Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

Телефон +3 8(068) 052-35-08
Телефон +3 8(093) 689-29-85
 (096) 074-41-54
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Початок Антитерористичної операції в Україні

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
8
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вступ
Антитерористи́чна опера́ція (скор. АТО) (з англ. мови Antiterrorist operation) - це комплекс спеціальних заходів, скоординованих та спрямованих на попередження, запобігання та припинення злочинних діянь, здійснюваних з терористичною метою. Передбачає звільнення заручників, знешкодження терористів, зведення до мінімуму наслідків терористичної діяльності.
Україна впродовж багатьох років бере активну участь в міжнародних антитерористичних операціях, як на суші так і на морі, а сьогодні бореться на внутрішньо-державному рівні в особливо великих масштабах. 
Для організації і проведення антитерористичних операцій та координації діяльності суб'єктів, які ведуть боротьбу з тероризмом чи залучаються до антитерористичних операцій, згідно з Указом Президента України 11 грудня 1998 року створено Антитерористичний центр при Службі безпеки України. 
 
Початок Антитерористичної операції в Україні
 
Збройний конфлікт, що виник на територіях Донецької та Луганської областей України між організованими та керованими Російською федерацією незаконними збройними формуваннями Донецької і Луганської «народних республік», визнаних терористичними організаціями та з іншого боку - українськими правоохоронцями із залученням Збройних сил України. 
Початок конфлікту в регіоні припав на середину квітня 2014 року, коли озброєні групи проросійських активістів захопили адміністративні будівлі та відділки міліції у Слов'янську, Артемівську та Краматорську.
Українська сторона заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил. Дуже швидко протистояння переросло у збройний конфлікт.
Захоплення адмінбудівель в Донецькій області були професійно організовані силами диверсійних підрозділів збройних сил РФ, які застосовуючи зброю, зайняли у Слов'янську та Красному Лимані Донецької області ряд державних установ та центрів силових структур. Вони ж організували вербування людей, яким роздавали зброю і допомагали у розхитуванні ситуації.
Цікаво те, що Російська сторона заявляла про несприйняття АТО і вимагала її припинення та початку переговорів з бойовиками.
В усьому світі ряд впливових політиків та громадських діячів назвали війну на сході України «гібридною війною» Російської Федерації та України.
В середині липня 2014 року військові підрозділи почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України, при чому ударів завдавали як з території Російської Федерації, так і безпосередньо на території України
В квітні 2014 року в.о. президента України Олександр Турчинов заявив, що для того, щоб зупинити розповсюдження тероризму, організованого російськими спецслужбами на Сході України, РНБО розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Він повідомив, що не дасть повторити сценарій із Автономною республікою Крим.
13 квітня у Донецькій області почалась антитерористична операція з метою зупинити терористів та сепаратистів. В ході операції правоохоронці розблоковували 2 блокпости терористів перед Слов'янськом. Терористи чинили опір і влаштували перестрілку. Внаслідок операції були вбиті та поранені з обох сторін
Олександр Турчинов публічно заявив, що кров, яка пролилась на Сході України, зокрема у Слов'янську під час АТО «пролилася на війні, яку проти України веде Російська Федерація». 
За повідомленням заступника міністра внутрішніх справ Миколи Величковича, резервісти Національної гвардії будуть залучені до захисту територіальної цілісності України і заступлять на бойове чергування у східних регіонах України. 
В.о. президента України Олександр Турчинов звернувся до терористів з вимогою скласти зброю до 9.00 ранку 14 квітня. Відповідний указ було ним підписано 13 квітня 2014 року.
14 квітня 2014 року ним було підписано указ про введення в дію рішення Ради безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». 
Того ж дня Турчинов призначив генерал-лейтенанта Василя Крутова першим заступником голови СБУ та головою антитерористичного центру при Службі безпеки України. В березні 2014 р. він записав особисте звернення до уряду Росії з закликом припинити ескалацію ситуації в Україні, яка може привести до війни. 
За повідомленням голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, на 15 квітня українські силовики вже затримали 23 кадрових офіцерів Головного розвідувального управління Росії, що в котрий раз доводило усімо світові причетність «російської руки». 
За даними голови СБУ Валентина Наливайченка станом на 19 травня в Донецькій області нараховується 500–600 сепаратистів, в тому числі близько 50 їх лідерів, які контролюють Донецьк, Горлівку та Слов'янськ, а також близько 300 - в Луганській області, від рук яких під час антитерористичної операції загинули 24 українських військовослужбовців.
21 травня 2014 року після перебування на позиціях антитерористичної операції в.о. Президента України Олександр Турчинов поставив завдання перед українськими силовиками «повністю очистити регіон від терористів» та «повернути мир і спокій у Донецькій та Луганській областях».
 
Слов'янськ і Краматорськ
 
11 травня 2014, за словами в.о. голови Адміністрації Президента України Сергія Пашинського, антитерористична операція в районі міст Красний Лиман, Слов'янськ та Краматорськ в Донецькій області перейшла у фінальну стадію. Пізніше, 15 травня відбулась фінальна стадія антитерористичної операції українських силовиків поблизу с. Староварварівка, що недалеко від міста Краматорська та поблизу самого Краматорська.
Водночас, 13 травня близько 30-ти проросійських терористів влаштували засідку на околицях села Октябрьське у кущах вздовж річки. Внаслідок нападу терористів на колону 95-ої окремої аеромобільної бригади ЗС України загинули 6 десантників, 9 отримали поранення та контузії, ще один військовий загинув від отриманих поранень під час транспортування до шпиталю.
У ніч на 15 травня силами українських військових було зачищено п'ятикілометрову зону навколо телевізійної вежі у Слов'янську поблизу гори Карачун та знищена замаскована база терористів поблизу Краматорська.
Наступного дня проросійськими бойовиками було обстріляно з мінометів аеродром поблизу Краматорська, контрольований українськими військовими, які відкрили вогонь у відповідь. Перестрілка тривала близько 20 хвилин, внаслідок неї жертв та постраждалих з боку українських силовиків та мирного населення не було.
Вночі 18 травня проросійські терористи обстріляли 4 блокпости та базовий табір поблизу Слов'янська, під час яких двоє українських військових та один боєць Національної гвардії були поранені, а також вбито одного та поранено ще одного бойовика, якого взято під варту.
Вранці 18 травня поблизу Краматорська був обстріляний з мінометів один з блокпостів українських силовиків. Вдень стрілянина точилася в районі Танкобуд у самому місті, а також під час спецоперації в районі аеродрому було захоплено ПЗРК «Гром» польського виробництва та кілька бойовиків, двоє з яких виявились журналістами російського телеканала, а ще один - видання «Известия», яке належить тому ж холдингу, що і LifeNews.
У ніч з 20 на 21 травня 2014 року бойовики здійснили напад на один з блокпостів поблизу Слов'янська, який був відбитий українськими військовослужбовцями. Тієї ж ночі близько 20 бойовиків намагались здійснити напад на колону українських сил антитерористичної операції, але дії українських військових змусили нападників відступити.
24 травня 2014 року відбувся черговий обстріл одного з блокпостів поблизу Слов'янська сил антитерористичної операції з боку проросійських бойовиків, під час якого загинули 2 українських військовослужбовців, ще 4 були поранені. Того ж дня під с. Андріївка під час обстрілу загинув італійський журналіст разом з перекладачем-росіянином, а під час артрообстрілу між українськими військовими та бойовиками один із снарядів влучив у психіатричну лікарню на околиці Слов'янська, від чого вона зайнялась.
4 червня 2014 року у Слов'янську було пошкоджено водогін, відновлення якого утруднюється проведенням в цьому районі антитерористичної операції, а час проведення його ремонту невідомий. Внаслідок цього без води залишилися Cлов'янськ, Дружківка, Дзержинськ, Костянтинівка і Краматорськ.
6 червня близько 17:00 під Слов'янськом бойовиками збитий літак Ан-30Б, що здійснював розвідувальний політ. Літак летів з Миколаївки на Ізюм. Його підбили з центру міста. Літак нахилився і почав падати на місто. Але пілоти його вирівняли і відвели на ліс. Трьом із восьми членів екіпажу вдалося врятуватись. Тіла п'ятьох загиблих з місця трагедії вивезли. Пошуково-рятувальну операцію завершено.
 
Північ Донецької області
 
3 червня 2014 року підрозділи українських силовиків зайняли м. Красний Лиман. Під час боїв постраждала лікарня, в якій був опорний пункт проросійських бойовиків. Протягом наступного дня м. Красний Лиман було звільнене від бойовиків. 5 червня відбувались заходи з виявлення у місті терористів та їх посібників, а над містом вивішено прапор України, призначено нового голову Краснолиманської райдержадміністрації, правопорядок у місті почав забезпечувати спецпідрозділ МВС «Артемівськ».
19 червня 2014 року силами АТО були звільнені смт. Ямпіль та Кіровськ, знищено укріплення поблизу села Закітного, а також взято під контроль автомобільний міст, що з'єднує село із смт. Ямполем. У Закітному та Ямполі була проводиться заходи із зачистки від терористів. За повідомленням ватажка терористів у Слов'янську Ігоря Гіркіна з'єднання терористичних угруповань зазнали значних втрат та відходять з Ямполя та м. Сіверська до Слов'янська. За повідомленнями місцевим жителів, у Ямполі не було електрики, а до Кіровська після звільнення від терористів після кількаденної блокади вперше був підвезений хліб.
 
Рейди бойовиків до Харківської області
 
У ніч на 18 травня 2014 року бойовики атакували табір військовослужбовців антитерористичної операції поблизу Ізюма, і завдяки діям на випередження українських силовиків напад було відбито. В результаті перестрілки двоє військовослужбовців Національної гвардії було поранено.
22 травня по блокпосту Національної гвардії України поблизу м. Барвінкове стріляли, після чого у відповідь був відкритий вогонь та була обстежена навколишня територія.
 
Список використаних джерел:
1. Зеленецький В. С., Ємельянов В. П. Концептуальні основи визначення категоріально-понятійного апарату у сфері боротьби з тероризмом: Наук. - практ. посіб. - Х.: Кроссроуд, 2006. - 80 с.
2. Семикін М. В. Створення терористичної групи чи терористичної організації: кримінально-правове дослідження. - Х.: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2003. - 145 с.
3. Новікова Л. В. Фінансування тероризму: загальне поняття та підстави кримінальної відповідальності // Право і безпека. - 2005. - № 4'1. - С. 78-80.
4. Новикова Л. В. Кримінальна відповідальність за фінансування тероризму: Автореф. дис. … канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. - К., 2007. - 20 с.
5. Береза Б. П., Радчук В. В., Арістов В. О. Деякі аспекти підготовки Військово-Морських Сил України до участі в операції НАТО «Активні зусилля» // Тематичний збірник: Миротворча діяльність Збройних Сил України: досвід, проблеми та перспективи. Під заг. ред. Кириченка С. О. - К.: ННДЦ ОТ і ВБ України. - 2006. - С.200-206.
6. Богданович Ю. В., Єжеєв М. Ф. Системна модель і алгоритм державного управління процесами євроатлантичної інтеграції України // Україна - НАТО. - 2006. - № 2. - С.
7. За українських моряків вимагають викуп. Українська газета плюс. - 2005. - № 39. - 27 жовтня. - С.3.
8. Кабаненко І. Прорив військових моряків // Україна - НАТО. - 2006. - № 1 (11). - С. 19-24.
9. Кабаненко І. Участь України в операції «Активні зусилля» - євроатлантичний прорив нашої держави // Чорноморська безпека. - 2006. - № 1 (3). - С. 41-43.
10. Князь І. Антитерористичні дії на морі // Україна - НАТО. - 2006. - № 2. - С.
11. Князь І. В., Волотівський П. Б, Домніцький Ю. Л. До питання протидії можливим терористичним проявам в територіальних та внутрішніх водах України // Наука і оборона. - 2008. - № 2. - С.
12. Кулик С., Штибліков Д. Система і сили протидії морському тероризму в Чорноморському регіоні // Чорноморська безпека. - 2006. - № 2 (4). - С. 65-70.
 
Фото Капча