Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розвиток туристичного бізнесу у Великобританії

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
31
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
РОЗДІЛ 1. СУЧАСНИЙ СТАН РЕКРЕАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ
1.1 Природні та природно-антропогенні ресурси
1.2 Суспільно-історичні ресурси, історичні пам’ятки
РОЗДІЛ 2. РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ
2.1 Історія формування туризму у Великобританії
2.2 Сучасний стан туристичного бізнесу Великої Британії
2.3 Лондон як головний туристський центр Великої Британії
Висновок
Список використаних джерел
Додатки
 
Вступ
 
Розвиткові міжнародного туризму сприяв істотний ріст бізнес-подорожей. Розвиток туризму сприяв появі рекреаційних зон. Рекреаційно-туристичні ресурси – природні, історичні, соціально-культурні об'єкти, що включають об'єкти туристського показу, а також інші об'єкти, здатні задовольнити духовні потреби туристів, сприяти відновленню й розвитку їхніх фізичних сил. Цей вид ресурсів почали вивчати відносно недавно, але вже сьогодні частина рекреаційних ресурсів у світі складає значну частину.
Значними рекреаційними ресурсами сьогодні володіє Великобританія. Ця країна – дійсна батьківщина сучасного комфорту, спорту, аристократичного способу життя. Тут нітрохи не менше пам'ятників старовини, ніж у континентальній Європі.
Метою даної курсової роботи є: вивчення сучасного туризму на прикладі Великобританії, складових і принципів, що формують сучасний міжнародний рекреаційно-туристичний комплекс, а також вплив навколишніх факторів на його розвиток.
Концепція дослідження припускає вирішення таких завдань:
- виявити специфіку рекреаційно-туристичного комплексу Великобританії;
- з'ясувати специфіку функціонування найбільших рекреаційно-туристичних об'єктів у Великобританії;
- визначити основні поняття туризму як одного з основних складових економічного становища країни;
- дослідити прогностичні дані соціологічних досліджень щодо перспективного розвитку і формування іміджу Великобританії як потужного рекреаційно-туристичного комплексу.
Методологічною базою дослідження стали наукові роботи з проблем розвитку туризму, економічного і соціального розвитку Великобританії, туристичного краєзнавства (С. Кузик, Н. Николаев, В. Юровський, Н. Ващенко, А. Косолапов та ін.) Результати досліджень можуть бути використані у процесі теоретичного вивчення туристично-рекреаційного комплексу Великобританії, також в галузі міжнародних відносин [12, 135].
 
РОЗДІЛ 1. СУЧАСНИЙ СТАН РЕКРЕАЦІЙНОГО КОМПЛЕКСУ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ
 
1.1 Природні та природно-антропогенні ресурси
 
Велика Британія – острів, на якому розташовані Англія, Шотландія і Уельс, утворює, разом з безліччю дрібних островів, архіпелаг неправильної форми з дуже різноманітним ландшафтом і природою. Останнє є наслідком того, що Британські острови колись були частиною Європи, але були відрізані від материка після затоплення низинних земель, що тепер є дном Північного моря і протоки Ла-Манш. Північна Ірландія, яка політично доповнює Сполучене Королівство, розташована на другому за величиною острові, Ірландії, і є західним розширенням шотландських гір. Ці гірські місцевості розділені між собою вузьким Північним каналом.
Рельєф центральної, і південно-східної частин Великої Британії горбисто-рівнинний; у Шотландії, Уельсі і Ольстері переважають невисокі гори і височини, сильно згладжені льодовиками та річковою ерозією. Півострів Уельс зайнятий Кебрійськими горами, на південь від Шотландії розташовані Пеннінські та Камберлендські гори. Найвищі гори Великої Британії знаходяться на Північно-Шотландському нагір'ї. Гора Бен-Невіс, розташована недалеко від верхів'я затоки Лох-Лінне, підіймається до висоти 1343 м над рівнем моря, а в районі перетину цього нагір'я і Грампіанських гір декілька вершин перевищують 1200 м. Головні ріки: Темза, Северн, Трент, Мерсі.
За особливостями рельєфу територія Великої Британії поділяється на дві основні області. Висока Британія (включаючи Північну Ірландію), розташована на півночі і заході країни, підстилається стійкими древніми корінними породами і являє собою в основному сильно розчленовані височини і менш поширені низовини.
На півдні і сході розташована Низька Британія, характерна горбистим рельєфом, невеликими височинами і декількома гірськими районами; в її основі залягають більш молоді осадові породи. Границя між Високою і Низькою Британією проходить приблизно в південно-західному напрямі від Ньюкасла в гирлі р. Тайн до Ексетера в гирлі р. Екс на півдні Девона.
Клімат Великобританії класифікують як середньоширотний океанічний клімат (за класифікацією Коппена) з теплим літом, не дуже холодними зимами, але постійними опадами протягом всього року. Більша частина опадів випадає на заході, особливо на західних схилах гір і нагір'їв (у середньому 2000 – 3000 мм на рік). Найменш волога частина країни – південний схід (у середньому 625 мм опадів щороку). У Великій Британії переважають опади у вигляді дощів, лише на півночі у горах протягом 1 – 2 місяців випадає сніг. Середня температура січня коливається від +7°С на півострові Корнуолл до +3, 5°С у Східній Англії, однак бувають і морози до -15°... -18°С. Літо у країні прохолодне, середня температура липня становить +16°С, а в районі Лондона – +11°... +13°С [3, 78].
Крім того, Британія знаменита своїми туманами. Іноді тумани такі густі, що неможливо побачити щось у межах 2 або 3 метрів. Кожний, хто приїжджає до Великої Британії, стверджує, що вона здається єдиним великим красивим парком.
Основні фактори, які впливають на клімат Великобританії це північне розташування країни (від 50° до 60° північної широти), близьке розташування відносно Атлантичного океану і течії Гольфстрім.
Надра Великобританії багаті на нафту, природний газ, кам'яне вугілля, каолін, флюорит, є родовища олов'яних руд, кам'яної калійної солей, целестину, вогнетривких глин, нерудних будматеріалів, горючих сланців і невеликих родовища руд заліза, міді, свинцю, цинку, бариту і вітериту.
Рослинний світ. У доісторичні часи більшу частину території
Фото Капча