Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Ізолюючі засоби індивідуального захисту

Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
7
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
Ізолюючі засоби індивідуального захисту
Легкий захисний костюм л-1
Загальновійськовий захисний комплект
Список використаних джерел
 
Ізолюючі засоби індивідуального захисту
 
Ізолюючі засоби індивідуального захисту шкіри – це захисні костюми герметичного і негерметичного типу. Захисні костюми можна розділити на три групи.
Перша – герметичні з інтегрованою лицьовою маскою й дихальним апаратом ззовні або всередині костюма.
Друга – з великим оглядовим склом і дихальним апаратом усередині.
Третя – з відкритою лицьовою частиною, яка закривається маскою дихального апарата.
Костюми всіх груп виготовляються з герметичною блискавкою, хімічно стійкими чоботами з металевими вставками, які збільшують їх міцність. Захисні рукавички герметизируются додатковими гумовими джгутами на кільцях-манжетах рукавів.
Так, у найсучасніших костюмах французької фірми «VTN» такі кільця-манжети зроблені розбірними з герметизуючим ущільнювачем, що дозволяє при необхідності самому легко знімати й одягати захисні рукавички. Це особливо важливо в ситуаціях, коли людина діє сама.
Інтегровані лицьові маски костюмів, як правило, аналогічні маскам дихальних апаратів, які герметично монтуються в костюмах. Але слід зазначити й варіант маски з великим кутом огляду. Однозначно сказати, вдале це чи рішення ні, не можна, тому що в ньому є й плюси, і мінуси. З одного боку, у цій масці набагато збільшений кут огляду, є можливість розмістити в ній мініатюрну відеокамеру для передачі на командний пункт відеоінформації. З іншого боку – у неї великий момент інерції, і при повертанні голови маска дихального апарата може злетіти. До того ж через збільшені габарити вона стає важчою.
Для підвищення захисних властивостей костюмів видихуване повітря подається всередину, створюючи там надлишковий тиск. Це виключає потрапляння зовнішнього повітря у випадку ушкодження костюма.
У костюмі з відкритою лицьовою частиною видихуване повітря викидається в атмосферу, а всередину костюма повітря надходить із дихального апарату, тобто відбувається додаткова його витрата. У цьому типі захисного одягу для надійної герметизації лицьової частини краще використовувати обтюратор з гумовим джгутом. Останній одягається на лицьову маску дихального апарата, охоплює оглядове скло й щільно притискає маску до особи. Такий вдалий і надійний варіант реалізований у костюмах PROFITEX німецької фірми «Ауергезельшафт».
У костюмах з великим оглядовим склом воно, як правило, запотіває, тому необхідно застосовувати гель або спеціальні плівки.
В інтегрованих же лицьових масках цього недоліку немає, оскільки повітря з балонів надходить охолодженим. Воно подається на оглядове скло, потім через клапан вдихання – у внутрішній обтюратор, який при видиху заповнюється теплим повітрям, і через клапан видиху маски повітря надходить всередину костюма.
На сьогоднішній день найкраще вимогам сучасності відповідає захисний костюм VAYTEX 3SL фірми «Ауергезельшафт». Виріб виконаний з багатошарового матеріалу на основі бутилу і вітону із широким спектром захисних властивостей.
Із розробок, які використовуються у вітчизняній промисловості, виділимо комбінований термохімічний захисний костюм ІК-ТГЗ. Він складається із зовнішнього термовідштовхуючого костюма й внутрішнього протихімічного – з багатошарового матеріалу, стійкого до впливу аміаку, хлору, концентрованих кислот, нафтопродуктів та органічних розчинників. Повітряний прошарок між зовнішнім і внутрішнім костюмами забезпечує термостійкість протягом 30 хвилин при температурі зовнішнього повітря до 450°С і 1 хвилини – до 1000°С. Але щоб виріб краще відповідав сучасним вимогам, у його комплект варто було б увести гермоблискавку, інтегровану лицьову маску, хімічно стійкі й термостійкі зовнішні чоботи.
Однак сьогодні найбільш розповсюдженими для цивільного населення є комплекти Л-1 й ОЗК, характеристика яких наведена нижче.
 
Легкий захисний костюм Л-1
 
Виготовляються із захисних, прогумованих матеріалів, які мають високі термозахисні властивості при впливі горючих сумішей до +500°С, морозостійких при -400°С. Костюм легкий захисний Л-1 виготовляється з матеріалів захисних Т-15 або УНКЛ-3 з однобічним покриттям. Шви костюма Л-1 і місця приточування деталей проклеюються спеціальною захисною стрічкою й підсилювачами.
Комплектація. Складається зі штанів із захисними бахілами, сорочки з капюшоном, двопалих рукавичок і підшоломника. Штани зшиті разом з бахілами, які закінчуються гумовою осоюзкою. До них пришиті тасьми для кріплення до ніг. У верхній частині штанів є плечові лямки й півкільця. Сорочка сполучена з капюшоном, позаду до її нижнього обрізу пришито проміжний хлястик, який пропускається між ніг і застібається на ґудзик у нижній частині спереду сорочки. Рукави закінчуються петлями, які одягаються на великий палець після надягання рукавичок.
Костюми виготовляються трьох розмірів, як і у захисного комбінезона. Розміри костюма Л-1 указуються на передній стороні сорочки внизу. Його маса близько 3 кг.
Область застосування: Збройні Сили, МНС, підприємства хімічної й ядерної промисловості
Призначення. Костюм легкий захисний Л-1 призначений для захисту шкірних покривів і запобігання обмундирування й взуття від зараження отруйними речовинами, радіоактивним пилом і бактеріологічними засобами.
Костюм легкий захисний Л-1 є засобом захисту періодичного носіння багаторазового використання.
 
Загальновійськовий захисний комплект
 
Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) – у сполученні з фільтруючими засобами призначений для захисту шкірних покривів особового складу від ОР, РУ, БА, а також зниження зараження обмундирування, спорядження, взуття й індивідуальної зброї. При своєчасному одяганні ЗЗК підвищує рівень захищеності шкірних покривів від РАВ, вогненебезпечних сумішей і відкритого полум'я, а також послаблює руйнуючу дію термічних факторів на розташовані під ним предмети екіпірування. ЗЗК є засобом захисту періодичного носіння. При зараженні ОР, РУ, БА ЗЗК піддають спеціальній обробці і використовують багаторазово.
Плащ і комбінезон мають маркування, нанесене на нижню частину плаща з вивороту й верхню частину халяв чобіт з лицьової сторони: перший рядок – шифр підприємства, номер надходження (цифрами), марка матеріалу; другий рядок – місяць і дві останні цифри року виготовлення, зріст.
Маркування на рукавички наносять на краги: перший рядок – шифр підприємства-виготовлювача; другий рядок – умовна позначка (БЛ-1М або БЗ-1М) і розмір рукавичок; третій рядок – місяць і дві останні цифри року виготовлення.
Для зимового взуття (валянки, унти) розмір підбирають на один більше, ніж для літнього.
ЗЗК складається із захисного плаща ОП-1, захисних бахіл і захисних рукавичок.
Захисний плащ виготовляється зі спеціальної тканини. Він має дві створки, борти, рукави, капюшон, хлястик, шпеньки, тасьми й закріпки, які дозволяють використовувати захисний плащ у вигляді накидки, комбінезона й одягнутим у рукави.
Захисні бахіли робляться із прогумованої тканини. Підошви їх підсилені брезентовою або гумовою осоюзкою. Одягають їх поверх звичайного взуття. Кожна бахіла із брезентовою осоюзкою кріпиться до ноги двома або трьома тасьмами, до поясного ременя – однією.
Захисні рукавички – гумові, з обтюраторами з імпрегнованої (просоченої спеціальним розчином) тканини. Виготовляються двох видів – зимові й літні. Літні – п'ятипалі, зимові – двопалі. Зимові мають утеплювальні вкладиші, які пристібаються на гудзики. Всі рукавички – одного розміру.
Плащі виготовляються чотирьох зростів:
перший – для людей ростом до 166 см;
другий – від 166 до 172;
третій – від 172 до 178;
четвертий від 178 і вище.
Захисні бахіли виготовляються трьох розмірів:
перший – для взуття 37-40-го розмірів,
другий – для 41-42-го,
третій – для 43-го розміру й більше.
Маса пари бахіл – 0, 8-1, 2 кг.
Маса пари рукавичок – близько 350 г.
Маса плаща близько 1, 6 кг.
 
Список використаних джерел:
 
Варенышев Б. В. и др. Учебник. Химическая подготовка. – М. : Военное издательство, 1992.
Колибернов Б. С. и др. Справочник офицера химбатальйона. – М. : Военное издательство, 1982.
Наставление по военно-инженерному делу для Советской Армии. – М. : Военное издательство, 1989.
CAPTCHA на основе изображений