Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
22
Мова:
Українська
Курсова робота
з предмету «Матеріалознавство»
на тему:
«Підбір пакету матеріалів для виготовлення чоловічого демісезонного пальто»
ЗМІСТ
Вступ
РОЗДІЛ 1. Вибір моделі
1.1. Технічний опис
1.2. Опис зовнішнього вигляду моделі
1.2.2. Малюнки моделі
1.2.3. Деталі крою виробу
РОЗДІЛ 2. Вибір матеріалів
2.1. Обґрунтування вибору матеріалів для моделі
2.2. Вибір обладнання та обґрунтування методів обробки
Висновки
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП
У швейній промисловості при виготовленні одягу широко використовуються різноманітні матеріали, які відрізняються за будовою і властивостями. Правильний вибір матеріалів значною мірою визначає якість виробу, його зовнішній вигляд, формо-і зносостійкість, трудомісткість виготовлення. Тому особливого значення набуває науково обгрунтований вибір матеріалів на швейний виріб. При виборі текстильних матеріалів слід керуватися не тільки характеристикою окремих властивостей, а й використовувати комплексну оцінку, яка дозволить більш точно визначити поведінку матеріалу в експлуатації і, звичайно, необхідно врахувати всі його особливості при моделюванні, конструюванні та розробці технології виготовлення одягу.
Демісезонне напівпальто призначено для експлуатації в осінньо-весняний період, коли спостерігаються різкі перепади температур, опади, бруд, сльоту. Традиційно багато років чоловіче демісезонне пальто виготовлялося із напіввовняних пальтових тканин, але з кожним роком асортимент матеріалів для пальто розширюється. Ці тканини можуть забезпечити хороший захист при значному перепаді температур. Конструкція виробу при цьому повинна забезпечувати рівномірну захист всієї поверхні тіла. Ці вимоги забезпечуються наявністю поясів, куліс, капюшона.
Головними достоїнствами готового виробу повинні стати зручність, практичність, і максимум художньо вираження. напівпальто буде експлуатуватися не більше 2-3 років, тому особливого значення набуває його вартість. Витрати на придбання пальто і догляд за ним повинні бути доступні масовому покупцеві.
Проектований виріб має відповідати напрямку моди того сезону, в якому воно буде експлуатуватися, тому один з обов'язкових пунктів роботи – аналіз напрямку моди. Але мода поширюється не тільки на силует і крій. Матеріали, їх колір і фактура теж повинні відповідати модним тенденціям.
Для правильного вибору матеріалів в пакет слід провести роботу з вивчення асортиментної групи пальтову-костюмних матеріалів, оцінити всі якості, достоїнства і недоліки матеріалів. Адже тільки знаючи властивості матеріалу, поведінка його в тій чи іншій ситуації, можна зробити висновок про його придатність до використання.
Робота не обмежується тільки вибором основного матеріалу. У пакет одягу так само входять і прокладочні, підкладкові матеріали, а так само скріплюють матеріали та фурнітура. При виборі кожного з них також слід розглянути коротку класифікацію, і, порівнявши запропоновані матеріали в асортиментній групі, вибрати відповідні матеріали для проектованого вироби, дотримуючись вимог моделі.
У цій роботі розглядається напівпальто чоловіче з напіввовняної тканини. Метою даної курсової роботи є дослідження та підбір пакету сучасних матеріалів для виготовлення верхнього одягу, який відповідатиме сучасному напрямку моди та зможе задовольнити попит найвибагливішого споживача.
Об’єкт дослідження -чоловіче демісезонне пальто напівприлеглого силуету для молодшої та середньої вікових груп.
Основними завданнями курсової роботи є наступні:
- сформувати вимоги до матеріалів для виготовлення зазначеного виробу
- простежити напрямки моди наступного сезону
- обґрунтувати вибір конкретних матеріалів шляхом порівняння показників їх властивостей з нормативними вимогами,
- скласти конфекційну картку для запропонованої моделі.
РОЗДІЛ 1. Вибір моделі
У наших кліматичних умовах однією короткою курточкою не обійдешся, тому пальто не лише данина моді – це необхідність. А модне пальто дарує не лише тепло і комфорт у вологу погоду, але і робить вас стильними і привабливими.
Більшість модельєрів зараз пропонують зручні пальта, які прекрасно зігрівають і не утрудняють рухів. Мода, як ніколи, стала ближча до людей. Зручність – головний критерій, по якому вибирають одяг. Зі всього різноманіття, присутнього на подіумах, можна виділити декілька основних фасонів і тенденцій: рукав в три чверті (носять з довгими рукавичками) ; двобортні пальта; стиль «мілібарі»; пальто із запахом; пальто з хутряною обробкою.
Фаворит цього сезону – коричневий колір і всі його відтінки. Від світло-верблюжого до кавового. Не менш популярні захисні, сірі та вугільні відтінки. Яскравих кольорів не так багато, як хотілося б, і найпопулярніші з них: синій, жовтий, баклажановий, сливовий, темно-червоний. З малюнків найбільш популярні клітинка і смужка.
У верхньому одязі віддається перевага вузькому довгому силуету, або класичному тренчу з вільними об'ємами і трапецієподібним силуетом, проте не надто розширеним. Основою стає найбільш тонка вовна, оксамит і тканини зі структурованою поверхнею. Предмети верхнього одягу залишаються маленькими, досить щільно прилягають до тіла. Часто зустрічаються моделі з поясами, вузькими і середньої ширини. Плечовий пояс залишається на своєму місці. Сучасна мода особливо акцентує коміри: класичні з лацканами різної ширини і конфігурації, стійки або й зовсім без комірів. Для комірів із хутра пропонуються виключно хутро з довгим ворсом: лисиця, песець, єнот, сніговий барс. Довжина цього сезону – будь-яка, вибирайте те, що вам до душі. Більшість пальт цього сезону достатньо стримані, мають чітку форму і класичний крій.
1.1. Технічний опис моделей
1 2.1. Опис зовнішнього вигляду моделі
Базова модель А:
Напівпальто чоловіче демісезонне, повсякденного призначення з пальтової тканини чорного кольору напівприлеглого