Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Панель керування, настроювання пристроїв персонального комп'ютера

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
5
Язык: 
Українська
Оценка: 
Основні настройки Windows XP зосереджені в спеціальній папці, яка називається Панель керування (Control Panel). Щоб відкрити цю папку, слыд вибрати однойменну команду в головному меню Windows.
Панель керування може відображатися в одному із двох різних режимів. Перший режим, використовуваний за замовчуванням, групує значки різних настроювань. При цьому зовнішній вигляд панелі керування схожий на Web-сторінку. Переходячи по посиланнях, можна вибрати групу настройок і знайти потрібну програму.
Другий режим, який називають класичним, відображає всі значки разом, не виділяючи окремі групи. У цьому режимі панель керування не відрізняється від звичайної папки. Режим відображення панелі керування у вигляді Web-сторінки більше зручний, однак багато користувачів надають перевагу використанню класичного режиму. Для переходу з одного режиму в іншій використовується посилання в лівій частині вікна панелі керування, на панелі завдань.
 
Рис. 1. Web- вигляд панелі керування
Коротко розглянемо основні групи панелі керування. При цьому варто звернути увагу, що в Windows XP за допомогою панелі керування можна легко запускати різні програми, які раніше запускалися з головного меню Windows за допомогою громіздкої й заплутаної послідовності команд.
 
Основні пункти Панелі керування
 
Оформлення й теми (Appearance and Themes).
У даній групі можна вибрати варіант оформлення робочого стола, який називають темою, вибрати фоновий малюнок, заставку й змінити розмір зображення на екрані монітора. Крім того, ця закладка використовується для настройки відеокарти комп’ютера, поновлення її драйверів, роботи з двома і більше дисплеями тощо.
Мережа й з'єднання з Інтернетом (Network and Internet Connections).
Дана папка призначена для настройки мережевих можливостей Windows XP. Настройки з'єднання з Інтернетом, створення й настройки домашньої мережі, з'єднання декількох мереж – ось далеко не повний перелік завдань, розв'язуваних за допомогою посилань у цій папці. Більшість із настройок мережевих можливостей використовують професіоналами, проте настройка простого телефонного доступу до мережі Інтернет можлива і для звичайного користувача.
Звуки, голос та аудіопристрої (Sounds, Speech and Audio Devices).
Папка призначена для настройки звукових можливостей комп'ютера. Тут можна вибрати варіанти звукового оформлення окремих команж системи, наприклад, встановити певні звуки, які будуть чутні при неправильних діях, при завантаженні системи тощо. Також ця закладка призначена для настройки звукової плати, встановлення її драйверів тощо. Тут також настроюється можливість використання звукових систем типу 5. 1, 6. 1, 7. 1.
 
Продуктивність та стабільність (Performance and Maintenance)
 
Настройки цієї групи дозволяють підвищити загальну ефективність роботи комп'ютера. Є можливість очистити місце на диску від непотрібних файлів, створити резервну копію важливих даних, підвищити швидкість запуску програм. З цієї папки можна також запустити програму відновлення системи, яка допоможе скасувати небажані зміни в настройких Windows, що можуть порушити її правильну роботу.
 
Принтери та інші пристрої (Printers and other devices)
 
У цій папці можна настроювати параметри більшості підключених до комп'ютера пристроїв. До їх числа входить миша, клавіатура, принтери, модеми, сканери і так далі. Для настройки конкретного пристрою або групи пристроїв слід обрати потрібне посилання або двічі клацнути на потрібному значку. Більшість периферійних пристроїв мають свої власні системи настройки, тому значки у цій папці є здебільшого прямими посиланнями на оригінальні програми управління пристроями.
Дата, час, мова та регіональні настройки (Date, Time, Language and regional settings)
У цій групі можна настроїти деякі параметри, які пов'язані з особливостями мови й країни проживання. Наприклад, можна встановити формат чисел і дат, вибрати використовувану грошову одиницю. Також можна встановити поточну дату та час. Крім того, є можливість використати кілька мов у роботі, наприклад українську, російську та англійську. Тут можна вибрати додаткові мови, а також вказати спосіб перемикання між ними за допомогою “гарячих клавіш”. Також ця закладка дозволяє переключати розкладки клавіатури для різних типів роботи або стандартів країн, встановити автоматичне поновлення часу за серверами мережі Інтернет тощо.
 
Облікові записи користувачів (User Accounts)
 
Windows XP дозволяє працювати на одному комп'ютері кільком людям, кожний з яких буде мати свої настройки й зовнішній вигляд робочого стола. Можна швидко перемикатися між різними користувачами. У даній групі настройок можна додати нового користувача, а також змінити настройки для вже існуючих користувачів.
 
Спеціальні можливості (Accessibility Options)
 
За допомогою цього розділу Windows XP настроюється для людей з порушеннями зору, слуху або рухливості рук. Можна вибрати великий шрифт написів, високу контрастність зображення, звукові ефекти, а також настроїти екранну клавіатуру.
У новій версії Windows XP робота з настройки системи за допомогою панелі керування стала дуже зручною. Всі схожі настройки зосереджені в одному місці, відразу є посилання на gjв'язані за змістом настройки з різних груп. Вибір потрібних настроqjr зводиться до вибору групи й наступноuj вибору потрібного завдання.
 
Список використаних джерел:
 
Самоучитель работы на персональном компьютере/под ред. Ковтанюка В. – К. : Юниор, 2003.
Шейнер Й. Windows – среда «обитания». – М. : Юниор, 2004.
Якубов Т. М. Комп’ютер – всім. – К. : АРС, 2005.
CAPTCHA на основе изображений