Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Особливості будови та функціональні можливості комп'ютерних касових систем

Тип работы: 
Курсова робота
К-во страниц: 
38
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
Вступ
РОЗДІЛ 1. РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
1.1 Реєстрація реєстраторів розрахункових операцій (РРО)
1.2 Порядок застосування РРО
1.3 Оформлення розрахункових документів при використанні РРО
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ КОМП’ЮТЕРНИХ КАСОВИХ СИСТЕМ
2.1 Доступ до каси без касира
2.2 Каса + комп’ютер = ефективне торгове рішення
РОЗДІЛ 3. ОХОРОНА ПРАЦІ ПРИ РОБОТІ ЗА КОМП’ЮТЕРНОЮ КАСОВОЮ СИСТЕМОЮ
Висновок
Список використаних джерел
Додатки
 
Вступ
 
У сфері роздрібної торгівлі, як показує практика, вкладення фінансових коштів в POS системи значно впливає на розвиток і зростання бізнесу. Проте мало вкласти в них гроші – необхідно їх правильно підібрати. У цьому випадку вони виведуть Вас на новий рівень контролю над всіма торговими операціями, підвищуючи ефективність і збільшуючи прибуток. Неправильний вибір, навпаки, може з'явитися марною тратою Ваших грошей і нервових клітин.
Найпростіша POS система (від англ. мови Point of sales – точка продажу) складається з комп'ютера, грошового ящика, принтера чеків, монітора і пристрою введення, такого, як клавіатура або сканер. Завдяки комп'ютеру вона здатна створювати детальні звіти, які допоможуть Вам прийняти більш обґрунтовані бізнес-рішення. Це робить її більш ефективною, ніж простий реєстратор виручки.
Перед покупкою системи Вам належить зробити вибір щодо апаратної частини. Ви хочете сенсорний або звичайний рідкокристалічний монітор, або, може бути, програмовану клавіатуру? Більшість представників різних сфер бізнесів в наші дні інтуїтивно вибирає сенсорні монітори.
Контактний монітор дозволяє продавцю здійснювати операції без застосування клавіатури. Крім того, контактний монітор і POS-платформу можна об'єднувати в один моноблок – контактний термінал, що дозволяє оптимізувати площу робочого місця касира, а також візуально спростити інтерфейс вибору товару.
Для бізнесу, пов'язаного з роздрібною торгівлею, ключовим компонентом системи є сканер. Вибір сканера залежить від потоку покупців. Якщо у Вас зазвичай не більше 1-2 клієнтів біля каси, світлодіодні або лазерні сканери початкового рівня Вас цілком задовольнять. Великий стійкий потік покупців може зажадати більш точної детекції, яку можуть надати багатопроменеві або вбудовані сканери.
 
РОЗДІЛ 1. РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ
 
1.1 Реєстрація реєстраторів розрахункових операцій (РРО)
 
Вимоги щодо здійснення суб'єктами господарювання операцій з розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлено Законом N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Перед придбанням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), суб'єктам господарювання (далі – СГ) потрібно вивчити документацію щодо застосування певних видів реєстраторів, моделей та їх класифікацій у конкретних сферах діяльності. Наприклад, у реєстраторах, призначених для використання при продажу ювелірних виробів або приймання платежів стільникового зв'язку, передбачено функцію обчислення податків за двома та більше податковими ставками (при проведенні таких розрахункових операцій обов'язково обчислюється не лише ПДВ, а й збір до Пенсійного фонду).
Згідно з чинним законодавством СГ надано право самостійно обирати РРО за ціною та за технічними умовами. При придбанні РРО слід обов'язково враховувати строк його служби – він не має перевищувати строку експлуатації, передбаченого технічною документацією. Тобто, якщо СГ придбав апарат, допустимі строки експлуатації якого вже вичерпано, орган ДПС його не зареєструє. Крім того, при виборі РРО необхідно також урахувати й строки реєстрації, встановлені Державним реєстром РРО.
Реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції та який призначається для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
До РРО належать: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо. На території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті РРО вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру РРО. При цьому конструкція й програмне забезпечення реєстратора мають відповідати конструкторсько-технологічній і програмній документації виробника [14, 139].
Місце реєстрації РРО. Порядком N 614 чітко визначено процедуру реєстрації РРО, відповідно до якої реєстрація та взяття на облік здійснюються в органі ДПС (податковій інспекції) за місцезнаходженням (місцем проживання) СГ. Це загальне правило для всіх суб'єктів. Реєстратори, які застосовуватимуться на об'єктах виїзної торгівлі (надання послуг), а також резервні РРО мають бути зареєстровані відповідно до загальних правил, тобто за місцезнаходженням (місцем проживанням) такої особи.
Підприємства, що мають мережу відокремлених філій, яких взято на податковий облік у місцевих органах ДПС та які відповідно до чинного законодавства самостійно сплачують податок на прибуток, можуть реєструвати РРО за місцезнаходженням цих філій.
Порядок реєстрації, опломбування й застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), згідно ст. 7 Закону N 265/95-ВР встановлюється ДПА України.
Пунктом 2. 3 Порядку N 614 для реєстрації РРО передбачено необхідність подання СГ письмової заяви (у довільній формі), у якій зазначається сфера застосування та реквізити РРО (модифікація, заводський номер, версія програмного забезпечення, виробник або постачальник, дата виготовлення), а також надання ним документів та їх копій, завірених підписом керівника та печаткою
CAPTCHA на основе изображений