Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Облік та аналіз витрат виробництва приватного підприємства «ВІЛІС»

Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
174
Мова: 
Українська
Ціна: 
3200 грн.
Оцінка: 

ЗМІСТ

ВСТУП
1. Характеристика витрат виробництва  на прикладі ПП «ВІЛІС»
1.1. Економічна сутність витрат виробництва
1.2. Економіко- організаційна характеристика ПП «ВІЛІС»
2. Облік витрат виробництва такалькулювання собівартості продукції наприкладі ПП «ВІЛІС»
2.1. Первинний облік витрат на виробництво 
2.2. Аналітичний та синтетичний обліквитрат на виробництво
2.3. Облік виробничлї собівартості продукції (робіт, послуг)
2.3.1. Облік прямих матеріальних витрат 
2.3.2. Облік прямих витрат на оплату праці 
2.3.3. Облік інших прямих витрат
2.3.4. Облік Загально виробничих витрат
2.4. Облік витрат за економічними елементами
2.5. Калькулювання собівартості продукції
2.6  Податковий облік  валових витрат
2.7  Методика підготовки основних форм звітності
2.8. Міжнародна практика  обліку витрат  
3. Аналіз розрахунківвитрат виробництва на прикладі ПП «ВІЛІС»
3.1. Структурно- динамічний аналіз
3.2. Параметричний аналіз 
3.3. Факторний аналіз 
3.4. Прогнозний аналіз  
4. Автоматизація обліку витрат виробництва на прикладі ПП «ВІЛІС»
4.1. Охорона праці
5. Шляхи вдосконалення обліку і аналізу витрат виробництва 
ВИСНОВКИ 
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

 

Вступ: 

Актуальність теми дослідження. В наш час більшість підприємств створюється з метою отримання максимального прибутку шляхом здійснення господарської діяльності, яка не суперечить чинному законодавству. Правильно визначити прибуток, який можна отримати з врахуванням ситуації на ринку товарів, робіт, послуг; визначити показники, що негативно впливають на фінансовий стан підприємства та розробити заходи по їх усуненню - ось основна задача, яку ставить перед собою кожне підприємство. Основними факторами, що впливають на розмір отриманого підприємством прибутку є витрати та доходи. 

 Витрати – це зменшення економічних вигод підприємства через вибуття активів або збільшення зобов’язань. Збільшення витрат при незмінності всіх інших умов негативно впливає на фінансово-господарську діяльність підприємства, адже зменшується розмір прибутку. Доходи - це збільшення активів або зменшення зобов’язань, що зумовлює зростання власного капіталу підприємства. Збільшення доходів за інших незмінних умов позитивно впливає на господарську діяльність підприємства, оскільки, прибуток, отриманий підприємством збільшується. Вивчення та оцінка витрат підприємства є важливим фактором в ефективному управлінні підприємством. 

 Основними інструментами, які допомагають своєчасно виявляти негативні явища у фінансово-господарській діяльності підприємства та розробляти заходи щодо усунення недоліків, є бухгалтерський облік та економічний аналіз. Бухгалтерський облік здійснюється бухгалтерією підприємства, яка може бути представлена як одним бухгалтером, так і структурним підрозділом (відділом), залежно від обсягів господарського обороту та чисельності підприємства. Бухгалтерський облік фіксує всі господарські операції підприємства, що допомагає керівництву своєчасно реагувати на зміни у збільшенні або зменшенні витрат та доходів, усувати негативні тенденції в їх динаміці. Економічний аналіз на основі даних бухгалтерського обліку дозволяє визначити причини змін у витратах та доходах з метою усунення негативних явищ та збільшення прибутку підприємства. Контроль за адекватним веденням бухгалтерського обліку на підприємстві здійснюють внутрішні та зовнішні контролери (незалежні аудитори).

Об’єктом дипломної роботи є ПП «ВІЛІС»

Підприємство виготовляє таку продукцію, як: макаронні вироби, безалкогольні напої, повидло яблучне, молоко згущене, плодоовочеві консерви.

Основною метою діяльності підприємства є:

  • забезпечення міста та навколишніх сіл своєю продукцією, а також проведення оптової та роздрібної торгівлі через власні торгові точки;
  • виконання зобов’язань по поставках продукції у відповідності з укладеними договорами;
  • освоєння та забезпечення випуску продукції котра користується попитом у населення, тощо.

Метою дипломної роботи є вивчення методики і організації обліку, аналізу та витрат виробництва на прикладі ПП «ВІЛІС»

Згідно поставленої мети, основними завданнями даної дипломної роботи є: 

  • вивчити нормативну базу з питань організації обліку, аналізу та витрат підприємства з урахуванням його статутної діяльності;
  • вивчити методику і організацію обліку, аналізу та витрат на підприємстві;
  • розробити та обґрунтувати заходи щодо вдосконалення методики та організації обліку, аналізу витрат на ПП «ВІЛІС»;
  • ознайомитись з використанням інформаційних систем обліку на підприємстві та організацією охорони праці.

Структура роботи. Для досягнення мети дипломної роботи визначено її структуру, що включає вступ, шість розділів, висновки, список використаних джерел, та додатки. Перший розділ розкриває сутність витрат виробництва як економічної категорії та економічна характеристика підприємства. У другому розділі описується первинний облік витрат на виробництво, наводиться аналітичний та синтетичний облік витрат,наводится облік виробничої собівартості продукції ( робіт , послуг ) за статтями калькуляції та економічними лементами , розкривається податковий облік вилових витрат, розглядається методика підготовки основних форм звітності на підприємстві. Аналіз витрат підприємства буде проведений у третьому розділі, основною метою складання якого є: вивчення динаміки показників витрат та визначення резервів зменшення витрат . Четвертий розділ розкриває автоматизацію обліку витрат підприємства. У п’ятому розділі буде розкрито ведення охорони праці на підприємстві ПП «ВІЛІС». Шостий розділ розробляє можливі шляхи вдосконалення обліку. Додатки дипломної роботи включають реєстри первинного, аналітичного, синтетичного обліку, форми фінансової, статистичної, податкової звітності, інші документи.

 

Список використаних джерел: 
  1. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999року № 996-ХІV зі змінами та доповненнями.
  2. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.97 р., зі змінами та доповненнями.
  3. Закон України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.97 р., зі змінами та доповненнями.
  4. Закон України «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Пр о оподаткування прибутку підприємств» № 283/97-ВР від 22.05.97 р., зі змінами та доповненнями.
  5. Закон України «Про збір на обов'язкове соціальне страхування» № 402/97-ВР від 2606.97 р.
  6. Законам Україн «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 400/97-ВР від 2606.97 р. (зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» № 208-ХІV від 22.10.98 р.).
  7. Методичні рекомендації з формування складу витрат та порядку їх планування в торговельній діяльності, затверджені наказом Міністерства економіки та з питань європейської ін тег р ац ії України від 22 травня 2002 р. N 145.
  8. Методичні рекомендації щодо впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у сфері громадського харчування і побутових послуг, гармонізованих з міжнародними стандартами затверджено наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтегр ації України від 17 червня 2003 р. N 157.
  9. Постанова Кабінету Міністрів України № 611 від 09.08.1993 р. «Про перелік відомостей, що не становлять комерційної таємниці»
  10. Положення затверджене наказом Міністерства фінансів України «про
  11. документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку», від 24 травня
  12. 1995 року № 88.
  13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р.№ 318.
  14. Інструкція про застосування Плану рахун¬ків бухгал¬тер¬сь¬ко¬го обліку активів, капіталу, зобов'я¬зань і господарських операцій під¬приємств і органі¬зацій № 893/4186 від 21.12.99р.
  15. 13.Білик М.Д., Павловська О.В., Притуляк Н.М., Невмержицька Н.Ю. Фінансовий аналіз: Навч. посіб./ - 2-ге вид., без змін. - Київ: КНЕУ, 2007.- 592с
  16. Бутинець Ф.Ф. Аудит: Підручник для студентів спеціальності «Облік і аудит» вищих навчальних закладів.-2-е вид., перероб. та доп. - Житомир: -ПП «Рута», 2002.-672с.
  17. Бутинець Ф.Ф. та ін. Інформаційні системи бухгалтерського обліку: Підручник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». За ред. проф. Бутинця. – 2-е вид., перероб. і доп. -  Житомир: ПП «Рута», 2002 . – 544с.
  18. Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». -  Житомир: ПП «Рута», 2003 . – 544с.
  19. Бутинець Ф.Ф., Дави дюк Т.В., Малюга Н.М., Бухгалтерський управлінський облік: Підручник для студентів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит» вищих навчальних закладів. За ред. Проф. Ф.Ф. Бутинця; 2-е вид., перероб і доп. – Житомир: ПП «Рута», 2002.-480с.
  20. Гадзевич О.І. Основи економічного аналізу і діагностики фінансово-господарської діяльності підприємств: Навч. посіб.- Київ: Кондор, 2007.- 180с.
  21. Голов С.Ф., Костюченко В.М. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами.-К.: Екаунтінг, 2000. - 384с.
  22. Гольцова С.М.Бухгалтерський облік: Навч.посібник/ С.М.Гольцова, І.Й.Плікус.- Суми: Університетська книга, 2006.- 255 с.
  23. Гольцова С.М. Бухгалтерський облік: Навч. посіб./ С.М.Гольцова, І.Й.Плікус.- 2-ге вид., перероб.і доп.- Суми: Університетська книга, 2007. - 254с.
  24. Дєєва, Н.М..Дедіков О.І. Фінансовий аналіз: Навч.посіб.- Київ: ЦУЛ, 2007.- 328с.- (Мін-во освіти і науки України. Дніпропетровська державна фінансова академія).
  25. Економічний аналіз : Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». За ред. проф. Бутинця. – Житомир: ПП «Рута», 2003 . – 680с.
  26. Журавель Г.П. Самовчитель з бухгалтерського обліку за стандартами: Навч. посіб./ Г.П.Журавель, П.Я.Хомин.- Київ: Професіонал, 2006.- 288с.
  27. Журавель Г.П.Звітність підприємств: Навч. посібник/ Г.П.Журавель, П.Я.Хомин.- Київ: Професіонал, 2006.- 653с
  28. Зоріна В.Н. Фінансова звітність підприємств: Навч. посібник/ В.Н.Зоріна, Т.С.Осадча, Г.Г.Зорін.- Київ: ЦНЛ, 2005.- 200с.
  29. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу: Навч. посіб.-3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Знання-Прес, 2002.- 190с.(Вища освіта ХХІ століття).
  30. Івахненко С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту : Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2003. – 349 с.
  31. Іванюта П.В.Управлінські інформаційні системи в аналізі та аудиті: Навч. посіб.- Київ: ЦНЛ, 2007.- 184с.
  32. Кім І. Бухгалтерський облік: первинні документи та порядок їх заповнення/ І.Кім, В.В.Сопко, С.Г.Кім.- Київ: ЦНЛ, 2004.- 440с.
  33. Кіндрацька Г.І.Економічний аналіз: теорія і практика: Підручник/ Г.І.Кіндрацька, М.С.Білик, А.Г.Загородній; За ред. А.Г. Загороднього.- 2-ге вид., перероб. і доп.- Львів: Магнолія 2006, 2007.- 440с.
  34. Кочерга С.В. Бухгалтерський облік у зарубіжних країнах: Навч. посіб./ С.В.Кочерга, К.А.Пилипенко.- Київ: ЦНЛ, 2005.- 216с.
  35. Левицька, С. О. Організація обліку [Текст] : Навч. посіб. / С. О. Левицька. – Рівне : НУВГП, 2008. – 220с. 
  36. Лишиленко О.В. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник.2-ге вид., перероб. і доп. – Київ: Вид-во «Центр навчальної літератури», 2003.- 628с.
  37. Лишиленко О.В. Бухгалтерський облік: Підручник.- 2-ге вид., перероб. і доп.- Київ: ЦНЛ, 2006.- 661с.
  38. Мних Є.В Економічний аналіз: Підручник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2003. – 412с.
  39. Панасюк В.М., Ковальчук Є.К., Бобрівець С.В. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260с.
  40. Пляшко О.С., Денищук М.Ф. Підприємницька діяльність : облік, оподаткування, звітність.Навчальний посібник – Рівне: Волинські обереги, 2007. – 320с.
  41. Попович П.Я. Економічний аналіз діяльності суб'єктів господарювання: Підручник.- 2-ге вид.,переробл. і доп.- Тернопіль: Економічна думка, 2004.- 416с.
  42. Прокопенко І.Ф.Методика і методологія економічного аналізу: Навч. посіб./ І.Ф.Прокопенко, В.І.Ганін.- Київ: ЦУЛ, 2008.- 430с.
  43. Рудницький В.С., Лазаришина І.Д., Бачинський В.І., Поліщук В.Л.
  44. Організація первинного обліку та економічного аналізу на прикладі підприємств торгівлі : Навчальний посібник. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 480 с.
  45. Сиротинська А.П., Лазаришина І.Д. Інформаційні системи підприємств малого бізнесу : Навч. посібник. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 264 с.
  46. Ситник Л.С. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник.- Київ: ЦНЛ, 2006.- 350с.- (Мін-во освіти і науки України. Донецький національний ун-т.).
  47. 44.Стельмащук А.М. Бухгалтерський облік: Навч. посібник/ А.М.Стельмащук, П.С.Смоленюк.- Київ: ЦУЛ, 2007.- 528с.
  48. Сопко В.В., Зав городній В.П.Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу : Підручник. – К.: КНЕУ, 2004. – 412 с.
  49. Ткаченко Н.М.  Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручн. для студ. екон. спец. вищ. навч. зал. – 6-те вид. – К.: А.С.К., 2002.- 784с.
  50. Чабанова Н.В., Ю.А. Василенко Бухгалтерський фінансовий облік: Посібник. – К.: Видавничий центр «Академія», 2002. – 672с. (Альма-матер)
  51. Чигринська О.С. Теорія економічного аналізу: Навч. посібник/ О.С.Чигринська, Т.М.Власюк.- Київ: ЦУЛ, 2006.- 232с.
  52. Фаріон І.Д., Перевозова І.В. Організація обліку, контролю й аналізу : Навчальний посібник / За ред. д.е.н., проф.. І.Д.Фаріона. – Тернопіль : Економічна думка, 2004. – 487 с.
  53. Ліпальська В. Обліково-аналітичні проблеми використання виробничого потенціалу і шляхи їх вирішення// Бух. Облік і аудит №1, 2004р. ст.41
  54. Царенко О.М. Економічний аналіз діяльності підприємств агропромислового комплексу: Навч. посібник.- 2-ге вид. перероб.- Суми: Университетська книга, 2006.- 240с.
  55. Цал-Цалко Ю.С.,Фінансовий аналіз [Текст] : Підручник / Ю. С. Цал-Цалко. – Київ : ЦУЛ, 2008. – 566с. 
  56. Щибиволок З.І. Аналіз банківської діяльності: Навч. посіб.- 2-ге вид., стереотип.- Київ: Знання, 2007.- 311с.
  57. Шиян, Д. В. Фінансовий аналіз [Текст] : Навч. посіб. / Д. В. Шиян, Н. І. Строченко. – Київ : А.С.К., 2005. – 240с.
  58. Шморгун Н.П. Фінансовий аналіз: Навч. посібник/ Н.П.Шморгун, І.В.Головко.- Київ: ЦНЛ, 2006.- 528с.
12200
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (093) 202-63-01,
 або телефонуйте: (093) 202-63-01, (066) 185-39-18.