаються основні заголовки слайдів. У цьому режимі зручно планувати зміст: записувати певні ідеї, вирішувати, як вони будуть подані. Вкладинка Слайди дає можливість переглянути слайди у процесі створення і редагування – вони відображаються у вигляді ескізів.

За допомогою Мастера автосодержания можна швидко створити презентацію, використовуючи шаблони наявних варіантів презентацій.

Другий режим Шаблон оформления. Це готовий шаблон, який необхідно заповнити певним чином, додавши (за потреби) слайди з графікою чи діаграмами. Виконуємо Формат/ Применить шаблон оформления/ вибрати необхідний шаблон оформлення слайда.

Користувач під час створення нової презентації на основі шаблону або існуючої презентації вибирає і певний стиль її оформлення. Як вам уже відомо, під стилем ми розуміємо сукупність значень властивостей різних об’єктів. Відповідно стиль оформлення слайда задає формат символів (шрифт, розмір символів, накреслення, ефекти, колір тощо) ; формат тла (колір, наявність, розміщення та вид графічних об’єктів) ; додаткові кольори; формат графічних та інших об’єктів. Для початківців оптимальним варіантом є використання вже готових шаблонів та стилів.

Найчастіше створюють презентацію з чистої сторінки, вибравши Новая презентация.

Виконавши команду Формат – Разметка слайда, можна вибрати розмітку. Для першого слайда доцільно вибрати макет Титульный слайд. Для вставки наступних слайдів до презентації необхідно виконати таку послідовність дій: Вставка/ Новый слайд. Застосувати до цього слайду потрібний макет.

Можна також вибрати порожній слайд, а потім розміщувати на ньому потрібні елементи.

 

Форматування слайда

Форматуючи слайд, можна змінити кольорову гаму оформлення чи вибрати оформлення фону. Щоб змінити кольорову гаму оформлення слайда, необхідно виконати такі дії: Формат/ Цветовая схема слайда. Далі вибрати стандартну чи спеціальну схему.

Для оформлення фону слайда необхідно виконати такі дії: Формат/ Фон. Вибираючи кольорову гаму, не забувайте враховувати фізіологічні особливості сприймання кольорів.

Після вибору пункту Другие цвета на екрані з’явиться діалогове вікно Цвета із вкладками Обычные и Спектр. Якщо вибрати Способы заливки, то на екрані з’явиться діалогове вікно Способы заливки, де можна вибрати різні типи заливки фону (Градиентная, Текстура, Узор, Рисунок). Вибравши для оформлення фону або спосіб заливки, необхідно вказати: цей вибір стосується одного слайда чи всіх слайдів презентації. Для цього у діалоговому вікні Фон вибрати Применить або Применить ко всем.

 

Анімаційні ефекти

Під анімацією в PowerPoint мають на увазі рух або видозміну об’єктів на екрані.

Застосування анімаційних ефектів надає презентації динамічності, а також дає змогу підкреслити деякі ключові моменти її змісту. Анімаційні ефекти можуть супроводжувати:

o зміну слайдів,

o появу та відображення об’єктів слайда.

Ефект при переході до наступного слайда можна встановити так: Показ слайдов/ Смена слайдов на панелі справа вибрати потрібний ефект. Ефект можна застосувати лише до одного або до всіх слайдів. Стежте, щоб ефект був доречним.

До будь-якого об’єкта слайда (тексту, рисунків, таблиць тощо) можна застосувати анімаційний ефект. Перш ніж застосовувати ефекти, необхідно визначити, які об’єкти будуть анімовані, в якому порядку вони з’являтимуться під час демонстрації, який саме анімаційний ефект буде застосований після їхньої появи на екрані, з якою метою і скільки він триватиме.

Щоб встановити порядок появи об’єктів на екрані, треба виконати такі дії: Показ слайдов/ Настройка анимации. Вибрати порядок появи об’єктів на екрані. На панелі Настройка анимации потрібно вказати, яким чином буде здійснено анимацію: після натискання на кнопку миші (По щелчку) чи автоматично (Автоматически) через вказаний проміжок часу.

Можна вибрати і звуковий ефект (стандартний, записаний із мікрофона тощо), в супроводі якого об’єкт з’являтиметься на екрані.

PowerPoint дає змогу налаштувати анімаційні ефекти появи тексту по літерах, словах, абзацах. Надмірне використання звуків, анімаційних ефектів – бар’єр на шляху ефективної передачі інформації.

 Рис. 1. Ефекти анімації у PowerPoint.

Вставка відео

До будь-якого слайда можна вставити один або декілька відеокліпів. для цього треба перейти на потрібний слайд, а потім виконати команди:

o Вставка/ Фильмы и звук/ Фильм из коллекции. Вікриється вікно Вставка картинок. Натисніть на ній кнопку Коллекция картинок для пошуку на комп'ютері відеокліпів. Виділіть фільм, який необхідно додати до слайда (значна частина їх є анімованими, мають формат gif).

o якщо треба вставити фільм із наявного файла на диску, виберіть Вставка/ Фильмы и звук/ Фильм из файла (більшість таких файлів мають розширення avi). Відкрийте потрібний диск, папки, та знайдіть файл

o щоб налаштувати показ відеокліпу, виділіть об’єкт відео на слайді, виберіть Показ слайдов/ Настройка анимации/ Добавить эффект для зміни способу відтворення

 

Розкадровка матеріалу на слайди

 

Перш ніж почати розбивати матеріал по слайдах, необхідно вибрати найбільш базові елементи презентації, а саме – колір фону і літер, розмір літер і їх гарнітуру; адже ці елементи визначають, наскільки добре буде сприйматися матеріал презентації глядачем.

Очікуємо, що ця презентація буде демонструватися за допомогою проектора в деякому приміщенні. Тому з метою одержання виразного зображення візьмемо білий колір фону та чорний колір літер. Досвід також показує, що стандартні шрифти (як Times New Roman) не найкраще сприймаються глядачем. Кращими в цьому плані є шрифти без зачісок (наприклад Arial). Виняток становлять формули, які мають виглядати якомога стандартніше, тому для них візьмемо гарнітуру Cambria Math. Кегль шрифтів має бути достатній для однозначного розпізнавання, тому варто вибрати його не меншим, ніж 20 (для основного тексту).

1 слайд: титульний – назва презентації.

Рис. 2. 1-й слайд.

2-4 слайди: Теоретична частина.

Рис. 3. 2-й слайд.

Рис. 4. 3-й слайд.

Рис. 5. 4-й слайд.

5-8 слайди: Теоретична частина.

 Рис. 6. 5-й слайд.

Рис. 7. 6-й слайд.

Рис. 8. 7-й слайд.

Рис. 9. 8-й слайд.

 

 

9-10 слайд: Процеси перемикання компораторів

Рис. 10. 9-й слайд.

Рис. 11. 10-й слайд.

Рис. 12. 11-й слайд.

Рис. 13. 12-й слайд.

 

Висновок

 

В цій роботі було описано, яким чином проводиться розробка мультимедійної презентації на задану тему. Першу задачу, яку повинен вирішити розробник – це ідея проекту; тобто яку інформацію потрібно донести глядачам, а також для кого власне вона призначається. Потрібно також обдумати, якими методами передати цю інформацію та її складові частини.

Після всіх цих загальних питань створюється сценарій презентації, що визначає порядок в якому буде доноситись інформація. Тут же вся тема розбивається на підтеми і навіть ще менші частини, які повинні бути достатньо структурованими. А далі для висвітлення кожної конкретної підтеми на одному чи декількох слайдах вибираються відповідні відео-, аудіо- та текстові матеріали з необхідними ефектами для якнайкращого сприйняття інформації глядачем.

 

Список літератури

 

1. Закревский А. Д. Логический синтез каскадных схем. – М. : Наука, 1981. – 414 с.

2. Бибило П. Н., Енин С. В. Синтез комбинационных схем методами функциональной декомпозиции. – Минск: Наука и техника, 1987. – 190 с.

3. Majewski W. Uklady logiczne. Wybrane zagadnienia. – Warszawa. : Wydawnictwo Politechniki Warszawskiej. – 1997. – 180 s.

4. Рицар Б. Є. Декомпозиція булових функцій методом q-розбиття. 1. // Управляющие системы и машины‚ №6‚ 1999‚ с. 29-42. 

5. Рицар Б. Є. Декомпозиція булових функцій методом q-розбиття. 2. // Управляющие системы и машины‚ №1‚ 2000‚ с. 56-65. 

7. Рицар Б. Є. Про декомпозиційні клони булових функцій // Вісник НУ “ЛП“ “Комп’ютерні системи та мережі“, №385, 2000, с. 105-111. 

6. Яблонский С. В. Введение в дискретниу математику. – М. : Наука, 1986. – 384 с.

 

Фото Капча