Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Маркетингова товарна політика

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
62
Мова: 
Українська
Оцінка: 

ЗМІСТ

 

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ОЦІНКА РИНКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1.Характеристика підприємства

1.2.Оцінка зовнішнього маркетингового середовища функціонування підприємства

1.3.Оцінка ринкової пропозиції підприємства

РОЗДІЛ 2. МАРКЕТИНГОВИЙ АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОВЕДЕННЯ ТОВАРНОЇ ПОЛІТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

(ДП «ДІОНІКА» ЗАТ «РЕЧОВИЙ РИНОК»)

2.1. Аналіз якісних характеристик товару та їх видаткового забезпечення

2.2. Аналіз ціни товару

2.2. Аналіз конкурентноздатності товару

2.4 Дослідження сезонності попиту на товар

2.5 Товарна марка і упаковка

РОЗДІЛ 3. ОБГРУНТУВАННЯ ЗАХОДІВ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ТОВАРНОЇ ПОЛІТИКИ НА ПІДПРИЄМСТВІ

3.1. Удосконалення збуту шляхом покращення та оптимізації асортименту товару

3.2. Оцінка ефективності запропонованих заходів по удосконаленню товарної політики на підприємстві

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

ВСТУП

 

Товар займає основне місце в комплексі маркетингу. Саме він покликаний задовольняти реальні потреби і потреби людини, а маркетинг покликаний допомогти кожному виробнику виявляти та забезпечувати їх задоволення краще, ніж це роблять його конкуренти. Останнє і забезпечується перш за все шляхом реалізації товарної політики.

Розробка, - і успішна реалізація товарної політики вимагають дотримання наступних умов: наявності на фірмі стратегії виробничо-збутової діяльності з визначенням місії фірми, її основних цілей і завдань; доброго знання ринку, в першу чергу характеру його вимог, і, нарешті, ясного уявлення про свої можливості як в даний час, так і в перспективі.

Товарна політика покликана забезпечити ефективний збут товарів, їх рух від виробника до кінцевого споживача. Продаж товару гарантує покриття всіх витрат на виробництво, доставку, задоволення потреб споживача. Саме у сфері збуту і визначається врешті-решт результативність усіх дій підприємства.

Товарна політика передбачає обґрунтування чітко визначеного курсу дій товаровиробника чи наявність у нього наперед продуманих принципів поведінки. Добре виважена товарна політика дозволяє не тільки оптимізувати процес оновлення товарного асортименту, але й служить для керівництва підприємства свого роду вказівником загальної направленості дій, що здатні ефективно реагувати на поточні зміни ринкової ситуації. 

Об’єктом дослідження виступає торговельне підприємство - ДП «Діоніка» ЗАТ «Речовий ринок» (м. Рівне). Дочірнє підприємство «Діоніка» співпрацює з дочірнім підприємством «Укрбурштин» державної акціонерної компанії «Українські поліметали». Ювелірна фабрика ДП «Укрбурштин», що розташована в м. Рівне виготовляє ювелірну продукцію (високоякісні кулони, брошки, каблучки, буси, підвіски, кольє, браслети, намиста, заколки, сережки, мундштуки, люльки, картини, ікони, портрети) загальним асортиментом - більше 300 найменувань. Свої товари воно реалізує в місті Рівне через спеціалізований власний магазин, а також в інші регіони.

Предмет дослідження - діяльність об’єкту - дослідження по формуванню і удосконаленню власної стратегічної товарної політики.

Метою курсової роботи є розробка заходів щодо вдосконалення маркетингової товарної політики ДП «Діоніка», попередньо провівши маркетингове дослідження та аналіз продукції.

Написання даної курсової роботи передбачає вирішення таких завдань:

-Оцінка зовнішнього маркетингового середовища функціонування підприємства

-Оцінка внутрішнього маркетингового середовища функціонування підприємства

-Проведення аналізу товарного асортименту продукції, що випускається підприємством

-Проведення аналізу конкурентоздатності продукції підприємства (на прикладі одного виду продукції)

-Розробка заходів щодо підвищення ефективності проведення товарної політики на підприємстві.

Отже, тема даної курсової роботи є актуальною, оскільки існує об’єктивна необхідність забезпечення ефективного функціонування підприємства шляхом проведення маркетингової товарної політики з врахуванням особливостей сучасних умов господарювання.

 

РОЗДІЛ 1. ОЦІНКА РИНКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

1.1.Характеристика підприємства

 

ДП «Діоніка» ЗАТ «Речовий ринок» зареєстровано 31.10.96 р. рішенням виконавчого комітету міської Ради народних депутатів № 1614Р, свідоцтво № 833.

У зв’язку із тим, що ЗАТ придбало на приватизаційному аукціоні приміщення магазину і торгове обладнання, що знаходяться в м. Рівне по вул. С.Бандери, 60А, виникла ідея створити дочірнє підприємство і таким чином розширити сферу діяльності товариства шляхом впровадження магазинної торгівлі товарами як продовольчої так і непродовольчої груп.

Форма власності ДП «Діоніка» - колективна. Рішення щодо функціонування підприємства приймаються на загальних зборах акціонерів ЗАТ «Речовий ринок». На сьогоднішній день (початок 2013 р.) на підприємстві працює 48 чоловік. Директором ДП є Брижицький В.Ф.

Для того, щоб підприємство розпочало свою діяльність ЗАТ «Речовий ринок» передало йому на баланс при створенні основні засоби та інші матеріальні активи (приміщення, торгове обладнання тощо). Основний напрямок діяльності ДП - оптова і роздрібна торгівля продовольчими та промисловими товарами. Для цього у магазині ці обов’язки закріплено за відповідальними фахівцями, а на підприємстві, відповідно, за секторами оптової та роздрібної торгівлі. Частину приміщення магазину переобладнано у затишний кафе-бар з сучасним обладнанням, цікавим інтер’єром. Діяльність ДП «Діоніка» є прибутковою. За рахунок прибутку у 2012 році зроблено капітальний ремонт фасаду приміщення магазину і кафе-бару з внесенням деяких змін у самій будові, чого не було раніше (колони, нові вікна).

Дочірнє підприємство «Діоніка» співпрацює з дочірнім підприємством «Укрбурштин» державної акціонерної компанії «Українські поліметали». Ювелірна фабрика ДП «Укрбурштин», що розташована в м. Рівне виготовляє ювелірну продукцію (високоякісні кулони, брошки, каблучки, буси, підвіски, кольє, браслети, намиста, заколки, сережки, мундштуки, люльки, картини, ікони, портрети) загальним асортиментом - більше 300 найменувань. Свої товари воно реалізує в місті Рівне через спеціалізований власний магазин, а також в інші регіони. Оскільки реалізація власних виробів в останні роки для ДП

Фото Капча