Предмет:
Тип роботи:
Конспект заняття
К-сть сторінок:
18
Мова:
Українська
Тема уроку: Населення і політична карта Південної Америки.
Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про расовий склад населення Південної Америки та особливості формування його сучасного складу, виявити закономірності в розміщенні населення на материку, ознайомити учнів з політичною картою Південної Америки, сформувати уявлення про найбільші держави Південної Америки; розвивати логічне мислення, уяву, пам’ять, вміння порівнювати та аналізувати, виділяти істотне та узагальнювати, вміння працювати з ілюстраціями, картами, текстовим матеріалом підручника, розв’язувати кросворди, складати схеми, характеристики країн; виховувати шанобливе ставлення учнів до представників різних рас та націй, повагу до їх мови та культури.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання уроку: підручник «Географія материків і океанів» В. М. Бойко, С. В. Міхелі, 7 клас; атлас «Географія материків і океанів», 7 клас; політична карта Південної Америки; довідники з географії; презентація на тему «Населення Південної Америки»; комп’ютер; проектор.
Методична література:
- Гравс О. Розробка уроків з теми «Південна Америка». 7 клас // Географія та основи економіки в школі. – 2010. – № 11-12. – С. 13-19.
- Довгань Г. Географія материків і океанів. 7 клас (Серія «Мій конспект»). – Харків: Основа, 2012. – 144с.
- Капіруліна С. Усі уроки географії. 7 клас. Посібник. – Харків: Основа, 2008. – 256с.
- Клименко С. Урок-гра на тему «Населення Південнної Америки». 7 клас // Географія та основи економіки в школі. – 2010. – № 2. – С. 24-25.
- Синя Н. Населення і політична карта Південної Америки. 7 клас // Краєзнавство. Географія. Туризм. – 2004. – № 9. – С. 13-15.
- Фещук Л. Матеріали до уроків. 7 клас // Географія – 2007. – № 4. – С. 11-12.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
- Привітання.
- Перевірка присутності учнів.
- Перевірка наявності засобів навчання.
- Психологічне налаштування до уроку.
ІІ. Перевірка засвоєних знань, умінь і навичок.
1. Індивідуальне усне опитування (3 дітей).
- Охарактеризуйте південноамериканську сельву.
- Назвіть особливості областей висотної поясності в Південній Америці і охарактеризуйте їх.
- Розкажіть про вплив людини на природні комплекси Південної Америки.
2. Індивідуальне письмове опитування (3 дітей).
Прийом «Географічний диктант».
- Заповніть пропуски у реченнях.
1. Степи поширені в основному в … поясі. Рівнинні простори степів у Південній Америці називають …. Там ростуть такі низькорослі злаки як – … …, …, …, …. Внаслідок перегнивання трав утворюються родючі … ґрунти. Природна рослинність степів майже не збереглася через значну … території. На відкритих степових просторах мешкають тварини, які швидко бігають, – … …, … …, з птахів – … …. Тут є багато гризунів – …, …, а також броненосців.
2. Зона мішаних лісів сформувалась в … поясі на … материка в умовах вологого … … клімату. На … … ґрунтах у густих лісах ростуть … …, …, у підліску – … і ….
3. Фронтальне письмове опитування (всі учні, які не відповідали).
Тестові завдання.
І варіант:
1. В межах якого поясу лежить зона саван і рідколісь у Південній Америці?
А) тропічного;
б) субтропічного;
в) субекваторіального;
г) екваторіального.
2. В Південній Америці пампою називають?
А) вологі екваторіальні ліси;
б) савани і рідколісся;
в) степи;
г) пустелі.
3. Виберіть ґрунти, які поширені в пустелях Південної Америки:
а) сіро-коричневі;
б) кам’янисті;
в) червоно-жовті фералітні;
г) чорноземи.
4. Такі рослини як південний бук, магнолія, бамбук, папороть поширені в Південній Америці в зоні:
а) степів;
б) мішаних лісів;
в) пустель;
г) саван і рідколісь.
ІІ варіант:
1. В межах якого поясу лежить зона пустель у Південній Америці?
А) тропічного;
б) субтропічного;
в) субекваторіального;
г) екваторіального.
2. Для якої зони характерні такі рослини як пампаська трава, ковила, бородач, келерія?
А) мішаних лісів;
б) степів;
в) пустель;
г) саван і рідколісь.
3. Бурі лісові ґрунти характерні для зони:
а) вологих екваторіальних лісів;
б) мішаних лісів;
в) степів;
г) пустель.
4. Виберіть представників тваринного світу зони саван та рідколісь у Південній Америці:
а) мавпи-ревуни, ягуар, пума, мурашкоїд;
б) ягуар, пума, свині пекарі, страус нанду;
в) пампасний олень, пампасна кішка, страус нанду;
г) гуанако, вікунья, гірський тапір.
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Постановка мети і завдань.
Розв’язування кросворду.
На сьогоднішньому уроці ми з вами продовжуємо вивчати материк Південна Америка, але для того, щоб дізнатися про що буде зараз йти мова пропоную вам розв’язати ці кросворди. Слова, які утвориться у виділеному секторі, будуть для вас підказкою.
Кросворд № 1
- Крайня західна точка Південної Америки – мис … (Паріньяс).
- Озеро Південної Америки, яке розташоване на узбережжі Карибського моря (Маракайбо).
- Як називається найбільша в світі низовина, яка розташована в Південній Америці? (Амазонська).
- Найвищий у світі водоспад, що знаходиться на річці Чурун в Південній Америці (Анхель).
- Хто відкрив Америку? (Колумб).
- Яка природна зона Південної Америки лежить в тропічному кліматичному поясі? (Пустелі).
- Найповноводніша річка Південної Америки та світу? (Амазонка).
- Як називається найвища