Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розробки турів до Польщі та Греції

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
30
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсова робота
РОЗРОБКИ АВТОБУСНОГО КУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНОГО ТУРУ ДО ПОЛЬЩІ ТА ГРЕЦІЇ
 
ЗМІСТ
 
Вступ 
Розділ І. РОЗРОБКА АВТОБУСНОГО КУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНОГО ТУРУ ДО ПОЛЬЩІ 
1. 1. Формування програми туру і прямих витрат на його організацію
1. 2. Формування накладних витрат проміжної собівартості туру
1. 3. Формування загальної собівартості й кінцевої ціни туру 
1. 4. Розрахунок доходу від реалізації туру
1. 5. Розрахунок фінансових результатів від реалізації туру
1. 6. Оцінка ефективності розробленого туру
Розділ ІІ. РОЗРОБКА ПЛЯЖНОГО ТУРУ ДО ГРЕЦІЇ 
2. 1. Формування програми туру і прямих витрат на його реалізацію 
2. 2. Формування накладних витрат і загальної собівартості туру 
2. 3. Формування кінцевої ціни туру
2. 4. Розрахунок доходу від реалізації туру
2. 5. Розрахунок фінансових результатів від реалізації туру
2. 6. Оцінка ефективності розробленого туру
Висновок 
 
ВСТУП
 
Загальновідомий той факт, що в останні роки одне з головних місць в економіці більшості країн стала займати індустрія туризму. Туристські перевезення є найважливішим складовим елементом туристичної індустрії та невід'ємною частиною туристичного продукту. При цьому транспортні послуги істотно впливають на якість турпродукту. Транспортне обслуговування туристів – найбільш складний в технологічному відношенні блок туру, до того ж будь-який транспортний засіб є джерелом підвищеної небезпеки.
Перевезення пасажирів, в тому числі туристів, здійснюється різними видами транспорту – повітряним, наземним і водним. У кожного виду транспорту є свої переваги та недоліки, обумовлені історичним розвитком, технічними, економічними та екологічними характеристиками, але всі види транспортних систем переслідують одну головну мету – найбільш повне задоволення потреб мандрівників при реалізації послуг з перевезення.
Важливим напрямком в області транспортного обслуговування є тісна співпраця різних транспортних систем і, звичайно, дуже важливим питанням при здійсненні перевезень є безпека.
Автобусні тури – подорожі груп туристів на власних або орендованих автобусах. Вони можуть проходити повсюдно і практично без всяких обмежень. Завдяки своїй мобільності і відносній незалежності від транспортних комунікацій та розкладів, автобусні подорожі дозволяють проводити маршрути по цікавих місцях в найбільш зручні для туристів терміни.
На сьогоднішній день автобусний тур – найдемократичніший і загальнодоступний спосіб подорожування. Найбільш повно насолодитися красою Європи, докладно ознайомитися з історією, культурою, традиціями і звичаями народів Європи дають можливість саме автобусні тури. Крім того, вони не припускають значних фінансових витрат.
Головна і незаперечна перевага автобусних турів – низька ціна. У вартість туру включені послуги гіда-екскурсовода, наявність якого є гарантією того, що автобусний тур буде цікавий всім учасникам подорожі. Вартість квитків в музеї, харчування та проживання в готелях  (якщо тур багатоденний)  також включені у загальну вартість путівки.
Повітряний транспорт є одним з основних, масових засобів перевезення туристів. Він займає провідне місце у сумарному пасажирообігу всіх видів транспорту в міському і міжнародному сполученнях.
Авіаційні тури є найзручнішими при перевезеннях туристів на далекі відстані, сервіс на авіарейсах відрізняється досить високим рівнем обслуговування.
Таким чином, головною ціллю курсової роботи є розгляд стану, тенденцій розвитку та географії маршрутів автобусного і авіаційного туризму, а також виявити специфічні особливості подорожі. Розробити автобусний культурно-пізнавальний тур до Латвії та пляжний тур з авіа перельотом до Греції. Завдання – сформулювати системний підхід до визначення туризму, дати характеристику міжнародному туризму, визначити види міжнародного туризму, з'ясувати, що є організованим туризмом, дати визначення автобусного та авіаційного туру і визначити технологію їх організації.
Актуальність теми даної курсової роботи обумовлена тим, що в усьому світі автобусні та авіаційні подорожі дуже популярні і не випадково з кожним роком зростає число людей, які обирають дані види подорожей. У свою чергу послуги перевезень туристів, як складова частина індустрії туризму, займають одне з провідних місць в складі туристичного продукту. Це пов'язано з тим, що всі туристські маршрути  (крім пішохідних)  припускають наявність транспорту для доставки подорожуючих до місця відпочинку чи екскурсії та повернення додому.
Об'єктом дослідження є організація обслуговування клієнтів у колективних транспортних засобах.
Предметом дослідження є автобусна та авіаційна подорожі та перевезення туристів даними видами транспорту.
Вихідні дані: подорожі здійснюються за двома маршрутами: 1)  Київ – Польща – Київ; 2)  аеропорт Бориспіль – Польща – аеропорт Бориспіль.
 
Розділ І. РОЗРОБКА АВТОБУСНОГО КУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНОГО ТУРУ ДО ПОЛЬЩІ
 
1.1. Формування програми туру і прямих витрат на його організацію
 
Польща – серце Європи: тут сконцентровано все найкраще, чим по праву пишається цей дивовижний край. Витончена елегантність міської архітектури є сусідами зі скромною чарівністю автентичних сіл. У мегаполісах ростуть бізнес-центри, а багатовікові замки мовчазно зберігають таємниці минулого. Природа, озера, ліси зачаровують. Люди – по-європейськи тактовні, але при цьому дуже гостинні: поляки вже звикли жити в західному ритмі, але й власні традиції ретельно бережуть.
Причин відправитися в Польщу – безліч: побродити по вузьких вуличках Кракова, помилуватися розкішними храмами і замками, розкиданими по всій країні. І вкотре переконатися: все найцікавіше часто чекає по сусідству.
 
Таблиця 1. 1
Програма культурно-пізнавального туру до Польщі на 7 днів/ 6 ночей
 
 
Опис об'єктів туристської привабливості за маршрутом Львів – Краків – Варшава – Львів.
 
Краків. Згідно з легендою виникнення міста Краків пов'язане із смертю дракона, кістки якого дотепер зберігаються в Королівському замку. Головним туристичним об'єктом міста є Королівська дорога. Площа Матейки, на ній є пам'ятник королю В. Ягелло, костел св. Флоріна  (XIV ст.). Барбакан  (1499)  – бастіон, який був частиною міських укріплень і призначався для обстрілу з флангів ворожих військ, що наближалися до міських стін. На даний час у літній період Барбакан використовується для театральних чи естрадних постановок. Ринкова площа – одна з найбільших ринкових площ у старій Європі  (4 тис. м2), до неї сходяться всі вулиці Старого міста. Маріацький костел  (1257)  – головна святиня середньовічного Кракова, у XIV ст. перебудована споруда набула готичного стилю. Велика вежа костелу має висоту 81 м. Вхід у церкву св. Андрія охороняють 12 апостолів, які як живі пильно дивляться вниз на перехожих. Церква захищала місцевих жителів від нашестя татар в ХІІІ ст.
Краківська галерея відкрилася в 2006 році. Девелопер і керуюча компанія – «ECE Projektmanagement Polska». Галерея поєднує в собі традиції і сучасність. Вона розташована в самому центрі Кракова, поруч з Головним міським ринком. Галерея є законодавцем моди, стилю і елегантності Кракова. Завдяки розташуванню поруч з головним ж / д вокзалом і автовокзалом, найбільшою паркуванням в центрі міста, зупинками громадського транспорту, і швидкому доступу з аеропорту Баліце, Галерея є туристичними воротами Кракова. Сучасна архітектура будівлі прекрасно вписується в ансамбль історичних будівель навколо площі Яна Новака-Езераньского і підкреслює їх красу.
Вавельський замок є символом і головною історичною пам'яткою Польщі, названий одним з семи чудес Польщі. Розташований на березі річки Вісла, він не одне століття служив резиденцією польським королям. Підніжжя цього своєрідного "кремля" надійно охороняє легендарний дракон Смок  (хоча, бронзовий), кожні кілька хвилин вивергав полум'я.
Варшава. Щорічно Варшаву відвідує декілька мільйонів осіб. У місті близько тисячі історичних пам'яток. Велику популярність має відбудоване після війни Старе місто з готичними костелами, фортифікаційними спорудами, фасадами ренесансних і барокових будинків. У північній частині площі Ринок розміщений історичний музей Варшави; у двох будинках, на східній стороні – музей літератури. З ресторанів особливої уваги заслуговує старий винний льох "Фукер", збудований 1590 р. До старих пам'яток культової архітектури Варшави зараховують кафедральний собор св. Яна  (XIV ст.). У крипті собору поховані мазовецькі князі, лауреат Нобелівської премії Генрік Сенкевич, перший президент незалежної Польщі – Габрієль Нарутовіч. Під час варшавського повстання кафедральний собор був зруйнований. Символом польської державності є королівський замок, споруда в стилі бароко з готичними фрагментами і фасадом у стилі рококо з боку Вісли. У цьому місті народився і виріс Фредерік Шопен. Після смерті серце Шопена повернулося на Батьківщину і замуровано в лівій колоні костьолу Святого Хреста.
Королівський замок – спадщина Сигизмунда ііі Вази  (так дослівно перекладається польська назва). Він будувався з 1598 по 1618 роки. Замість замку князів Мазовецьких вийшов пентагон на штучній височини, увінчаний вежею заввишки 60 метрів. Довгий час ця Сигизмундова вежа була найвищою будівлею міста. Її зовнішній вигляд нагадує вигляд башт Успенського собору Смоленська.
Вилянувський замок. Цей замок був побудований в 1677-1698 роках і став просто шедевром мистецтва в стилі бароко, а на сьогоднішній день – це надбання нації. Спочатку, тут була літня резиденція польського короля Яна III Собеського. Король дав їй назву «Вілла Нова», що згодом перетворилося в назву «Вілянув». Як місце відпочинку, навколо палацу розташувався величезний сад.
 
Таблиця 1. 2
Послуги розміщення й харчування на території Польщі
 
 
Таблиця 1. 3
Вихідні дані для виконання розрахунків
 
 
Таблиця 1. 4
Собівартість перебування та харчування в готелі
 
Таблиця 1. 5
Характеристика й собівартість екскурсій
 
1.2. Формування накладних витрат і проміжної собівартості туру
 
Відстань між початковим і кінцевим пунктами маршруту Львів – Краків – Варшава – Львів загального пробігу автобуса становить 1010 км.
 
Таблиця 1. 6
Витрати на поїздку керівника групи
 
Польща входить до складу ЄС і є учасницею шенгенської угоди. Щоб відвідати цю країну, українським громадянам потрібна віза до Польщі. Залежно від мети і тривалості поїздки, може знадобиться туристична латвійська віза, гостьова латвійська віза, транзитна віза до Польщі, річна віза до Польщі або віза на півроку.
Якщо турист маєте намір їхати в гості, тоді знадобитися віза до Польщі на запрошення. Самостійно отримати візу до Польщі буде непросто. Це пов'язано з тим, що отримати \ відкрити латвійську візу не так вже й легко. Маленька і затишна північно-європейська країна неохоче впускає туристів або відвідувачів, мета і гарантії повернення яких викликають у неї сумнів. Тому, якщо громадянин не працює офіційно, або офіційний дохід невеликий, то віза для безробітного до Польщі – це ризик отримати відмову.
Вартість оформлення візи до Польщі
ПАКЕТ КОМФОРТ:
- страхування;
- анкета;
- бронювання готелю;
- бронювання квитків;
- переклад документів.
Від 55Є
ПАКЕТ ГАРАНТ (суттєво збільшує шанси на отримання візи за рахунок викуплених ваучерів) :
- страхування;
- анкета;
- викуплений ваучер;
- бронювання квитків;
- переклад документів;
- супровід на подачу.
від 115-130Є
МУЛЬТИВІЗА (На розгляд Консула, тільки якщо є візова історія) :
- страхування;
- анкета;
- викуплений ваучер;
- бронювання квитків;
- переклад документів;
- супровід на подачу.
Від 150 до 170 Є
 
1.3. Формування загальної собівартості й кінцевої ціни туру
 
Таблиця 1. 7
Проміжна собівартість туру до Польщі на 1 людину
 
Таблиця 1. 8
Визначення кількості обслугованих осіб за період
 
 
Таблиця 1. 9
Визначення загальної собівартості турів на основі обліку прямих і накладних витрат (за 2-місного розміщення)
 
 
Таблиця 1. 10
Порядок виплати комісійної винагороди туристським агентам
 
 
Таблиця 1. 11
Розрахунок суми собівартості й норми прибутку туру за
2-місного розміщення, у. о.
 
 
Таблиця 1. 12
Порядок сплати комісійної винагороди туристським агентам
залежно від величини собівартості й норми прибутку
 
 
Таблиця 1. 13
Формування кінцевої ціни туру до Польщі за 2-місного
розміщення
 
 
1.4. Розрахунок доходу від реалізації туру
 
Таблиця 1. 14
Розрахунок доходу від реалізації туру за сезон за 2-місного
розміщення
 
1.5. Розрахунок фінансових результатів від реалізації туру
 
Таблиця 1. 15
Поточні витрати туристичної фірми за звітний період
 
Таблиця 1. 16
Фінансові результати від реалізації туру до Польщі
за 2-місного розміщення
 
1.6. Оцінка ефективності розробленого туру
 
Оцінка ефективності проводиться за допомогою розрахунку таких показників як чиста рентабельність продажів і чиста рентабельність витрат туристського продукту.
Чиста рентабельність продажів визначається як відношення чистого прибутку від реалізації туристського продукту до чистого доходу:
ЧРп=ЧП/ЧД *100, %,
де ЧРп – чиста рентабельність продажів;
ЧП – чистий прибуток;
ЧД – чистий дохід від реалізації послуг.
ЧРп= 906/17094, 8*100% = 5%
Чиста рентабельність витрат визначається як відношення чистого прибутку до суми собівартості наданих послуг та інших витрат (витрат на збут, адміністративних витрат, інших операційних витрат) :
ЧРв =ЧП/ (С+Ів) * 100, %
де ЧРв – чиста рентабельність витрат;
С – собівартість наданих послуг;
Ів – інші витрати (сума адміністративних витрат, витрат на збут та іншихопераційних витрат).
ЧРв= 906/16800*100% = 5%
Ґрунтуючись на отриманих результатах розрахунків, можна зробити висновок про те, що розроблений фірмою тур до Латвії є достатньо ефективним. Його реалізація дозволить туристичному оператору додатково отримати чистий прибуток у розмірі 906 у. о.
 
Розділ ІІ. РОЗРОБКА ПЛЯЖНОГО (РЕКРЕАЦІЙНОГО) ТУРУ З АВІАПЕРЕЛЬОТОМ ДО ГРЕЦІЇ
 
2.1. Формування програми туру і прямих витрат на його організацію
 
Найдорожчий подарунок, який може піднести Греція це море, на теплих хвилях якого хочеться ніжитися нескінченно.
Відпочинок в Греції – це свого роду якась подорож у часі, своєрідна «машина часу». Тут злилися воєдино минуле і сьогодення. Іноді, навіть незрозуміло, в якому часі ти знаходишся: чи то в біблійному, чи то в сучасному світі. Чомусь в голову відразу приходить образ Понтія Пілата, божого людини, яка стоїть на пекучому сонці і розповідає докладно, без жодних запинок всю «сіль життя», як правильно жити, і в думках всі ми з ним згодні, але чомусь ні в кого не виходить, а може, просто по-справжньому ніхто і не намагався.
Відпочинок в Греції складно порівнювати з відпочинком в якій іншій країні, це все одно, що порівнювати банан з апельсином, і те й інше фрукт, однак у кожного свої смакові якості, які разюче відрізняються один від одного. Сонячні пляжі, святі місця, величезна кількість пам'яток, сучасні міста, Середземне море. Тут місця, де повертається енергія молодості, а зовнішність стає не просто привабливою, а зовсім бездоганною. Мрія, іншими словами. Але іноді на шляху до мрії, нам перешкоджає недостатня кількість грошових знаків, так ось «рятівним колом» можуть стати гарячі тури в Грецію. На тури в Грецію ціни можуть коливатися в абсолютно різному діапазоні. Все залежить від Ваших можливостей. Тут, як і скрізь діє одне правило: за Ваші гроші будь-який каприз, ну, або майже будь-який. У всякому разі, можна дозволити багато чого.
Тут є можливість, якою гріх не скористатися, проводити велику кількість часу на свіжому повітрі. Вдихати аромати морського повітря, заряджатися позитивною енергією, відкривати щось нове і цікаве. Путівки в Грецію найкраще купувати у перевіреного туроператора, щоб не попастися в халепу, як це часто буває у тих туристів, які помилково довіряють свою долю компаніям-одноденкам.
 
Таблиця 2. 1
Програма рекреаційного туру до Греції на 9 днів / 8 ночей
 
Таблиця 2. 3
Вартість перебування + харчування в готелі на 1 людину
за 10 діб
 
 
Таблиця 2. 4
Формування сумарних прямих витрат на організацію туру до
Греції тривалістю 9 днів / 8 ночей
 
2.2. Формування накладних витрат і загальної собівартості туру
 
Планування кількості обслугованих осіб за період
 
 
Таблиця 2. 6
Розрахунок кількості перевезених туристів за маршрутом
Київ – Рафіна – Київ
 
 
Таблиця 2. 7
Собівартість організації туру до Греції на 1 особу
 
 
2.3. Формування кінцевої ціни туру
 
Таблиця 2. 8
Розрахунок норми прибутку для туру до Греції за двомісного
розміщення за заїздами
 
Таблиця 2. 9
Розрахунок комісійної винагороди й кінцевої ціни туру до
Греції за двомісного розміщення
 
2.4. Розрахунок доходу від реалізації туру
 
- організація чартерних перевезень – 20000 у. о;
- сплата квоти місць у готелі – 80 × 400 = 32000 у. о. ;
- організація трансферу – 1440 у. о. ;
- оформлення страхових полісів – величина, яка залежить від кількості обслугованих туристів і розраховується за формулою:
Ст. п = К обсл. тур. × Вар. стр. п., у. о., (2. 1)
Ст. п = 80*0, 5= 40
де Ст. п – сумарна вартість оформлення страхових полісів, у. о. ;
К обсл. тур. – кількість обслугованих туристів за період (заїзд), осіб;
Вар. стр. п – вартість страхового поліса на одну людину в заїзд (5 у. о.).
- зобов'язання за комісією агентам (табл. 2. 9) визначається за формулою:
Ка = Кв * К обсл. тур., у. о., (2. 2)
Ка = 129, 3*80= 10, 344
де Ка – сумарна комісійна винагорода туристським агентам;
Кв – комісійна винагорода за один тур, у. о. ;
 
Таблиця 2. 10
Розрахунок доходу від реалізації туру
 
Таблиця 2. 11
Розрахунок прямого доходу від реалізації туру до Греції
 
2.5. Розрахунок фінансових результатів від реалізації туру
 
Таблиця 2. 12
Експлуатаційні витрати туристської фірми за звітний
період, тис. у. о.
 
 
На підставі проведених розрахунків можна визначити фінансові результати діяльності туристської фірми від організації туру. Подамо їх у вигляді табл. 2. 13
 
Таблиця 2. 13
Фінансові результати від реалізації туру до Греції за
двомісного розміщення
 
 
2.6. Оцінка ефективності розробленого туру
 
Оцінка ефективності проводиться за допомогою розрахунку таких показників як чиста рентабельність продажів і чиста рентабельність витрат туристського продукту.
Чиста рентабельність продажів визначається як відношення чистого прибутку від реалізації туристського продукту до чистого доходу:
ЧРп=ЧП/ЧД *100, %,
де ЧРп – чиста рентабельність продажів;
ЧП – чистий прибуток;
ЧД – чистий дохід від реалізації послуг.
ЧРп =65085/129772*100% = 50, 2%
Чиста рентабельність витрат визначається як відношення чистого прибутку до суми собівартості наданих послуг та інших витрат (витрат на збут, адміністративних витрат, інших операційних витрат) :
ЧРв =ЧП/ (С+Ів) * 100, %
де ЧРв – чиста рентабельність витрат;
С – собівартість наданих послуг;
Ів – інші витрати (сума адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат).
ЧРв =65085/ (34500+15900) *100% =129, 1%
Ґрунтуючись на отриманих результатах розрахунків, можна зробити висновок про те, що розроблений фірмою тур до Греції достатньо ефективний. Його реалізація дозволить туристичному оператору додатково отримати чистий прибуток у розмірі 65085у. о. Такий високий фінансовий результат і показники ефективності реалізації туру до Греції пояснюються значною квотою місць (80 місць) і тривалим періодом договірних відносин, протягом якого відбувається реалізація туру (із початку березня до середини липня).
 
ВИСНОВОК
 
Отже, отримавши результати розрахунків розроблені тури доцільно реалізовувати. Рекреаційний тур до Греції є більш ефективним. Це пояснюється значною квотою місць – 80 осіб і тривалим періодом реалізації туру. Менша ефективність автобусного туру пояснюється меншою кількістю осіб у турі та меншим періодом реалізації.
 
Фото Капча