ЗМІСТ
Актуальність теми дослідження. Аргентина – держава Південної Америки з виключно вигідним політико-географічним положенням, багата на корисні копалини, має сприятливий клімат, а тому постійно перебуває у центрі уваги міжнародних корпорацій. Швидкий економічний розвиток країни останнім часом приваблює все більше інвесторів, що зумовлює актуальність теми дослідження.
Аргентина - федеративна республіка, в її складі 22 провінції і один округ (столичний). На чолі держави стоїть президент, який обирається на 4 роки (має можливіть займати пост 2 періоди поспіль). Він же - глава уряду, а також головнокомандувач збройними силами. Вищий орган законодавчої влади - Національний конгрес, що складається з двох палат: палати депутатів(257), яка обирається на 4 роки, і сенату(72), який обирається на 6 років (по 3 сенатори від столиці і кожної провінції, а також від нац. тер. Вогняна Земля). За конституцією президент має право запроваджувати в країні стан облоги, при якому скасовуються всі конституційні гарантії. Глава держави й уряду Нестор Кірчнер з 2003.
Крім того, для України Аргнетина цікава і як країна, у якій проживає значна кількість наших співвітчизників. Еміграція українців в Аргентину почалася з кінця 19 ст. 1904-05 з Бразілії в Аргентиту переселилося близько 5 тис. вихідців з Чернігівщини. Особливо великий потік емігрантів з Західної України був 1924-32. Українці селилися в основному на пустуючих лісистих землях двох північних провінцій - Місьйонес і Чако, де вони складали більшість сільського населення. Основне заняття українців у провінції Чако було вирощування бавовнику, в Місіонес - тютюну і чаю. В провінції Мендоса, де українці також поселялись компактною групою, вони займалися виноградарством, садівництвом, городництвом. Багато українських сімей в степових провінціях Аргентини займалися хліборобством. Досить велика група українців почала працювати на промислових підприємствах Буенос-Айреса та його передмість.
Мета роботи – вивчення і аналіз соціально-географічних факторів розміщення і розвитку Аргентини, які чинять прямий або опосередкований вплив на формування соціально-господарської системи країни, її статус і розвиток на міжнароній арені.
Об’єкт дослідження – Аргентина як країна з найбільш динамічним рівнем розвитку промисловості і сфери послуг, а також морський транспортний вузол Південної Америки.
Предмет дослідження – фактори, які визначають загальну характеристику країни: географічне положення, природно-ресурсний потенціал, демографічні чинники і господарство.
Відповідно до визначених мети, об’єкта і предмета дослідження у курсовій роботі було поставлено наступні завдання:
- проаналізувати географічне положення і ресурсний потенціал Аргентини;
- визначити демографічні характеристики країни;
- вивчити і дати оцінку стану господарства Аргентини за його основними показниками.
Методологія дослідження. У процесі виконання поставлених завдань використано описові методи, методи аналізу літературних джерел, синтетичний та аналітичний методи для складання кількісних характеристик окремих показників.
Джерельну базу виконання курсової роботи склали праці вітчизняних і російських авторів, однак слід відзначити, що кількість наукових джерел з досліджуваної проблеми вкрай мала. Питання фізико-географічного розміщення Італії і його впливу на структуру всіх галузей життя країни розглядаються у працях Алісова Н.В., Хорева Б.С. "Экономическая и социальная география мира" та Лопатникова Д.Л. "Экономическая география и регионалистика", методичні проблеми дослідження суспільно-географічної характеристики країн представлені у роботі Мироненко Н. С. "Методика страноведческого исследования: Экономическая и социальная география". Сучасні статистичні дані про розвиток країни можна знайти лише в джерел мережі Інтернет.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Загальний обсяг роботи складає 44 сторінки.
- Алисов Н.В., Хорев Б.С. Экономическая и социальная география мира. - М.: Эксмо, 2003. – 354 с.
- Васильков И.П. Экономическая система современной Италии. - М.: Наука, 1987. – 112 с.
- Семина В. С., Зеленко Н.В. Аргентина. Серия "У карты мира". - М.: Мысль, 1995. – 308 с.
- Географический атлас мира / отв. ред. Б. Турлайс - М.: Росмен, 1997. – 162 с.
- Гладкий Ю.Н., Лавров С.Б. Экономическая и социальная география мира. - М., 2003. – 387 с.
- Голубчик М.М. Политическая география мира. - Смоленск, 1998. – 214 с.
- Головин К. Н. Экономическая география Аргентины. - М.: Астарта, 2004. – 311 с.
- Казьмина О Б., Пучков П.И. Основы этнодемографии. - М.: Наука, 1994. – 268 с.
- Ломакин В.К. Мировая экономика. - М.: ЮНИТИ, 1998. – 418 с.
- Лопатников Д.Л. Экономическая география и регионалистика: учеб. пособие для студентов вузов. - М.: Эксмо, 2006. – 408 с.
- Максаковский В.П. Географическая картина мира. В 2 т. - М.: 2003. – 216 с.
- Максаковский В.П. Экономическая и социальная география мира. - М., 2006.
- МГУ, 1995. – 392 с.
- Методика страноведческого исследования: Экономическая и социальная география / под ред. Н. С. Мироненко. М.: МГУ, 1993. – 90 с.
- Романова Э.П., Куракова Л.И., Ермаков Ю.Г. Природные ресурсы мира. - М.: 1993. – 290 с.
- Слука А.Е. Важнейшие особенности динамики населения в современной Европе // Вест. МГУ. Сер. 5. География. 1994. - №1. – С. 78-83.
- Слука А.Е., Слука Н.А. География населения с основами демографии. - М.: МГЭУ, 2000. – 314 с.
- Смирнова, А.А. Шибанова О. П. По материкам и странам: книга для чтения по географии материков. - М.: Просвещение, 1996. – 638 с.
- Современная демография / под ред. А. Я. Кваши и В. А. Попцова. - М.: МАЭГ. – 331 с.
- Социально-экономическая география зарубежного мира / Под ред. В.В. Вольского. - М.: Крон-Пресс, 1998. – 418 с.
- Страны и регионы мира: экономико-политический справочник / под ред. А.С. Булатова. - М.: ЮНИТИ, 2006. – 166 с.
- Экономическая, социальная и политическая география мира. Регионы и страны / под ред. С.Б. Лаврова, Н.В. Каледина. - М.: Гемини, 2002. – 530 с.