Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Кондратюк Нестор Павлович

Предмет: 
Тип роботи: 
Лекція
К-сть сторінок: 
1
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Кондратюк Нестор Павлович (5.04. 1937, с. Людвинів Хелмського району Люблінської області (Польща) - 6 липня 2014, Вінниця, Україна) - український актор, Народний артист України.
Нестор Павлович народився у с. Люд-винів Хелмського району Люблінської об-ласті. Під час операції «Вісла» 1945 р. сім'ю депортували під Кам'янець-Подільський, в село Залісся. В голод мусили переїхати на Волинь до родичів, також депортованих.
У 1952–1955 рр. - навчався в культпросвітучилищі м. Ківерці Волин-ської області. Після закінчення працював впродовж року на посаді методиста клубної роботи в райцентрі Ківерці Волинської області. У 1956 році Нестора Кондратюка призивають до лав Радянської армії у Вінницю. Беручи активну участь в художній самодіяльності Будинку офіцерів, він став артистом балету, а після служби пройшов відбір у Вінницький театр. У 1961–1965 роках - навчався в Київському інституті театрального мистецтва ім. І. К. Карпенко-Карого на акторському факультеті, курс В.Биковця. По закінченні закладу рік працював в Одеському театрі Жовтневої революції. З 1966 року - артист Вінницького муздрамтеатру ім. М.Садовського.
У 1974 році отримав звання Заслуженого артиста України. А у 1981 році Нестору Кондратюку присвоєно звання Народного артиста України.
У 1961 році одружився з солісткою балету Маргаритою Галежею. У 1962 році у них народився син Максим, нині тележурналіст, а в 1968 - з'явилася на світ донька Катерина. У 2005 році помирає дружина Маргарита.
Нестор Кондратюк є провідним артистом Вінницького театру ім. М.Садовського, зіграв понад 200 ролей. Глядачі добре знають його за ролями у спектаклях: Сталін - «Війна» (Стаднюка). Реж. - В. Селезньов; Швейк - «Бравий солдат Швейк» (Я. Гашека). Реж. - В.Лукашов; Кочубей - «Мазепа» (інсценація В. Селезньова за творами Б. Лепкого). Реж. - В. Селезньов; Дяк - «Маруся Чурай» (Л. Костенко). Реж. - В. Селезньов; Йосип, слуга Хлестакова - «Ревізор» (М. Гоголя). Реж. - В. Селезньов; Антоніо - «Шалений день, або одруження Фігаро» (Бомарше). Реж. - В. Селезньов; Дід - «Осіння мелодія» (В. Селезньова). Реж. - В. Селезньов; Реб Мордхеле - «Хелемські мудреці» (М. Гершензона). Реж. - В. Сікорський; Старий - «Незакінчена історія» (В. Селезньова). Реж. - В. Селезньов, та у багатьох інших.
Ролі у кіно: «Легенда про безсмертя» (1985), «Ігор Савич» (1986, т/ф, 3 а), «Просто жах», «Земляки» (1988, т/ф), «Фатальна помилка», «Покута», «Моцарт», «Житіє Остапа Вишні».
За вагомий особистий внесок у культурний розвиток України, вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акта проголошення незалежності України указом президента України Віктора Ющенка у 2008 році нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.
Фото Капча