Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Кухня народів Азії

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
7
Язык: 
Українська
Оценка: 
Кухня народів Азії увібрала в себе страви інших сусідніх країн. Їхні кулінари адаптували під власні смаки рецепти турецької, ліванської, сірійської і грецької кухонь. Прості національні страви готують з великою кількістю свіжих і спілих фруктів і овочів, і приправляють невеликою кількістю пряностей. Страви рідко бувають гострими.
Нинішня кухня народів Азії більшою мірою арабська, хоча деяку наступність усе-таки можна помітити зберігають традиції національної кухні. До неї входять злаки (пшениця, ячмінь, кукурудза, рис тощо), бобові (боби, горох, сочевиця тощо), овочі, зелень, цибуля, часник, фрукти, молочні продукти, рідше – м'ясо і риба. Національні страви: фуль, таамія, мулухія, м'ясні вироби: кебаб, кюфта, кури, кролики, індичка, голуби. З молочних продуктів споживають козяче і буйволине молоко, рідше – коров'яче (звичайно кисле), солоний сир. Їй також притаманний цілорічний достаток всіляких овочів і фруктів.
Кухня народів Азії базується, в першу чергу, на тушкованих, печених, варених, смажених і сирих овочах, плюс, звичайно, спеції. Більшість салатів являють собою суміш сирих чи варених овочів, різних сполучень овочів і м'яса. Придумано безліч овочевих салатів із найнесподіванішим поєднанням компонентів.
Традиційний салат, незамінний на столі – це порізані помідори, коріандр, м'ята, небагато зелених гострих перців і цибуля, заправлені часниковою олією. З баклажаном, що є основним інгредієнтом бабаганушу, також готують єгипетське блюдо мусака – смажені баклажани прошаровують м'ясним фаршем, посипають сиром і запікають. У рецептах часто використовується бамія, білокачанна і цвітна капуста, картопля, наприклад, тушкована з помідорами і часником.
Страви часто відрізняються гострим смаком і звичайно готуються зі застосуванням різних спецій і соусів. Безліч страв готують без використання м'яса чи риби, так що вони прекрасно підійдуть шанувальникам вегетаріанської їжі. Наприклад, салат з апельсинів і маслин з перцем, пюре з баклажанів з кунжутом і часником, кунжутний крем з рослинною олією.
Дуже смачні численні, часто приправлені кунжутом закуски: в'ялена яловичина в товстому шарі пряностей, пюре з баклажанів з кунжутом і часником, баклажани, фаршировані часником, пікантний твердий сир, кунжутний крем з рослинною олією, у який умокають корж.
Один з важливих елементів кухні – приготування їжі без води у власному соку чи з додаванням олії. Так, наприклад, готується овочеве рагу з баклажанів з томатами і солодким перцем, що подають у холодному вигляді. Іноді, для додання особливого смаку, перед тим, як поставити сковороду на вогонь, її натирають різними спеціями. Наприклад, часником.
Традиційний соус готується з використанням маслинової олії, лимона, оцту, трав і різних спецій. Охолоджені варені боби, баклажани, зелений перець, подаються із соусами з рослинної олії, цибулі, часнику, з додаванням трав і гострих спецій. Серед салатів зустрічаються і воістину «вогненні суміші»з пекучого перцю чілі, змішаного зі спеціями й оцтом.
Боби візитна картка єгипетської кухні. Одна з найбільш незвичайних страв – «бобовий бургер». Його готують з прокручених через м'ясорубку бобів з додаванням коріандру, часнику і спецій у формі невеликих котлеток і смажать у фритюрі. «Бобові бургери» – невід'ємна частина традиційного єгипетського сніданку, утім, вони можуть бути подані й у будь-який інший час дня.
Рис часто готують з горіхами, цибулею й овочами. У кухні народів Азії прийнято начиняти зелені листові овочі різними сумішами з рисом, наприклад, рулети з виноградних листів, начинені сумішшю пряного рису з невеликою кількістю фаршу.
Треба відзначити, що для більшості народів Азії традиційні сніданок, обід і вечерю складаються з коржів чи оладок (це давньоруські оладки, що прийшли сюди через турків), бобів і овочевих фрикадельок. Звична їжа – горох-нут, кислі боби і печені на вугіллі товсті довгі редиски, здалеку схожі на соковиті німецькі ковбаски-вурсти.
Не буває обіду також також без рису і хліба. Звичайно до столу подають м'який «баладійський» хліб, що, подібно до «піти», вмочується у соус. Цей вид хліба легко розділяється на два шари і часто використовується замість ложки.
Страви з м'яса і риби звичайно гострі і, як і більшість страв їхньої кухні, дуже ситні. Найбільш часто в ресторанах зустрічається рибне асорті. Існує чимало спеціалізованих рибних ресторанчиків.
Більшість народу Азії використовують м'ясо в невеликих кількостях, і готують його з овочами ч подають з рисом. Наприклад, з баранини чи яловичини роблять овочевий гуляш з цибулею, майораном і лимонним соком. Дуже популярна кюфта – тефтельки з м'ясного фаршу зі спеціями і цибулею, що надягають на шампури і подають із традиційними гарнірами: рисом, сочевицею, зеленню, томатним салатом, соусом тахіні і хлібом.
Основні м'ясні страви кухні народів Азії мають тюркські назви: шашлики-кебаби, шаурма, кюфта, пастрама, чорба. Їх готують в основному з м'яса птаха, індички, баранини і яловичини, але не свинини. Однією з найбільш вишуканих страв і навіть делікатесом вважаються перепели і фаршировані голуби.
Наприклад, для приготування голубів із пшеничною начинкою необхідно взяти 4 тушки голубів (по 250г), 1 пучок зеленої цибулі, 70 г вершкової олії, 100 г грубо роздробленої пшениці, 1/2 ст. л. нарубаної перцевої м'яти, 1 ч. л. соли, 1/2 ч. л. свіжомолотого білого перцю, 750 мл курячого бульйону.
Голубів разом з нутрощами миють і просушують. Нутрощі дрібно рубають. Молоду цибулю чистять, миють, рубають, змішують з нутрощами і обсмажують у 1 ст. л. вершкового масла. Додають
CAPTCHA на основе изображений