Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

Телефон +3 8(068) 052-35-08
Телефон +3 8(093) 689-29-85
 (096) 074-41-54
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація внутрішньої та вартової служби

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
8
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Життя і діяльність Збройних Сил України визначаються військовими Статутами, у яких викладено зміст загальних і посадових військовослужбовців.
Статути Збройних Сил України – це зведення законів військової служби, на основі яких проходять повсякденне життя, виховання, навчання, бойова діяльність військ; у них роз’яснюється, як воїн має нести військову службу і навчатися військової справи, якими морально-бойовими якостями він повинен володіти, щоб бути надійним і вмілим захисником Батьківщини.
Статути зобов’язують військовослужбовців сумлінно вивчати військову справу, бойову техніку і зброю, запам'ятовувати все, чого їх навчають командири, зразково виконувати показані їм військові прийоми. Положення і вимоги статутів є обов’язковими для всіх військовослужбовців Збройних Сил України.
Статути Збройних Сил України поділяються на загальновійськові статути та статути родів військ.
Загальновійськовими статутами Збройних Сил України є: Статут внутрішньої служби Збройних Сил України; Дисциплінарний статут Збройних Сил України; Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України; Стройовий статут Збройних Сил України.
 
Військовослужбовці та взаємовідносини між ними загальні положення
 
Військовослужбовець Збройних Сил України є захисником своєї Батьківщини – незалежної, самостійної України.
Військовослужбовець особисто відповідає за захист і недоторканність держави. Він повинен неухильно дотримуватися Конституції і законів України та Військової присяги; бути дисциплінованим, чесним, хоробрим, дорожити честю і славою Збройних Сил, своєї військової частини і гідністю свого військового звання.
Військовослужбовець має виявляти повагу до командирів і старших, сприяти їм у підтриманні порядку та дисципліни, суворо додержувати правил військової ввічливості та військового вітання, завжди одягатися за формою, чисто й охайно.
Військовослужбовець зобов’язаний твердо знати і сумлінно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України та свої обов’язки; постійно вдосконалювати військові і технічні знання;
знати і берегти зброю, бойову та іншу техніку; зберігати військове і народне майно; виявляти розумну ініціативу.
Про все, що сталося з військовослужбовцем, і про зроблені йому зауваження він зобов’язаний доповідати своєму безпосередньому командирові.
Права та обов’язки військовослужбовців, що випливають з умов військової служби, крім статутів, визначаються законами України
“Про загальний військовий обов’язок і військову службу”, ”Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей, а також тимчасовими положеннями про проходження військової служби громадянами України.
Військовослужбовці мають усю повноту соціально – економічних, політичних та особистих прав і виконують усі обов'язки громадян, передбачені Конституцією і законами України.
За вчинені правопорушення військовослужбовці несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.
 
Права та обов'язки чатового. Призначення і завдання вартової служби
 
У житті військових частин і підрозділів, особливо в мирний час, вартова служба відіграє дуже важливу роль.
Несення вартової служби є виконанням бойового завдання. Вартою називають озброєний підрозділ, споряджений для несення вартової служби. Вдень і вночі, за будь-якої погоди на варті несуть службу тисячі військовослужбовців. За час служби в армії і на флоті кожному солдату (матросу) доводиться багато разів стояти на посту. Бути чатовим (вартовим) – відповідальний і почесний обов'язок воїна Збройних Сил України. Вартова служба вимагає від військовослужбовця глибоких знань, виконання статутних обов'язків, постійної і високої пильності, дисциплінованості, ініціативи.
Вартова служба призначається для надійної охорони й оборони важливих військових об'єктів, бойових прапорів, а також утримуваних на гауптвахті або в дисциплінарній частині військовослужбовців.
Забороняється призначати для несення вартової служби військовослужбовців, які не прийняли Військової присяги, не засвоїли програми початкової підготовки, а також тих, хто має дисциплінарне стягнення.
Варти бувають: гарнізонні – для охорони й оборони об'єктів військової частини; тимчасові – для охорони й оборони військового майна під час завантаження (розвантаження), перевезень, тимчасового складування.
До складу варти входять: начальник варти і вартові, а в разі потреби – також помічник начальника варти, водії транспортних засобів, ще один помічник начальника варти – по службі вартових собак.
Для безпосередньої охорони й оборони об'єктів із складу варти виставляють чатових.
Чатовим називають озброєного вартового, який виконує бойове завдання з охорони й оборони дорученого йому поста.
Солдат, призначений на варту, повинен твердо вивчити обов'язки чатового, підготувати зброю і спорядження. Призначення солдатів на варту проводиться не пізніше, ніж за добу до заступання в наряд. Як правило, вони призначаються від однієї роти. Список особового складу варти, складений відповідно до табеля постів, оголошується старшиною на вечірній перевірці.
У ніч напередодні заступання в наряд військовослужбовці, призначені на варту, не несуть ніякої іншої служби і не залучаються до роботи. До заступання в наряд особовому складу варти надається не менш ніж дві години для підготовки до нього і відпочинку.
 
Пост, його обладнання та оснащення
 
Постом називають об'єкт, що його має охороняти й обороняти чатовий, а також місце, на якому цей об'єкт знаходиться.
Пости встановлюються біля Бойового прапора частини, біля складів з боєприпасами, зброєю, спорядженням, біля техніки.
Залежно від тривалості несення служби пости підрозділяються на постійні (добові) і тимчасові (частина доби). Перші – тризмінні, другі – двозмінні.
На території поста з урахуванням місцевих умов потрібно забезпечити достатній огляд і зону обстрілу (не менше 50 м), тому територію навколо поста звільняють від чагарнику, дерева проріджують, нижні гілки обрубують, траву скошують, зайві предмети прибирають.
Для оборони найважливіших об'єктів і приміщення варти поблизу зовнішніх постів викопують та обладнують окопи. В нічний час підходи до поста й об'єкта, що охороняються, освітлюються, при цьому освітлення має бути таким, щоб чатовий весь час перебував у тіні.
Пост обладнується сигналізацією, що забезпечує чатовому можливість не менш ніж з двох пунктів негайно викликати начальника варти, його помічника або розвідного.
На кожному посту є постовий одяг, а також спеціально обладнаний для його збереження постовий гриб або постова будка з вішалкою;
На внутрішньому посту є шафа або вішалка для куртки. Постовий гриб (постова будка) фарбується під колір об'єкта, що охороняється або навколишньої місцевості. На зовнішньому (а в деяких випадках і на внутрішньому) посту безпосередньо біля об'єкта, що охороняється, повинні бути засоби пожежогасіння; вогнегасники, ящики з піском, бочки з водою, відра й інвентар (лопати, сокири, ломи, багор).
 
Обов'язки чатового. Способи охорони поста
 
Чатовий зобов'язаний:
знати й уміти виконувати свої обов'язки, зазначені в Статуті гарнізонної та вартової служби Збройних Сил України і в табелі постів;
охороняти й обороняти свій пост, нічим не відволікатися, не випускати з рук зброї й нікому не віддавати її, включаючи осіб, яким він підпорядкований;
під час виконання завдання на посту тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (але патрон у патронник не досилати) ;
рухаючись визначеним маршрутом, уважно оглядати підступи до поста й огорожу та доповідати через засоби зв'язку про хід несення служби у визначені табелем постів строки;
не допускати до поста ближче ніж на відстань, визначену в табелі постів, нікого, крім начальника варти, його помічника, свого розвідного та осіб, яких вони супроводжують;
уміти застосовувати засоби пожежогасіння, які є на посту;
знати маршрути руху транспортних засобів варти і їх розпізнавальні знаки та сигнали;
почувши сигнал технічних засобів охорони або гавкіт вартового собаки, негайно передати повідомлення до вартового приміщення;
викликати начальника варти при виявленні будь – яких неполадок в огорожі об'єкта (на посту) та в разі будь – якого порушення поблизу свого та сусіднього поста;
не залишати самостійно поста, поки не буде змінений або знятий.
Чатовий має відповідати лише на запитання начальника варти, його помічника, свого розвідного та осіб, які прибули тільки з ними для перевірки.
Чатовому на посту забороняється сидіти, притулятися до чого-небудь, спати, курити, розмовляти, їсти, пити, читати, писати, справляти природні потреби, передавати й приймати будь – які предмети, заходити в зону дії технічних засобів охорони, досилати без потреби патрон у патронник.
Чатовий є особою недоторканною. Недоторканність чатового полягає: в особливій охороні законом його прав; у підпорядкуванні його лише певним особам – начальникові варти, його помічникові та своєму розвідному; в обов'язку всіх осіб неухильно виконувати вимоги чатового, визначені його службою; у наданні йому права застосовувати зброю у випадках, передбачених Статутом.
Здійснюючи охорону об'єкта, чатовий патрулює всередині огорожі або обходить його по периметру між зовнішньою і внутрішньою огорожами, а також спостерігає з вишки та використовує технічні засоби охорони. Чатовий ходить за визначеним маршрутом із швидкістю, що забезпечує надійну охорону об'єкта, огляд місцевості й огорожі, а також дає змогу доповісти по засобах зв'язку начальникові варти про несення служби чи подати встановлений сигнал при проходженні пунктів сигналізації.
Чатовий на посту має тримати зброю із примкнутим багнетом (автомат із складним прикладом – без багнета, багнет – у піхвах на поясному ремені) ; вночі – в положенні готовності до стрільби стоячи, вдень – у положенні «на ремінь» або в положенні готовності до стрільби стоячи; на внутрішніх постах і на посту біля Бойового прапора військової частини (корабля) автомати з дерев’яним прикладом – у положенні “на ремінь”, зі складаним прикладом – “на груди”.
Якщо на посту виникає пожежа, чатовий негайно передає повідомлення про це до вартового приміщення і не припиняючи спостереження за об'єктом, який охороняється, намагається погасити вогонь. Якщо пожежа виникає на технічній території об'єкта, який охороняється, або на об'єкті, що має зовнішню та внутрішню огорожі, а також поблизу поста, то чатовий передає
повідомлення про це до вартового приміщення і далі несе службу на посту. Під час гасіння пожежі чатовому дозволено тримати зброю в положенні “за спину”.
 
Порядок застосування зброї чатовим
 
Чатовий зобов'язаний застосовувати зброю в таких випадках:
Коли заарештований, якого він охороняє, робить спробу втекти і після попередження його вигуком “Стій! Стріляти буду” не зупиняється; коли порушник підходить до об'єкта, що охороняється, і після вигуків чатового – спочатку “Стій! Одійти праворуч”, а потім “Стій! Стріляти буду! ” – не виконує цих вимог і намагається проникнути на пост; коли порушник, який намагався проникнути на об'єкт, що охороняється, після вигуку чатового “Стій! Стріляти буду! ” пробує втекти.
У всіх цих випадках чатовий робить попереджувальний постріл, потім стріляє у порушника. В разі раптового нападу на пост чи на об'єкт, що охороняється, чатовий застосовує зброю без попередження.
 
Заміна чатових
 
За командою розвідного попередньої варти: “Чатовий, здати пост! ” – чатовий здає пост. При цьому чатовий і вартовий повертають один до одного голови. Чатовий, називаючи номер поста, перелічує вартовому все, що підлягає охороні, згідно з табелем постів, а також повідомляє, що було помічено поблизу поста під час несення служби.
Після здачі поста вартовий за командою свого розвідного: “Вартовий, прийняти пост! “ – зобов'язаний разом із розвідним нової варти в присутності чатового та розвідного попередньої варти обійти об'єкт, що охороняється, й перевірити справність огорожі, дверей, вікон і стін сховищ, кількість машин, літаків, гармат, іншої бойової техніки, а також наявність і стан засобів охорони, зв'язку, пожежогасіння, цілість і справність замків, пломб і печаток.
Закінчивши здачу та приймання поста, чатовий і вартовий, який заступає на пост, стають обличчям у бік, протилежний об'єктові, що охороняється, і по черзі доповідають: “Товаришу (пане) сержант, рядовий Коваленко пост №5 здав “; “Товаришу (пане) сержант, рядовий Гриценко пост №5 прийняв“. За командою розвідного попередньої варти: “Рядовий Коваленко, з поста кроком руш! “ – вартовий, якого змінили, залишає пост. З цього моменту вартовий Гриценко стає чатовим і виконує свої обов'язки на посту.
Фото Капча