Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Операційна система Linux

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
8
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст:
 
1. Історія Linux
2. Системні характеристики
3. Настройте свій BIOS
4. Створення загрузочної дискети
5. Що не підтримується
6. Модеми
7. Диски і розділи
8. Настройка принтера
9. Боротьба з проблемами системи
9.1 Проблема загрузки засобів інсталяції
9.2 Проблеми входу в систему
 
1. Історія Linux
 
Linux – багатозадачна операційна система, що широко використовується для бізнесу, науки і індивідуального програмування. Linux належить до сімейства UNIX – подібних операційних систем, яка може працювати на комп’ютерах Intel 80386, 80486 і Pentium. Рекомендовані конфігурації комп’ютерів:
- мінімально – Intel 80386 DX 40MHz/4Mb (RAM) /80Mb (HDD) ;
- рекомендовано – Pentium 100MHz/16Mb/540Mb;
- оптимально – Pentium 133MHz/32Mb/1Gb.
Linux може будь-який вищеназваний персональний комп’ютер перетворити в робочу станцію. Бізнесмени інсталюють Linux в мережах машин, які використовують операційну систему для обробки даних в сфері фінансів, медицини, в теленомунікаціях і т. д.
UNIX – одна із самих популярних в світі операційних систем завдяки тому, що її супроводжує і розповсюджує велике число компаній.
Linux – вільно розповсюджувана версія UNIX, спочатку була розроблена Лінусом Торвальдсом (Linus Torvalds). Linux був створений за допомогою багатьох UNIX-програмістів і інтузіастів із Internet, тих, хто має достатньо практики і здатності розвивати систему. Ядро Linux не використовує коди AT&T або якого небуть другого джерела, і більшість програм Linux розроблені в рамках проекта GNU із Free Software Foundation в Cambridge, Massachusetts. Але в нього внесли свою частку також програмісти всього світу.
Відносно появи Linux версії 0. 01 ніколи не робилось ніяких офіційних заяв. Початкові тексти 0. 01 не давали навіть нормального виконуваного кода: вони фактично складались із набору заготовок для ядра і мовчки пропонували, що ви маєте доступ до Minix-машини, щоб мати можливість компілювати їх і удосконалювати.
5-го жовтня 1991 року Лінус оголосив першу «офіційну» версію Linux, версія 0. 02. Знову це розглядалось як створення якоїсь хакерської системи. Основна увага – створення ядра. Ніякі питання підтримки роботи з користувачем, документування, тиражування і т. д. навіть не обговорювались. Здається, що і сьогодні група Linux-систів рахує ці питання другорядними по порівнянню з «справжнім програмуванням» – розвитком ядра.
Після версії 0, 03 Лінус ривком перейшов до нумерації версії 0. 10, так як над проектом стало працювати багато людей. Після декількох послідовних переглядів версій, Лінус присвоїв черговій версії номер 0. 95, щоби цим самим відобразити свої враження про те, що скоро імовірна уже «офіційна» версія. Це було в березні 1992 р. Приблизно через півтора роки – в грудні 1993 версія ядра все ще була Linux 0. 99. pl14 – наближаючись до 1. 0. А на даний момент версія ядра – 1. 2.
Сьогодніі Linux – це повноцінна ОС сімейства UNIX, готова працювати з Windows, TCP/IP, Emacs, UUCP, mail і USENET. Практично всі найголовніші програмні пакети були поставлені і на Linux, для Linux тепер доступні і комерційні пакети. Все більше різного обладнання підтримується по порівнянню з початковим ядром. Багато людей тестували Linux на 486-му і встановили, що він досить схожий з робочими станціями Sun Microsystems і Digital Equipment Corporation.
 
2. Системні характеристики
 
Linux – це повна багатозадачна великокористувацька операційна система (так само як і інші версії UNIX). Linux достатньо добре поєднуються з рядом стандартів на рівні початкових текстів, включаючи IEEE POSIX. 1, System V и BSD. Він створювався маючи на увазі таку поєднаність.
Другі специфічні внутрішні особливості Linux включають контроль роботи по стандарту POSIX (він використовується оболонками, такими як csh і bash), підтримку національних і стандартних клавіатур динамічно загружувані драйверами клавіатур.
Linux підтримує різні типи файлових систем для зберігання даних. Реалізована також файлова система MS-DOS, яка допомагає прямо звертатися до файлів MS-DOS на жорсткому диску. Підтримується також файлова система ISO 9660 CD-ROM для роботи з дисками CD-ROM.
Ядро Linux зразу створене з рахунком спеціально захищеного режима для процесорів Intel 80386 і 80486. Для збільшення об’єма доступної пам’яті Linux cтворює також розбивання диска на сторінки: це означає що на диску може бути виділено до 256 Мбайт «місця для свопінга» (swap space). Коли системі треба більше фізичної пам’яті, то вона за допомогою свопінга виводить не активні сторінки на диск. Це позволяє виконувати більш об’ємні програми і обслуговувати одночасно більше користувачів. Але свопінг не виключає збільшення фізичної пам’яті, оскільки він знижує швидкодію, збільшуючи час доступа.
Ядро також підтримує універсальний “пул” пам’яті для користувальних програм і дискового кєша. При цьому для кєша може використовуватися вся пам’ять, і навпаки, кєш зменшується при роботі великих програм. Це дозволяє виконуваним файлам займати менше місця на диску, особливо тим які багаторазово використовують бібліотечні функції.
 
3. Настройте свій BIOS
 
BIOS (Basic Input/Output System) – Базова Система Вводу/Виводу використовуються для загрузки комп’ютера. В дійсності, вона використовується для пошуку механізму, на якому розміщена операційна система і для її запуску. Вона також використовується для початкового настроювання системи.
CAPTCHA на основе изображений