Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
31
Мова:
Українська
ЗМІСТ
Вступ
РОЗДІЛ 1. ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК ГОЛОГРАФІЇ
1.1 Особливості голографії
1.2 Принцип роботи голограми
1.3 Історія розвитку голографії
РОЗДІЛ 2. СУЧАСНИЙ ЕТАП ГОЛОГРАФІЧНОГО ДОКУМЕНТА
2.1 Функціонування голограми
2.2 Особливості голографічного документа
РОЗДІЛ 3. ЗАСТОСУВАННЯ ГОЛОГРАМИ В ІНШИХ СФЕРАХ ДІЯЛЬНОСТІ СУСПІЛЬСТВА
3.1 Голографія в криміналістиці
3.2 Голографія в медицині
3.2 Перспективи розвитку голографії
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ
Вступ
Актуальність теми. Голографія почала бурхливо розвиватися та набула велике практичне значення після того, як в результаті фундаментальних досліджень з квантової електроніки, виконаних радянськими фізиками – академіками М. Г. Басовим і О. М. Прохоровим – і американським ученим Чарльзом Таунсом, в 1960 р. був створений перший лазер. У тому ж році професором Т. Майманом був сконструйований імпульсний лазер на рубіні. Ця система (на відміну від безперервного лазера) дає потужні і короткі, тривалістю в кілька наносекунд (10-9 сек), лазерні імпульси, що дозволяють фіксувати на голограмі рухомі об'єкти. Перший портрет людини був знятий з допомогою рубінового лазера в 1967 році.
Голограма використовується в різних сферах, наприклад, у криміналістиці та медицині. Для медичних цілей, голограма – дуже корисна технологія.
Використання голографічних зображень внутрішніх органів дає великі можливості лікарю для діагностування змін цих органів, особливо для виявлення злоякісних новоутворень в них. Голографічним способом можна одержати принципово нову інформацію про будову органів, тканин і клітин.
Важливим моментом голографії вважається можливість демонструвати зображення внутрішніх органів людини у великих аудиторіях, використовувати ці зображення в навчальному процесі.
Об’єктом дослідження є голограма як вид документа.
Предметом дослідження – функціонування голограми та особливості її застосування в інших сферах діяльності.
Метою дослідження: дослідити сучасний стан та перспективи розвитку голографії.
Реалізація мети передбачає розв’язання таких завдань:
вивчити історію розвитку голограми, особливості голограми та принципи її роботи;
описати сучасний етап голографічного документа, його функціонування та особливості голографічного документа;
визначити застосування голограми в інших сферах діяльності: голографія в криміналістиці та медицині;
перспективи розвитку.
Методи дослідження – аналіз та синтез історичного розвитку та застосування голограми в інших сферах діяльності.
Структура курсової роботи складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
Обсяг основної роботи 35 сторінок.
Список використаних джерел включає 17 найменувань.
РОЗДІЛ 1. ІСТОРИЧНИЙ РОЗВИТОК ГОЛОГРАФІЇ
1.1 Особливості голографії
Голографія – це відносно новий напрям в когерентній оптиці, розвиток якого пов'язаний з появою і вдосконаленням джерел когерентного випромінювання – лазерів. В голографії, як і у фотографії, вирішується питання записування інформації, яку несе світлова хвиля, відбита від об'єкта. Інформація про об'єкт міститься частково в амплітуді (амплітудна інформація), частково у фазі (фазова інформація). При фотографуванні на фотопластині фіксується інтенсивність хвилі і тим самим реєструється амплітудна інформація про об'єкт. Фазова інформація при цьому втрачається. Проте якщо хвиля має високу когерентність, то на фотопластині можна записати як амплітудну, так і фазову інформації, застосувавши метод голографії («голографія» перекладається як «повний запис»).
У основі методу голографії лежить інтерференційний принцип, згідно з яким для виявлення фазової інформації, що міститься в хвилі, треба створити інтерференцію досліджуваної (об'єктної) хвилі з деякою допоміжною (опорною) хвилею. Амплітуда результуючої хвилі міститиме інформацію як про амплітуду, так і про фазу об'єктної хвилі. При цьому обидві хвилі, що інтерферують, повинні мати високу когерентність, щоб забезпечити достатньо чітку інтерференційну картину на фотопластині (голограмі).
Крім підтвердження дійсності, авторства й т. д. носіїв інформації, документів і товарів і крім забезпечення контролю за розкриттям запакованної продукції, голограма є ще й унікальним маркетинговим засобом збільшення продажів.
Завдяки унікальним оптичним властивостям голограми, продукція, на якій застосовується індивідуальна голограма виробника або імпортера, стає набагато привабливішою в порівнянні з іншою аналогічною продукцією, що не має голограми.
Наявність на продукції індивідуальної голограми виробника або імпортера, є свого роду знаком якості продукції, яким виробник або імпортер гарантує легітимність продукції з таким знаком, і відповідно, така продукція є більше затребуваною покупцями.
Яскрава, пізнавана приваблива етикетка на упаковці, яку неможливо відтворити (підробити) – це й захист Вашої продукції від фальсифікацій, й інструмент успішних продажів. Оригінальність, сучасні інноваційні технології виробництва, креативність застосованих дизайнерських рішень, гарантують покупцеві чистоту Вашого бренду.
Немає голограми, яку можна відтворити копіювальним апаратом або сканером;
Комплекс перерахованих вище захисних властивостей й елементів захисту, комбінації яких застосовується при розробці й виготовленні голограм, роблять їх унікальними й значно ускладнюють можливості по її відтворенню;
Кожна голограма, має свій «почерк» запису, як відбиток пальця, по якому відповідною експертизою може встановлюватися не тільки факт підробки, але й назва фальсифікатора.
Індивідуальні голограми:
Індивідуальні голограми – це голограми, розроблені із застосуванням логотипа або інших певних Замовником зображень і написів, які роблять цю голограму – індивідуальною (персональною) голограмою Замовника.
Індивідуальні голограми розробляються й виготовляються підприємством у вигляді:
голограм з позиційним зображенням логотипа Замовника (коли зображення логотипа або текст Замовника чітко прив'язані до місця розташування на одиничному зображенні) ;
у вигляді