Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Початок Антитерористичної операції в Україні

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
8
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вступ
Антитерористи́чна опера́ція (скор. АТО) (з англ. мови Antiterrorist operation) - це комплекс спеціальних заходів, скоординованих та спрямованих на попередження, запобігання та припинення злочинних діянь, здійснюваних з терористичною метою. Передбачає звільнення заручників, знешкодження терористів, зведення до мінімуму наслідків терористичної діяльності.
Україна впродовж багатьох років бере активну участь в міжнародних антитерористичних операціях, як на суші так і на морі, а сьогодні бореться на внутрішньо-державному рівні в особливо великих масштабах. 
Для організації і проведення антитерористичних операцій та координації діяльності суб'єктів, які ведуть боротьбу з тероризмом чи залучаються до антитерористичних операцій, згідно з Указом Президента України 11 грудня 1998 року створено Антитерористичний центр при Службі безпеки України. 
 
Початок Антитерористичної операції в Україні
 
Збройний конфлікт, що виник на територіях Донецької та Луганської областей України між організованими та керованими Російською федерацією незаконними збройними формуваннями Донецької і Луганської «народних республік», визнаних терористичними організаціями та з іншого боку - українськими правоохоронцями із залученням Збройних сил України. 
Початок конфлікту в регіоні припав на середину квітня 2014 року, коли озброєні групи проросійських активістів захопили адміністративні будівлі та відділки міліції у Слов'янську, Артемівську та Краматорську.
Українська сторона заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил. Дуже швидко протистояння переросло у збройний конфлікт.
Захоплення адмінбудівель в Донецькій області були професійно організовані силами диверсійних підрозділів збройних сил РФ, які застосовуючи зброю, зайняли у Слов'янську та Красному Лимані Донецької області ряд державних установ та центрів силових структур. Вони ж організували вербування людей, яким роздавали зброю і допомагали у розхитуванні ситуації.
Цікаво те, що Російська сторона заявляла про несприйняття АТО і вимагала її припинення та початку переговорів з бойовиками.
В усьому світі ряд впливових політиків та громадських діячів назвали війну на сході України «гібридною війною» Російської Федерації та України.
В середині липня 2014 року військові підрозділи почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України, при чому ударів завдавали як з території Російської Федерації, так і безпосередньо на території України
В квітні 2014 року в.о. президента України Олександр Турчинов заявив, що для того, щоб зупинити розповсюдження тероризму, організованого російськими спецслужбами на Сході України, РНБО розпочинає широкомасштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних Сил України. Він повідомив, що не дасть повторити сценарій із Автономною республікою Крим.
13 квітня у Донецькій області почалась антитерористична операція з метою зупинити терористів та сепаратистів. В ході операції правоохоронці розблоковували 2 блокпости терористів перед Слов'янськом. Терористи чинили опір і влаштували перестрілку. Внаслідок операції були вбиті та поранені з обох сторін
Олександр Турчинов публічно заявив, що кров, яка пролилась на Сході України, зокрема у Слов'янську під час АТО «пролилася на війні, яку проти України веде Російська Федерація». 
За повідомленням заступника міністра внутрішніх справ Миколи Величковича, резервісти Національної гвардії будуть залучені до захисту територіальної цілісності України і заступлять на бойове чергування у східних регіонах України. 
В.о. президента України Олександр Турчинов звернувся до терористів з вимогою скласти зброю до 9.00 ранку 14 квітня. Відповідний указ було ним підписано 13 квітня 2014 року.
14 квітня 2014 року ним було підписано указ про введення в дію рішення Ради безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». 
Того ж дня Турчинов призначив генерал-лейтенанта Василя Крутова першим заступником голови СБУ та головою антитерористичного центру при Службі безпеки України. В березні 2014 р. він записав особисте звернення до уряду Росії з закликом припинити ескалацію ситуації в Україні, яка може привести до війни. 
За повідомленням голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, на 15 квітня українські силовики вже затримали 23 кадрових офіцерів Головного розвідувального управління Росії, що в котрий раз доводило усімо світові причетність «російської руки». 
За даними голови СБУ Валентина Наливайченка станом на 19 травня в Донецькій області нараховується 500–600 сепаратистів, в тому числі близько 50 їх лідерів, які контролюють Донецьк, Горлівку та Слов'янськ, а також близько 300 - в Луганській області, від рук яких під час антитерористичної операції загинули 24 українських військовослужбовців.
21 травня 2014 року після перебування на позиціях антитерористичної операції в.о. Президента України Олександр Турчинов поставив завдання перед українськими силовиками «повністю очистити регіон від терористів» та «повернути мир і спокій у Донецькій та Луганській областях».
 
Слов'янськ і Краматорськ
 
11 травня 2014, за словами в.о. голови Адміністрації Президента України Сергія Пашинського, антитерористична операція в районі міст Красний Лиман, Слов'янськ та Краматорськ в Донецькій області перейшла у фінальну стадію. Пізніше, 15 травня відбулась фінальна стадія антитерористичної операції українських силовиків поблизу с. Староварварівка, що недалеко від міста Краматорська та поблизу самого Краматорська.
Водночас, 13 травня близько 30-ти проросійських терористів влаштували засідку на околицях села Октябрьське у кущах вздовж річки. Внаслідок нападу терористів на колону 95-ої окремої аеромобільної бригади ЗС України загинули 6 десантників, 9 отримали поранення та контузії, ще один військовий загинув від отриманих поранень під час транспортування до шпиталю.
Фото Капча