Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація робочого місця Оператора ПК

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
27
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
1. Особливості організації робочого місця Оператора ПК
2. Перелік та опис інструментів, пристроїв, інвентарю, коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи Оператору ПК
3. Опис технологічного процесу Операційна система Windows 7. Переваги та недоліки
4. Охорона праці під час послідовного виконання робіт Оператора ПК
Висновок
Перелік використаної літератури
 
Вступ
 
Windows 7(ранішеVienna) — назва нової версіїопераційної системиWindows, котра вийшла22 жовтня2009року, менше, ніж через три роки після випуску попередньої операційної системи комерційно невдалоїWindows Vista. Розробка Windows 7 під різними кодовими назвами велась з 2000 року. Над нею працювали 2500 осіб.
 
Логотип Windows 7
 
Особливості організації робочого місця Оператора ПК
Робоче місце оператора комп’ютерного набору, як правило, обладнане великою кількістю технічних пристроїв. Це перш за все персональний комп’ютер, принтер, сканер, ксерокс, і різноманітні засоби телефонного зв’язку: телефон, факс – модем, багатофункціональний телефон або, і т.д.
Санітарно – гігієнічні нормативи для операторів комп’ютерного набору
Сатітарно – гігієнічні нормативи для працівників офісу, який оснащений комп’ютерами і оргтехнікою, регламентується Сан Пін 2.2.2.542-96 “Гигиеническиетребования к видео дисплейным терминалам, персональным электронно – вычислительным машинам и организации работы”.
Наведемо таблицю з переліком найбільш важливих вимог до санітарно – гігієнічних норм для працівників офісу.
 
Таблиця 1
Санітарно гігієнічні вимоги для операторів комп’ютерного набору
 
Вимоги до організації робочого місця користувача ЕОМ
Організація робочого місця користувача ЕОМ повинна забезпечувати відповідність усіх елементів робочого місця та їх розташування ергономічних вимогам ГОСТ 12.2.032 “Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономические требования”; характеру та особливостями трудової діяльності.
При розміщенні робочих місць з ЕОМ необхідно дотримуватись таких вимог:
Відстань між бічними поверхнями ЕОМ має бути не меншою за 1,2 м;
Відстань між тильною поверхнею однієї ЕОМ та екраном іншої не повинна бути меншою 2,5 м;
Прохід між рядами робочих місць має бути не менш 1 м.
Вимоги цього пункту щодо відстані між бічними поверхнями ЕОМ та відстані між тильною поверхнею однієї ЕОМ та екраном іншого враховуються також при розміщенні робочих місць з ЕОМ в суміжних приміщеннях, з урахуванням особливостей стін та перегородок.
Організація робочого місця користувача ЕОМ повинна забезпечувати відповідність усіх елементів робочого місця та їх розташування ергономічних вимогам відповідно до ГОСТ 12.2.032-78 “ССБТ. Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономически етребования”, з урахуванням характеру та особливостей трудової діяльності.
Конструкція робочого місця користувача ЕОМ ( при роботі сидячи ) має забезпечувати підтримання оптимальної робочої пози з такими ергономічними характеристиками: ступні ніг – на підлозі або на підставці для ніг стегна – в горизонтальній площині; передпліччя – вертикально; лікті – під кутом 70°-90° до вертикальної площини; зап’ястя зігнуті під кутом не більше 20° відносно горизонтальної площини, нахил голови - 20°відносно вертикальної площини.
Якщо користування ЕОМ є основним видом діяльності, то вказане обладнання розміщується на основному робочому столі, як правило, з лівого боку.
Якщо використання ЕОМ є періодичним, то устаткування, як правило, розміщується на приставному столі, переважно з лівого боку від основного робочого столу. Кут між поздовжніми осями основного та приставного столів має бути 90°-140°.
Якщо використання ЕОМ є періодичним, то дозволяється обладнувати в приміщені, що відповідає вимогам даних Правил, окремі робочі місця колективного користування з ЕОМ.
Висота робочої поверхні столу для ЕОМ має бути в межах 680-800 мм, а ширина – забезпечувати можливість виконання операцій в зоні досяжності моторного поля.
Рекомендовані розміри столу: висота – 725 мм, ширина – 600-1400мм, глибина – 800-1000 мм.
Робочий стіл для ЕОМ повинен мати простір для ніг висотою не менше 600 мм, шириною не менше 500 мм, глибиною на рівні колін не менше 450 мм, на рівні витягнутої ноги – не менше 650 мм.
Робочий стіл для ЕОМ, як правило, має бути обладнаним підставкою для ніг шириною не менше 300 мм та глибиною не менше 400 мм, з можливістю регулювання по висоті в межах 150 мм та кута нахилу опорної поверхні – в межах 20 град. Підставка повинна мати рифлену поверхню та бортик на передньому краї заввишки 10 мм.
Робоче сидіння (сидіння, стілець, крісло) користувача ЕОМ та повинно мати такі основні елементи: сидіння, списку та стаціонарні або знімні підлокітники.
У конструкцію сидіння можуть бути введені додаткові елементи, що не є обов’язковими: підголовник та підставка для ніг.
Робоче сидіння користувача ЕОМ повинно бути підйомно-поворотним, таким, що регулюється за висотою, кутом нахилу сидіння та списки, за відстанню спинки до переднього краю сидіння, висотою підлокітників.
Ширина та глибина сидіння повинні бути не меншими за 400 мм. Висота поверхні сидіння має регулюватися в межах 400-500 мм, а кут нахилу поверхні – від 15° вперед, до 5° назад.
Поверхня сидіння має бути плоскою, передній край – заокругленим.
Висота спинки має становити 300+20 мм, ширина 0 не менше 380 мм, радіус кривизна в горизонтальній площині – 400 мм. Кут
Фото Капча