Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Місце зворотного зв’язку у процесі спілкування

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
14
Мова: 
Українська
Ціна: 
70 грн.
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
  1. Поняття, форми і види зворотного зв’язку у міжособистісному спілкуванні
  2. Характеристика процесів реалізації зворотного зв’язку
  3. Практичні види застосування і розвитку зворотного зв’язку у міжособистісному спілкуванні
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

Вступ: 

Спілкування - це взаємодія двох людей - двох динамічних систем, які у процесі спілкування перетворюються в одну. Необхідним атрибутом спілкування будь-якої живої системи є зворотний зв'язок. Суть процесу психологічного зворотного зв'язку полягає у необхідності суб'єктів виробити єдину знакову систему і єдине розуміння обговорюваних питань під час спілкування. Коли людина одержує інформацію, вона її, насамперед, інтерпретує. Інтерпретація залежить не тільки від самої інформації, але й від індивідуального досвіду сприймаючого, його знань, загального рівня розвитку. Залежно від багатьох причин люди досить по-різному сприймають одне й те саме повідомлення. 

Відсутність психологічних стимулів свідчить про те, що контакт порушений. Психологічний зворотний зв'язок є настільки важливим для людини, яка вступає у спілкування, що його переривання сприймається як покарання на суб'єктивному рівні сприйняття. Педагогічні концепції, які базуються на принципах біхевіоризму, містять у собі уявлення про переривання психологічного зворотного зв'язку як один з найдієвіших заходів впливу на дитину.

Відсутність зворотного зв'язку у процесі спілкування може сама по собі виступати комунікативним бар'єром. Форми прояву зворотного зв'язку в різних системах спілкування досить різноманітні. Зворотний зв'язок може носити форму не тільки слова, але й посмішки, потиску руки, збентеженого погляду, гарного обіду для чоловіка, покарання сина батьком або результату контрольної роботи в класі. Зворотний зв'язок можна розглядати як у широкому змісті (у якості одного з основних принципів функціонування будь-якої складної організаційної системи), так і у вузькому (як необхідний компонент комунікативної взаємодії). 

Успіх у мистецтві спілкування багато в чому визначається вмінням (на рівні навичок) використовувати прийоми формування успішного зворотного зв'язку. Той, хто бере на себе ініціативу у формуванні зворотного зв'язку, стає лідером у комунікативному впливі.

 

Список використаних джерел: 
  1. Загнітко А.П., Домрачева І.Р. Основи мовленнєвої діяльності: навч. пос. - Донецьк: Український культурологічний центр, 2001. - 56 с.
  2. Корнєв М.Н., Коваленко А.Б. Соціальна психологія: Підручник. – К., 1995. – 455 с.
  3. Орбан-Лембрик Л. Е. Соціальна психологія: підручник. - К.: Либідь, 2004. - 576 с.
  4. Орбан-Лембрик Л. Е. Соціальна психологія: Підручник: У 2 кн. Кн. 1: Соціальна психологія особистості і спілкування. - К.: Либідь, 2004. - 576 с.
  5. Орбан-Лембрик Л.Е. Соціальна психологія: Підручник у 2 кн.. Кн. 2: Соціальна психологія груп. Прикладна соціальна психологія. - К.: Либідь, 2006. - 568 с.
  6. Томан І. Мистецтво говорити.- К.: Веселка, 1989. – 108 с.
  7. Цимбалюк І.М. Психологія спілкування: навч. посібник / І.М. Цимбалюк.-К.: Професіонал, 2004. - 303 с.
3475
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (093) 202-63-01,
 або телефонуйте: (093) 202-63-01, (066) 185-39-18.