Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Порівняльна характеристика системи освіти України і Фінляндії

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
19
Мова: 
Українська
Ціна: 
75 грн.
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
  1. Порівняння систем дошкільного виховання України та Фінляндії
  2. Порівняльна характеристика загальної освіти України та Фінляндії
  3. Спільне та відмінне в системі вищої освіти України та Фінляндії
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

Вступ: 

Зростаючі тенденції до навчання не лише студентів, але й школярів з України за кордоном змушують замислитися щодо того, чим же освітні системи інших країн кращі перед українською. І оскільки система освіти у Фінляндії вважається однією з кращих серед європейських країн і славиться своєю якістю, саме її обрано для порівняння.

Згідно з дослідженнями PISA, Фінляндія може похвалитися найвищим рівнем грамотності учнів, серед усіх країн членів Організації економічного співробітництва і розвитку. Найцікавіше, що освіта у Фінляндії абсолютно безкоштовне. Таким чином, досягається забезпечення рівних можливостей усім громадянам, незалежно він фінансового стану, віку чи місця проживання. Кожний громадянин має реальну можливість почати навчання в будь-якому віці і це відноситься до всіх щаблях освіти.

Система освіти в Фінляндії складається з дошкільної, неповної середньої, повної середньої та середньої спеціальної освіти, а також вищої освіти. Неповна середня школа – це обов’язкова 9-річна програма навчання для всіх дітей шкільного віку (з 7 років). Після цього учень може здобути повну середню освіту або середню спеціальну освіту в технікумі (термін навчання - від двох до чотирьох років). Вищу освіту можна отримати в 20 університетах та 29 політехнічних інститутах.

У Фінляндії відсутня система постійного контролю виконання завдань, замість цього періодично проводиться тестування, яке і оцінює рівень знань у школярів. Учні мають можливість самостійно вибирати список цікавлять їх предметів. Крім того, відсутня звична російським школярам система випускних іспитів. Замість цього вони отримують свідоцтво, згідно середнім балом якого, і вступають у професійні установи освіти. Якщо ж учня не влаштовує середній бал, він має можливість провчитися добровільний десятий рік в школі, де підвищить середній бал і точно визначиться зі своєю майбутньою професією. Під час навчання в школі, дітям безкоштовно надаються шкільні підручники, письмове приладдя, медичне обслуговування, харчування та транспорт.

 

Список використаних джерел: 
  1. Балабанов К.В. Основні тенденції розвитку освіти і науки в Європейському Союзі [Електронний ресурс] / Режим доступу: www.nbuv.gov.ua/Portal/ soc_gum/Prvs/2009_3/1047.pdf
  2. Лавриненко Н. Комплексний підхід до загальноосвітньої та професійної підготовки учнів старшого шкільного віку в країнах Західної Європи / Лавриненко Н. // Професійно-технічна освіта. - 2006. - №4. - С.32-35
  3. Лунячек В.Е. Стратегія розвитку освіти в Україні в контексті загально-цивілізаційних тенденцій / В.Е. Лунячек // Персонал. – 2009. – № 12. – С. 25-29.
  4. Лунячек В.Е. Якість освіти в Україні: проблеми становлення / В.Е. Лунячек // Управління школою. – 2008. – № 16. – С. 17-25.
  5. Ляшенко О.І. Стратегія якості як основа освітньої політики країн світу // Моніторинг кості освіти: світові досягнення та українські перспективи / за заг. ред. О.І.Локшиної, О.І. Ляшенко. – К.: К.І.С., 2004. – С. 9-14.
  6. Пуховська, Л.П. Проблеми інтеграції педагогічної освіти України в загальноєвропейський освітній простір // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. – 1999. – № 3. – С. 67-71.
  7. Щербак О. Професійна освіта і навчання у Фінляндії / Щербак О.П. // Професійно-технічна освіта. - 2005. - №3. - С.41-44.
6711
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (093) 202-63-01,
 або телефонуйте: (093) 202-63-01, (066) 185-39-18.