Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розрахунково-графічна робота з навчальної дисципліни: «системи та мережі радіо та телевізійного мовлення»

Тип роботи: 
Розрахунково-графічна робота
К-сть сторінок: 
13
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Розрахунково-графічна робота
з навчальної дисципліни:
«Системи та мережі радіо та телевізійного мовлення»
 
ЗМІСТ
 
Вступ
1. Схема облаштування житлової квартири
2. Перелік обладнання та матеріалів
3. Вартість встановлення супутникового телебачення
Висновок
Список використаної літератури
 
Вступ
 
Супутникове телебачення – система передачі телевізійного сигналу від передавального центру до споживача через штучний супутник Землі, розташований на геостаціонарній навколоземній орбіті над екватором.
Історію супутникової антени можна простежити до 1970-х років. HBO ((HomeBox Office) – американський кабельний телевізійний канал) був першою станцією для забезпечення своїх програм кабельних компаній по супутниковій передачі телебачення. Це було пов’язано з цікавістю професора Стенфорда, який побудував свою тарілку-приймач і зміг побачити передачі, які посилало HBO.
І так телевізійні зображення, почали передаватися по всьому континенту, від однієї трансляції постачальника до іншого, таким чином, даючи нам можливість побачити живу дію з усього світу. C – образна тарілка була поміщена у дворі, так як вона була занадто велика, щоб розміститися в іншому місці і в цей час вона була дуже дорогою. Йшов час, компанії розробили технологію для створення супутникових антен і ціни зменшилися.
Комп’ютеризація та мініатюризація систем управління, та розвиток супутникового обладнання прийому означало, що можливість масового виробництва і низьких витрат на устаткування були реалізовані. Крім того, при збільшенні супутникових каналів, збільшився обсяг продажів на ринку для цього обладнання. Зростання викликало розвиток програмного забезпечення для шифрування, що дозволяє мовникам контролювати і знімати оплату за перегляд каналів. Тим не менш, шифрування, яке використовувалося було зламано і з 1990-х років компанії почали використовувати цифрове мовлення що давало більше захисту і більше можливостей.
У той момент очевидно, що супутникове телебачення зібрало навколо себе велику промисловість. Недоліком були розміри, складність обладнання і пропускні спроможності, необхідні для трансляції програм. Дослідження та розробка була профінансована промисловістю, а також технології, розроблення великої тарілки почали скорочуватися. Комп’ютеризація, також прогрес у розвитку на даному етапі, і системи управління почали спрощуватися. Вже не було дуже великої тарілки, а з’явилося невелике кругле «блюдо» у дворі. Тарілки супутникового телебачення зробилися невеликими і дали змогу поміститися на даху, де це було не дуже помітно.
З 1992 року, коли методи шифрування було досить безпечні, щоб дозволити брати оплату за перегляд, розвиток супутникового телебачення злетів угору. За останні 12 років понад 20 мільйонів абонентів супутникового телебачення закликали провайдерів, пропонуючи широкий вибір телевізійних каналів.
Супутникове телебачення є одним з найбільших змін у телевізійній революції, а також двостороннього зв’язку, що дозволяє глядачеві взаємодіяти із середовищем, і по сей день нові види телебачення розробляються і вдосконалюється. Технологія пройшла довгий шлях з 70-х років і продовжує удосконалюватися для супутникового телебачення. Пішли в минуле ті дні з величезними тарілками у дворі і дні залежно від того, що провайдери кабельного телебачення можуть запропонувати, тому що супутникове телебачення в змозі запропонувати більш якісне HDTV і різні пакети для абонентів, що відповідають смаку будь-якого глядача.
 
1. Схема облаштування житлової квартири
 
На рис. 1. зображено квартиру в якій буде встановлена антена для прийому супутникового телебачення.
 Рис. 1. План квартири та її орієнтація відносно сторін світу.
 
Як видно з рис. 1. потрібно до однієї супутникової антени підключити 3 телевізори, які будуть приймати сигнал із трьох супутників Hotbird, Sirius, Amos. Для підключення доантени телевізора 1 необхідно – 8 м кабелю, телевізора 2 – 11 м кабелю, телевізора 3 – 21 м кабелю.
 
2. Перелік обладнання та матеріалів
 
Супутникова антена – комплект обладнання для прийому, або передачі сигналів з штучного супутника, або на штучний супутник. Включає дзеркало або рефлектор, один або декілька конверторів, штангу для кріплення конвертора, мультифід (для позиціювання та кріплення 2-го та наступних конверторів), стійку або кронштейн та вузол кріплення (підвіску). Може також включати контррефлектор (допоміжне дзеркало), мотопідвіс, перемикач або комутатор DiSEqC (для двох або більше конверторів).
За конструкцією і геометрією поверхні рефлектора антени діляться на параболічні і тороїдальні. Параболічні антени діляться на прямофокусні та офсетні. Найбільш поширені серед населення параболічні офсетні антени.
Чим більший розмір антени, тим більш стійкий сигнал можна отримати, тим більший запас стійкості при несприятливих погодніх умовах.
Зараз на ринку дуже великий вибір супутникових антен. Антену обиратимемо діаметром не менше 1, 1 метра, оскільки потрібно отримати хороший сигнал із трьох супутників. Оберемо антену виходячи із порівняльної характеристики, яка наведена у таблиці 1.
 
Таблиця 1
Порівняльна характеристика супутникових антен
Супутникова антена Харків 1, 1мСупутникова антена Харків 1, 2мСупутникова антена Triax TD110 – 1, 1м (Дания) 
 
Робочий діапазон частот, ГГц10, 7-12, 754, 0-14, 010, 7-12, 75
Підсилення на частоті 11ГГц, дБ40, 140, 140, 2
Діаметр, мм10661230 1095
МатеріалСтальСталь з гальванічним покриттямСталь з гальванічним покриттям
Вага, кг7, 16, 810
Мультифід+++
Ціна, грн335400490
 
Для установки супутникового телебачення у даній роботі було обрано, в ході порівняльної характеристики супутникову
Фото Капча