Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розвиток творчих здібностей молодших школярів при використанні матеріалів дитячого ігрового журналу «Пізнайко»

Предмет: 
Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Олена Петрук,
Олена Болба
 
Розвиток творчих здібностей молодших школярів при використанні матеріалів дитячого ігрового журналу «Пізнайко»
 
Анотація
В статті розкриті форми роботи вчителя з молодшими школярами по розвитку творчих здібностей з використанням матеріалів дитячого ігрового журналу «Пізнайко».
 
Аннотация
В статье раскрыто формы работы учителя с младшими школьниками по развитию творческих способностей с использованием материалов детского журнала «Познайко»
 
Annotation
«Development of creative skills of young schoolchildren using materials from children's playing magazine «Piznayko».
The article deals with the forms of teacher's work with young schoolchildren at development of creative skills with materials from children's playing magazine «Piznayko».
 
Немає абстрактного учня... Мистецтво і майстерність навчання виховання полягає в тому, щоб розкривши сили й можливості кожної дитини, дати їй радість успіху в розумовій праці.
В. Сухомлинський
 
Постановка проблеми. Нашу Україну зможуть вивести з такого кризового стану лише такі люди, які нестандартно мислять, наділені працездатністю, вмінням відродити національні традиції. І велику роль в цьому належить нашому молодому поколінню. В зв'язку з цим Президент України в своєму Указі від 4 липня 2005 року №1013/2005 зобов'язав Кабінет Міністрів України підготувати та подати до 1 листопада 2005 року на затвердження програму роботи з обдарованою молоддю на 2006-2007 роки, спрямовану на створення в Україні сприятливих умов для пошуку, підтримки й стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві [6, 1]
Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті з цього приводу зазначає, що система освіти має забезпечувати розвиток у дітей і молоді творчих здібностей, підтримку обдарованих дітей і молоді, формування навичок самоосвіти і самореалізації особистості.
Аналіз дослідження. Поставивши питання про розвиток творчих здібностей, інтуїції, ми неминуче переводимо дослідження в площину форм і методів навчання. Творчості не можна навчити, регламентуючи способи дії.
Творчо обдаровані діти – не просто абстрактні носії талантів, а передусім живі люди. Саме тому за їхніми здібностями необхідно бачити перш за все людину, з її достоїнствами та недоліками. Такий підхід здатний забезпечити особистісний розвиток талановитих дітей. Цінні поради щодо цього є в Яна Амоса Коменського. Він говорив: «формуючи людину, потрібно формувати її вцілому, щоб зробити придатною для справжнього життя і разом з тим підготовленою до самої вічності, яка становить мету всього того, що їй передує.
Тому в школах треба навчати не лише наукам, а й моральності і благочестю. А наукова освіта хай служить людині для вдосконалення одночасно і розуму, і мови, і рук для того, щоб вона могла все, що треба, розумно споглядати, висловлювати словами і втілювати в дію. Якщо будь-що з цього упустити, то вийде прогалина, яка не лише завдасть шкоди освіті, а й підірве її ґрунтовно» [2, 353].
Необхідно й прислухатись до повчань В. О. Сухомлинського, який стверджував, що «... дитина мислить образами. Це означає, що слухаючи, наприклад, розповідь учителя про подорожі і краплини води вона малює в своїй уяві і срібні хвилі вранішнього туману, і темну хмару, і гуркіт грому, і весняний дощ. Чим яскравіші в її уявленні ці картинки, тим глибше осмислює вона закономірності природи. Ніжні, чутливі нейрони її мозку ще не зміцніли, їх треба розвивати, зміцнювати. « [5, 537]
Як показали теоретичні та експериментальні дослідження П. Торренса, Д. Гоулмена, М. Бахтіна, Б. Наумова, розвиток творчості, інтуїтивного пізнання вимагає комплексних заходів. Такої думки притримується і педагог – новатор І. П. Волков, який розробив психолого-педагогічну систему творчого виховання особистості. Вона базується на створенні у школі умов для багатобічного випробування учнями своїх сил у різних видах самостійної і творчої діяльності, починаючи з молодших класів і закінчуючи старшокласниками. На думку автора, його система роботи по виявленню і розвитку творчих схильностей і здібностей школярів (вона розроблювалась упродовж майже 40 років) – це лише один із можливих варіантів організації роботи з розвитку творчого потенціалу учнів, який показав свою ефективність.
Педагогіці слід з'ясувати умови оптимального розв'язання цієї проблеми в сучасному суспільстві. Дуже важливим напрямом цієї роботи стане науково-методичне забезпечення технологій розвитку особистості школяра як цілісності, створення різноманітних способів і методик такого розвитку. А для цього потрібно вивчати й узагальнювати досвід, концепції, які реалізують проблему цілісності в педагогічній практиці, і постійно аналізувати співвідношення між наукою і реальною дійсністю сучасної середньої школи.
Саме тому, ми обрали темою нашої роботи: «Розвиток творчих здібностей молодших школярів при використанні матеріалів дитячого ігрового журналу «Пізнайко».
Об'єкт дослідження – процес формування дитячої творчості молодших школярів.
Предмет дослідження - зміст та форми роботи з розвитку творчих здібностей молодших школярів.
Мета дослідження – розкрити навчальні можливості цілеспрямованого впливу матеріалів журналу «Пізнайко» на особистість молодшого школяра щодо формування творчих здібностей.
Гіпотеза дослідження ґрунтується на припущенні, що розвиток дитячої творчості ефективно здійснюватиметься за умов цілеспрямованої роботи вчителів з накопиченим досвідом розвитку творчих здібностей дітей під час ігрових періодів. Характерно, що в розвитку творчих здібностей у дітей більш важливе значення має сам процес, експериментування, а не прагнення
Фото Капча