Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Оцінка рекреаційних ресурсів, як основної складової ТРС регіонального рівня Дрогобицького району

Предмет: 
Тип роботи: 
Практична робота
К-сть сторінок: 
14
Мова: 
Українська
Оцінка: 
І. Загальна інформація про обраний район Західної України та перспективи його розвитку
 
1. Коротка інформація про розміщення району
 
Дрогобич розташований в південно-західній частині Львівської області на річці Тисмениці, на межі Наддністрянської рівнини і Карпатського передгір'я. Разом зі Стебником становить окрему адміністративно-територіальну одиницю Львівської області. Є центральним містом Прикарпатської агломерації, яка, крім Дрогобича, включає в себе Борислав, Стебник, Східницю, Трускавець та прилеглі села.
 
2. Загальна інформація про район
 
Історія Дрогобиччини своїм корінням сягає сивої давнини. Зокрема, перша згадка про місто Дрогобич датується 1387 р., однак за опосередкованими даними воно значно старіше і було одним із центрів солеваріння Київської, а пізніше Галицько-Волинської Русі. Від середини І-го століття – під владою Польщі, пізніше – до 1918 р. – Австро-Угорщини. У 1918 р. на Дрогобиччині була встановлена влада ЗУНР. Із 1919 р. – край знову під польським пануванням. Між 17 та 29 вересня 1939 року приєднана до УССР після розділу Польщи. Із липня 1941 р. по серпень 1944 р. Дрогобиччина була під німецькою окупацією.
У 1940-1959 роках існувала Дрогобицька область, у 1959 р. створений Дрогобицький район. 2 квітня 1990 р. над адміністративним будинком районної ради було піднято український національний прапор.
Багато історичних подій відбулися безпосередньо в містах Дрогобичі і Бориславі, які адміністративно не входять до Дрогобицького району.
На території району знаходиться два пам'ятники історії та культури державного значення і 72 – місцевого значення.
До Державного реєстру увійшло 11 пам'яток архітектури, які є на території району. Це, в основному, споруди сакральної архітектури.
У Дрогобицькому районі налічується також 14 археологічних пам'яток.
Промислове виробництво займає незначну частку в економіці району. Провідна галузь промисловості – хлібопекарська. Важливими промисловими центрами області є розташовані в межах району міста обласного підпорядкування Дрогобич і Борислав. У м. Трускавці діє курорт міжнародного значення.
 
3. Транспортна доступність
 
З точки зору транспортної доступності положення району доволі зручне. Дрогобицький пасажирський вокзал знаходиться у східній частині міста. Через місто йдуть приміські електропоїзди Стрий-Самбір, Львів-Трускавець та електропоїзди Трускавець-Київ, Трускавець-Харків, Трускавець-Дніпропетровськ і відповідно обернені. Залізничне сполучення між Дрогобичем та Бориславом існувало з часів Австро-Угорщини до 50-х років XX століття. В 1994 році було відновлено рух приміського потяга цим маршрутом. 9 грудня 2003 року Львівська залізниця з економічних причини скасувала рух поїзда між Дрогобичем та Бориславом. Колись навіть планувалося трамвайне сполучення між вокзалом на Стрийській (Великою станцією) та вокзалом на Бориславській, але плани залишились у минулому. Також у місті є автобусна станція у центрі та автовокзал на пл. Злуки.
Громадський транспорт Дрогобича складають маршрутні таксі, проїзд у яких коштує 1. 50 грн. За радянських часів у місті функціонували автобуси, проте у 1990-их роках вони були замінені збільшенням кількості маршрутних таксі. Згідно з заявами міського голови м. Трускавець у Дрогобичі планується ділянка міжміської тролейбусної лінії Дрогобич-Трускавець-Борислав-Східниця, котра планувалась ще за радянських часів, згідно з планом розвитку Дрогобицької агломерації.
 
4. Інфраструктура району
 
На території Дрогобича діють: 2 заклади ІІІ-IV рівня акредитації (Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка, Інститут підприємництва та перспективних технологій Національного університету “Львівська політехніка”,), 8 закладів І-ІІ рівня акредитації (Дрогобицький механічний технікум, Дрогобицький нафтовий технікум, технікум статистики, Центр “Медик”, Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського, 3 професійно-технічні навчальні заклади), 19 навчально-виховних закладів, з яких 16 загальноосвітніх шкіл I-III ступенів, в т. ч. педагогічний ліцей та гімназія, дві ЗОШ I-II ступеня та одна вечірня (змінна) школа, 17 дошкільних закладів, з них 3 – у м. Стебнику.
Одночасно у місті Дрогобичі діє 41 фінансово-кредитна установа (комерційні банки, кредитні спілки).
 
5. Місцевий ринок праці
 
Упродовж січня – квітня 201 року у Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості перебувало на обліку 447 незайнятих громадян. В тому числі, зі статусом безробітного – 432 особи.
Звернулося у службу зайнятості від початку року 616 осіб. З них одержали статус безробітного – 221 особа.
Усього перебували на обліку – 1063 особи. Знято з обліку – 528 осіб. Працевлаштовано 343 особи. В тому числі, одержали одноразову допомогу для зайняття підприємницькою діяльністю – 3 особи. Проходили профнавчання та перенавчання – 136 осіб. Брали участь у громадських роботах – 35 осіб
Чисельність незайнятих осіб, яким надавалися соціальні послуги на кінець звітного періоду – 535 осіб. З них 475 осіб – безробітні.
Кількість вакансій на кінець звітного періоду – 15 осіб. Чисельність претендентів на одне вільне робоче місце (вакантну посаду) – 35 осіб.
 
6. Розвиток туризму в районі у останні роки
 
Дрогобицькою районною адміністрацією було розроблено програму розвитку туризму в районі на найближчі роки. Зокрема, 26 вересня, в Дрогобичі відбувся навчальний семінар «Розвиток фірм туристичного та навколо-туристичного сектора шляхом формування кластера військово-історичного туризму на базі пам'ятки І світової війни «Фортеці Перемишль». Метою семінару було організувати співпрацю туристичних та навколо туристичних фірм, органів місцевого самоврядування, створити передумови формування регіонального туристичного кластера Дрогобиччини. Участь в
Фото Капча