Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Принцип роботи холодильника

Предмет: 
Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
52
Мова: 
Українська
Оцінка: 

ДИПЛОМНА РОБОТА 

НА ТЕМУ:
ПРИНЦИП РОБОТИ ХОЛОДИЛЬНИКА
 
ЗМІСТ
 
Вступ
1 Принцип роботи холодильника
2 Функціональні можливості та технічні характеристики холодильника
2.1 Функціональні можливості холодильника
2.2 Технічні характеристики холодильника
3 Основні конструктивні вузли та елементи холодильника
4 Панель управління холодильником
5 Монтаж та установлення холодильника
6 Устаткування та технічні засоби для ремонту холодильника
7 Вірогідні несправності холодильника та шляхи їх усунення
8 Розрахунок випарника холодильника
9 Випробування, перевірка і приймання холодильника після ремонту
10 Правила заміни деяких складових частин холодильника
11 Техніка безпеки при проведенні ремонту холодильника
12 Економічне обґрунтування
12.1 Загальні положення
12.2 Розрахунок витрат на проведення дослідницьких робіт
12.3 Планування НДР
12.4 Техніко-економічне обґрунтування
13 Охорона праці навколишнього середовища 13. 1 Охорона праці
13.2 Охорона навколишнього природного середовища
ВИСНОВОК
СПИСОК ДЖЕРЕЛ ІНФОРМАЦІЇ
 
ВСТУП
 
Серед численних побутових приладів, які полегшують працю і підвищують культуру домашнього господарства особливо важливе значення мають холодильники. Тільки при наявності в будинку холодильника може бути забезпечене повноцінне, збалансоване харчування свіжими і швидкозаморожених високоякісними продуктами. Разом з тим можна рідше відвідувати магазини, купувати продукти більш великими партіями і, отже, економити не тільки час в домашньому господарстві, а також час і затрати праці працівників торгівлі.
Холодильник – пристрій, призначений для охолодження, заморожування і зберігання продуктів, які швидко псуються. У камерах холодильника підтримуються постійні досить низькі температури при великій відносній вологості (85-95%).
Обов'язковою умовою збереження харчових продуктів високої якості є створення безперервного холодильного ланцюга, який забезпечує вплив на харчові продукти низьких температур на протязі усього часу з моменту виробництва або заготівки продукту до моменту його споживання.
За останні роки було створено масове виробництво побутових холодильників – одного з найскладніших побутових приладів. Однак для успішного розв'язання проблеми повноцінного харчування населення поряд із збільшенням виробництва холодильників необхідно встановити і їх оптимальні характеристики: оптимальний рівень температур, що забезпечує одночасне зберігання різних продуктів; ємності холодильників різних типів, стосовно до потреб різних категорій населення; співвідношення ємностей з позитивними і негативними температурами.
Холодильник – пристрій, що підтримує низьку температуру в теплоізольованої камері. У розвинених країнах побутової холодильник є майже в кожній родині. Робота холодильника заснована на використанні холодильної машини, що переносить тепло з робочої камери холодильника назовні, де воно розсіюється в зовнішнє середовище. Існують також комерційні холодильники з більшою холодопроизводительностью, які використовуються на підприємствах громадського харчування і в магазинах і промислові холодильники, обсяг робочої камери яких може досягати десятків і сотень кубометрів, вони використовуються, наприклад, на м'ясокомбінатах, промислових виробництвах.
При конструюванні і виробництві кожної моделі холодильників особлива увага приділяється забезпеченню високої надійності і довговічності. Сьогодні термін служби кожного холодильника розрахований не менш ніж на 15 років. І все ж висока експлуатаційна надійність і довговічність побутових холодильників не виключають необхідність кваліфікованого технічного обслуговування і ремонту.
В дипломному проекті розглянуто конструкція та принцип дії холодильника Samsung RL44ECIS. Розглянуті вірогідні несправності та шляхи їх усунення. Проведено розрахунок випарника холодильника.
 
1 ПРИНЦИП РОБОТИ ХОЛОДИЛЬНИКА
 
Холодильник – пристрій, що підтримує низьку температуру в теплоізольованій камері. Застосовується зазвичай для зберігання їжі або предметів, які потребують зберігання в прохолодному місці (ліки, косметика). Побутовий холодильник є майже в кожній сім'ї в розвинених країнах. Робота холодильника заснована на використанні теплового насоса, який переносить тепло з робочої камери холодильника назовні, де воно розсіюється в навколишнє середовище.
Розглянемо зовнішній вигляд та конструкцію холодильника Samsung RL44ECIS на рисунку 1. 1:
 
 Рисунок 1. 1 – Зовнішній вигляд холодильника Samsung RL44ECIS
 
Основні елементи конструкції холодильника: компресор; нагнітаючий трубопровід; конденсатор; фільтр – осушувач; капілярна трубка; випаровник холодильної камери; випаровник морозильної камери; всмоктуючий трубопровід.
Теоретичною основою, на якій побудований принцип роботи холодильників, є другий закон термодинаміки. Охолоджуючий газ в холодильниках здійснює так званий зворотний цикл Карно. При цьому основна передача тепла заснована не на циклі Карно, а на фазових переходах – випаровуванні та конденсації.
Холодильний процес здійснюється наступним чином. При роботі мотор-компресора рідкий холодоагент із конденсатора по капілярній трубці подається у випарник. При цьому тиск і температура рідкого хладагента знижуються за рахунок обмеженої пропускної спроможності капілярної трубки й охолодження холодними парами холодагента, що йдуть назустріч по всмоктуючій трубці з випарника. При температурі -10 -20°С рідкий холодоагент в випарнику кипить, поглинаючи тепло з холодильної камери. Щоб забезпечити постійне кипіння хладагента у випарнику при певному тиску, холодні пари його відсмоктуються компресором через всмоктувальну трубку. При русі парів до компресора температура їх підвищується за рахунок теплообміну з теплим рідким холодоагентом, що рухаються по капілярній трубці, і навколишнім середовищем. При вході в кожух мотор-компресора температура парів дорівнює приблизно 15°С.
При досягненні необхідної температури терморегулятор розмикає електричний ланцюг і компресор зупиняється. Через деякий час, температура в холодильнику (за рахунок впливу зовнішніх факторів) починає підвищуватися, контакти терморегулятора замикаються, за допомогою захисно-пускового реле запускається електродвигун мотор – компресора і
Фото Капча