Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Портативні ПК

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
7
Мова: 
Українська
Оцінка: 
1. Персональні комп'ютери
 
Бурхливий розвиток набули в останні 20 років. Персональний комп'ютер (ПК) призначений для обслуговування одного робочого місця і спроможний задовольнити потреби малих підприємств та окремих осіб. З появою Інтернету популярність зросла значно вище, оскільки за допомогою персонального комп'ютера можна користуватись науковою, довідковою, учбовою та розважальною інформацією.
Персональні комп'ютери умовно можна поділити на професійні та побутові, але в зв'язку із здешевленням апаратної частини, межі між нами розмиваються. З 1999 року задіяний міжнародний сертифікаційний стандарт – специфікація РС99:
- масовий персональний комп'ютер (Consumer PC)
- діловий персональний комп'ютер (Office PC)
- портативний персональний комп'ютер (Mobile PC)
- робоча станція (WorkStation)
- розважальний персональний комп'ютер (Entertaiment PC)
Більшість персональних комп'ютерів на ринку підпадають до категорії масових ПК. Ділові ПК – мають мінімум засобів відтворення графіки та звуку. Портативні ПК відрізняються наявністю засобів з'єднання віддаленого доступу (комп'ютерний зв'язок). Робочі станції – збільшені вимоги до пристроїв збереження даних. Розважальні ПК – основний акцент до засобів відтворення графіки та звуку.
 
2. Підключення й відключення портативного ПК від док-станції
 
Док-станція полегшує підключення багатьох пристроїв, таких як миша, клавіатура й монітор, до портативного ПК. Замість підключення всіх пристроїв до портативного ПК один за одним їх усі можна підключити до док-станції, а відтак залишити підключеними. Тоді під час кожного підключення портативного ПК до док-станції підключатиметься все одночасно. У разі відключення портативного ПК від станції все одночасно відключається.
Це зручно, оскільки, хоча більшість портативних ПК устатковані вбудованими пристроями вказування, клавіатурами та дисплеями, багато людей віддають перевагу використанню звичайної миші, повнорозмірної клавіатури й великого зовнішнього дисплея. Док-станція також дозволяє підключати багато інших типів пристроїв, таких як принтери або веб-камери.
Для використання док-станції потрібно просто підключити її шнуром живлення, під’єднати до неї все, що потрібно підключити до портативного ПК, після чого приєднати портативний ПК до док-станції. Щоб усе працювало, не потрібно інсталювати додаткове програмне забезпечення або змінювати параметри Windows Vista.
Прочитайте інструкцію до док-станції, щоб зрозуміти, як правильно підключити портативний ПК та як використовувати всі підключення. Більшість виробників комп’ютерів продають док-станції, сумісні тільки з кількома окремими моделями портативних ПК. Деякі виробники замість терміну «док-станція» використовують поняття базова станція або розширена база.
 
3. Основи безпеки портативного ПК
 
Для забезпечення захисту портативного ПК проти загрози втрати даних або крадіжки комп’ютера слід дотримуватися наведених тут основ безпеки портативного ПК.
Створіть резервну копію даних
Важливо регулярно архівувати документи, папки та настройки, щоб можна було отримати ці дані в разі викрадення комп’ютера або виходу з ладу жорсткого диска.
Частота створення резервних копій файлів залежить від кількості створюваних файлів і частоти їх створення. Якщо ви створюєте файли щоденно, доцільно здійснювати їх резервне копіювання щотижня, або навіть щодня. Резервні копії даних можна записувати на компакт-диски або DVD-диски, пристрої USB флеш-пам’яті, а також на інші комп'ютери, якщо портативний ПК підключено до мережі. Рекомендовано запланувати періодичне автоматичне резервне копіювання, яке буде здійснюватися під час роботи з портативним ПК. Для отримання додаткових відомостей див. Настроювання та змінення параметрів автоматичного резервного копіювання.
Шифруйте дані
Шифрування даних забезпечує чудову лінію оборони проти неправомірного використання інформації в разі викрадення портативного ПК. Шифрування даних посилює захист інформації за допомогою кодування вмісту повідомлення або файлу таким чином, щоб його міг прочитати тільки користувач, який має відповідний ключ шифрування.
Можна зашифрувати частину папок або файлів, або весь диск. Це захищає дані, збережені у файлах і папках, операційну систему, а також будь-які інстальовані програми.
Використання пристрою проти крадіжки.
Одним з найлегших і найефективніших у плані витрат способів захисту портативного ПК є використання захисного кабелю (з сигналізацією або без неї) для приєднання портативного ПК до нерухомого об’єкта. Більшість портативних ПК мають захисні розніми збоку або на задній панелі.
Використовуйте захисний кабель, де б ви не залишали портативний ПК, наприклад, у кімнаті готелю, в офісі співробітника або на виставковому стенді. Ніколи не залишайте портативний ПК в незамкнутому приміщенні, навіть якщо воно достатньо захищене.
Страхування портативного ПК
Страхові поліси для більшості підприємств, власників будинків і орендаторів не покривають втрат або пошкодження портативного ПК, а ті, які покривають, надають лише обмежене покриття. Якщо ви часто подорожуєте з портативним ПК, подумайте про придбання полісу в компанії, яка спеціалізується на страхуванні комп’ютерів. Ціни широко варіюються, залежно від місця проживання та розміру страхового покриття.
 
4. Новинки у використанні портативного ПК під час подорожі
 
Перед від’їздом
У разі використанні більш ніж одного комп’ютера, наприклад, настільного разом із портативним, може бути важко стежити за всіма файлами. Як упевнитись перед подорожжю, що на портативному ПК є найновіші версії файлів? Найпростішим і найефективнішим методом є автоматична синхронізація інформації між портативним ПК, настільним комп’ютером та іншими пристроями за допомогою Центру синхронізації. Потрібно лише створити набір правил, щоб визначити, де, коли та які файли слід синхронізувати. Можна запланувати запуск Центру синхронізації як завгодно часто, наприклад, щодня або щотижня, або синхронізувати файли вручну перед подорожжю.
Під час подорожі
Якщо більшість часу подорожі планується провести в автобусі або потязі, комп’ютер буде працювати від акумулятора. Навіть завдяки останнім досягненням технології виготовлення акумуляторів і програмного забезпечення для ефективного використання енергії одного заряду на більшості портативних ПК вистачає лише на кілька годин. Тому можна скористатися планом живлення «Економія енергії», що зменшить споживання енергії шляхом зниження продуктивності системи. Цей план найзручніший для таких операцій, як читання повідомлень електронної пошти або прослуховування музики.
Індикатор акумулятора, що показує плани живлення
Подорожуючи зі співробітниками, може бути потрібно використовувати спільно з ними певну інформацію. Наприклад, може бути потрібно працювати разом над презентацією. Програма «Співпраця у Windows» дає змогу співпрацювати з іншими людьми (до десяти осіб) в Інтернеті, локальній мережі або в мережі без точок доступу. Якщо мережа відсутня, програма «Співпраця у Windows» настроїть її автоматично. Крім того, є можливість спільно використовувати свій робочий стіл або будь-яку програму з іншими учасниками сеансу, розсилати документи й редагувати їх, а також передавати нотатки іншим учасникам.
Центр підтримки портативних ПК у Windows
Подорожуючи по різних місцях із портативним ПК, може бути потрібно перевіряти мережне підключення, настроювати план живлення або змінювати яскравість дисплея. Змінювати настройки у Центрі підтримки портативних ПК швидше, ніж змінювати їх з панелі керування, тому що він забезпечує єдине розташування, де можна настроювати всі найбільш уживані параметри портативного ПК.
 
5. Використання портативного ПК під час нарад
 
Портативні ПК стають дедалі важливішими, коли ви перебуваєте далеко від робочого місця, особливо під час відвідування нарад. У цій статті описано три способи підвищення продуктивності роботи з портативним ПК під керуванням Windows Vista під час зустрічей.
Проведення презентації
Відтепер існує єдине розташування, де можна настроювати параметри портативного ПК. Можна настроювати рівень гучності, яскравість дисплея, перевірити мережне підключення тощо. Центр підтримки портативних ПК надає найшвидший спосіб настроювання параметрів перед презентацією або під час наради.
Настройки презентації
Чи ставав колись дисплей чорним під час презентації? Чи привертало увагу дітей фонове зображення робочого стола під час надання пропозиції групі клієнтів? Настройки презентації дають змогу автоматично вимкнути заставку, заборонити системні сповіщення, змінити фонове зображення робочого стола й настроювати рівень гучності на портативному ПК під час підключення до проектора для транслювання презентації. Можна також вручну змінювати настройки презентації в Центрі підтримки портативних ПК.
Використання мережного проектора
Windows дає змогу легко проводити презентацію з портативного ПК за допомогою мережного проектора. Мережний проектор – це спільний ресурс, до якого можна отримати доступ із портативного ПК, подібно до пошуку принтера в мережі. За допомогою майстра підключення до мережного проектора можна підключитися до будь-якого доступного мережного проектора в безпроводовій або проводовій мережі.
Спільне використання даних
Під час використання портативного ПК у спільному середовищі далеко від офісу може виникнути потреба у спільному використанні даних з іншими особами. Програма «Співпраця у Windows» дає змогу співпрацювати з іншими людьми (до десяти осіб) в Інтернеті, локальній мережі або в мережі без точок доступу. Якщо мережа відсутня, програма «Співпраця у Windows» настроїть її автоматично. Крім того, є можливість спільно використовувати робочий стіл або будь-яку програму з іншими учасниками сеансу, розсилати документи й редагувати їх на кожному з комп’ютерів учасників, а також передавати нотатки іншим учасникам.
Плани живлення
Якщо ви коли-небудь проводили презентацію або вносили нотатки за допомогою портативного ПК, коли він працював від батареї, напевно, ви хвилювалися, чи вистачить живлення до завершення виконання завдання. Навіть завдяки останнім досягненням технології виготовлення акумуляторів і програмного забезпечення для ефективного використання енергії одного заряду на більшості портативних ПК вистачає лише на кілька годин. У Windows Vista можна скористатися планом живлення «Економія енергії», що зменшить споживання енергії шляхом зниження продуктивності системи. Цей план найзручніший для таких операцій, як читання повідомлень електронної пошти або прослуховування музики.
Фото Капча