Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Інтернет як умова соціально-культурної творчості молоді

Предмет: 
Тип работы: 
Доповідь
К-во страниц: 
4
Язык: 
Українська
Оценка: 

Для того, щоб приймати участь у формуванні культури, робити свій внесок у створення соціально-культурного середовища, кожній людині необхідно, як мінімум, мати в наявності 4 складових:

  • здібності;
  • творчий задум;
  • технологію;
  • реципієнта.

Здібності даються кожному від народження і у результат або розвиваються в талант, або так і залишаються в зародковому стані. Творчий задум - досить тонка матерія складно піддається аналізу, - він виникає спонтанно і вимагає реалізації. Саме тут і виходить на сцену технологія, яка у поєднанні зі здібностями творця визначає кінцеве втілення творчого задуму. Значною мірою технологія визначає і сприйняття реципієнтом цієї реалізації, а тому варто докладніше вивчати роль інтернет-технологій у формуванні сучасної молодіжної культури.

Що ж нового додає Інтернет і комп'ютерні технології в можливості формування соціально-культурного молодіжного середовища?

"Одомашнюючи" технологію за допомогою комп'ютера, ми тим самим надаємо право людям з абсолютно різним рівнем розвитку здатностей творчо реалізувати себе. Завдяки інформаційно-комп’ютерним технологіям доступними для творчого самовираження більшості стали анімація і музична творчість.

Інтернет, створюючи ілюзію анонімності, і забезпечуючи практично миттєву доставку плодів творчої діяльності споживачеві, дозволяє знайти "свого глядача" будь-якому творцеві. При цьому Інтернет - середовище категорично безжальне, і якщо певна творчість не знаходить відгуку, то це означає, що людина або не вміє користуватися благами телекомунікаційних технологій, або її час як творця ще не прийшов, або плоди її праці недостатнього рівня і нікому не потрібні.

Реінкарнацію посередництвом використання Інтернету отримали і раніше забуті культурні інститути, такі як літературні салони і самвидав.

Сьогодні в Інтернеті формуються нові вогнища культурного росту (наприклад, "Мережева словесність". На прикладі будь-якого літературного інтернет-салону видно, що крім радісного пред'явлення публіці власних творінь автори зайняті ще й обговоренням достоїнств і недоліків творів, триває процес критичного осмислення. Віршована форма, переставши бути рядками для завчання школярами напам'ять, знову стала формою спілкування, і не дивно, що, можливо, через кілька років саме з такої віртуальності розпочнеться новий похід поезії у світ.

Інтернет не тільки зробив культурне середовище доступним для більшості, він визначає майбутнє культури, тому що прихід технології в кожен дім виведе на шлях творчості величезну кількість тих самих “середнячків”, про яких мало хто в суспільстві знає, незважаючи на те, що їх творчість часто варта як мінімум уваги. Взагалі, якщо говорити про значимість появи Інтернету для формування культурного середовища молоді, слід зазначити, що за масштабами це явище можна порівняти з винаходом друкарства. Навіть поголовна грамотність, досягнута в СРСР, не могла настільки радикально і значно змінити культурне середовище, як це зробить найближчим часом Інтернет.

Сьогодні Інтернет дуже часто називають смітником, і це вдночас і правильно, і ні. Так, сьогодні у мережевому просторі домінують не змістовні і достовірні джерела, а кволі спроби технічного самовираження індивідуумів, які нарешті дорвалися до технології. Але ж один за одним з'являються в Інтернеті повноцінні ресурси, присвячені конкретним проблемам і спрямовані на вирішення певних завдань, все більше і більше приходить у мережу професіоналів з різних галузей людського знання, адже Інтернет служить і джерелом новин, і середовищем професійної комунікації, безпрецедентної за охопленням ішвидкості доставки даних. Навколо них почали з'являтися острівці компетентності: формуються професійні портали, організуються мережні проекти.

Усе це дозволяє говорити про стрімку еволюцію Інтернету як системи. А якщо взяти до уваги, що цілеспрямоване регулювання процесів у мережевому співтоваристві будь-яким монополістом на сьогодні виключене, то можна припустити, що Інтернет поступово, рухаючись по шляху самоорганізації, перетвориться з хаотичного "первинного бульйону" у високоорганізоване культурне молодіжне середовище.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ:

  1. Войскунский А.Е. Психологические аспекты деятельности человека в интернет-среде // Вестник МГУ. – 2005. - № 4. – С.15-19.
  2. Песков А. С. Интернет – культурно-образовательная среда будущего // Зеркало недели. – 2006. - № 6. – С.2.

 

CAPTCHA на основе изображений