Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Малобюджетні PR-кампанії

Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
5
Язык: 
Українська
Оценка: 
Малобюджетний PR – це спосіб зробити PR-кампанію більш результативною при зниженні витрат на неї. Такий підхід не лише можливий, але й повинен бути основним як для окремого фахівця зі зв'язків з громадськістю, так і для PR -відділу або PR-агентства в цілому.
Шляхів малобюджетного PR досить багато.
Перший – партнерство. Завжди можна знайти і об'єднати декілька неконкуруючих структур. Таке співробітництво в просуванні іміджу всіх учасників цієї кампанії допомагає мінімальними вкладеннями за рахунок консолідації зусиль не лише створити інформаційний захід, але й висвітлити його. Наприклад, компанія Х проводить у рамках виставки Y спеціалізовану конференцію, приймаючи в ній участь на безкоштовній основі. У партнерстві беруть участь декілька сторін, які ділять між собою коло обов'язків. Компанія-організатор координує діяльність всіх учасників. Виставочний центр надає приміщення й інші ресурси. Ряд зацікавлених цільових ЗМІ, друковані і Інтернет-видання. Група доповідачів – фахівців високого рівня. Витрати на проведення такого заходу діляться між учасниками, а іміджевий виграш примножується за рахунок того, що кожен з партнерів задіює свою інформаційну базу: читачів, клієнтів, передплатників новин, партнерів, свої власні Інтернет-ресурси.
Другий шлях малобюджетного PR – використання «сарафанного радіо». Навіть звичайну консультацію продавця, зроблену професійно і від душі, вже можна розглядати як PR-акцію. Клієнт, який проникся повагою і вдячністю до консультанта, проектує всі ці позитивні почуття на компанію, її продукт і бренд у цілому, і стає безкоштовним PR-агентом, щиро розхвалюючи достоїнства фірми, рекламуючи її своїм знайомим і друзям.
«Сарафанне радіо» інколи неправильно називають кращою рекламою, оскільки реклама – це розміщення інформації на платній основі. Тут же ми маємо справу з PR у чистому вигляді, тобто просуванням іміджу на безкоштовній основі.
Щоб «сарафанне радіо» ефективно працювало, всі співробітники фірми повинні володіти одним вмінням – перетворювати процес роботи з клієнтом на процес спілкування з людиною. Будь-яка інтерактивна взаємодія може викликати в клієнта стільки позитиву, що йому важко буде не поділитися своєю радістю зі знайомими.
Третій шлях малобюджетного PR – перетворення штатних завдань на інформаційні приводи. Якщо вирішення штатних завдань часто самі перетворюються на PR (вдалі продажі, консультації з посмішкою), то робити це цілеспрямовано – просто обов’язково. Наприклад, великий банк залучає креативну дизайн-студію до випуску річного фінансового звіту. Народжується ідея оформити цей звіт дійсно нестандартно – у дитячому стилі «каляка-маляка». Весь документ наповнений позитивом завдяки оформленню дитячими репортажними фотографіями. Дійсно цікавих фото у фотобанках знайти не вдалося, і до проекту був залучений маловідомий дитячий фотограф. У результаті цієї роботи на світ з'являється дійсно унікальний річний звіт для PR всіх учасників цього проекту.
Звіт вийшов під наступними заголовками:
найпозитивніший банківський звіт року;
банкіри попросили допомоги в дітей;
“каляка-маляка” в річному звіті банку;
діти в банку;
мільярди на дитячій долоньці;
найнестандартніший банківський документ;
яким повинен бути звіт банку в рік дитини?
діти посміхнулися клієнтам банку і т. д.
Прочитавши назви випущених прес- і пост-релізів, неважко здогадатися про ті іміджеві переваги, які одержали для себе кожна зі сторін, що приймали у цьому проекті.
Існує ряд правил малобюджетного PR.
1. Правило двох квадратних метрів – воно означає, що необхідно усно розповідати про продукцію або послуги компанії як можна більшій кількості людей, сповіщувати про це всіх, хто з вами розмовляє на відстані двох метрів: друзів, родичів, приятелів, знайомих, які стоять в черзі, продавців в магазинах і т. д. За такою схемі працює і мережевий маркетинг, в результаті коло покупців зростає.
2. Правило безперервності – давати рекламу скрізь, де це тільки можливо: газети безкоштовних або дешевих оголошень, в яких можна давати декілька різних за формою оголошень; інтернет-форуми; дошки оголошень біля метро або біля житлових будинків; залишати свої візитки або недорогий паперовий буклет в банках, медичних центрах і т. д. За місяць можна залишати до 200 повідомлень про свої товари або послуги. 80% таких листівок викидається, але якась частина неодмінно спрацьовує. ю Можна також дати інформацію про свою компанію і її послуги (товарах) у всі довідкові служби.
3. Правило фірмового стилю – краще мати невеликий офіс, але постійний, адресу якого і телефони краще часто не зміювати. Слід створити повний комплект фірмового стилю: візитки, бланки, логотип, каталог товарів або послуг, розцінки на дані послуги (товари), вивіска. Єдність стилю і наявність всієї інформації про товари і послуги сприятиме пізнаваності компанії та її рекламі.
4. Правило підтримки відносин з пресою – потрібно мати грамотний прес-реліз про компанію та її послуги (товари) і передавати його в ЗМІ при першій-ліпшій можливості. Можна використовувати різні виставки, конференції, круглі столи, на яких завжди присутня преса.
Прес-реліз повинен бути коротким, оформленим на фірмовому бланку, і містити інформацію про якусь подію компанії, з певними датами, прізвищами, цифрами. Прес-реліз можна і посилати електронною пошті в різні ЗМІ, а також на районне кабельне ТБ, на радіо і так далі Окрім прес-релізу можна написати хорошу статтю про компанію, яка посилається як в місцеві, так і у загальнодержавні ЗМІ. Завжди є шанс, що прес-релізом зацікавляться, а статтю про компанію і її послуги опублікують.
5. Правило громадських відносин – найкраще брати участь у всіх громадських заходах, на яких можна розповісти про свою компанію та її послуги (товари) : виставки, форуми, дні відкритих дверей, семінари, прес-конференції, ярмарки і т. д. Це може бути будь-який громадський захід, на якому присутні представники бізнесу, влади, преси.
На подібних заходах необхідно активно спілкуватися з максимальною кількістю людей, роздавати візитки, розповідати про свою компанію. Багато корисних знайомств зав'язується на фуршетах, банкетах, за чашечкою кави. Після закінчення подібних суспільних заходів слід підтримувати дружні взаємини з тими, з ким познайомилися, поздоровляти їх з різними святами.
6. Правило Інтернету – необхідно використовувати можливості Інтернету по максимуму. Можна замовити професійне створення інтернет-сайту компанії, який може працювати цілодобово і через який пропонуються різні послуги (товари). Все більше покупців знаходять ті або інші послуги (товари) через Інтернет. Надалі можна замовити просування сайту в пошукових системах Інтернету для найбільшого притоку відвідувачів на ваш сайт. Безумовно, це коштуватиме певних коштів, але значно менших, ніж витрачені на постійні рекламні компанії.
7. Правило конкурсів – конкурси проводяться постійно. Це і різні конкурси на субсидії, і конкурси на кращу компанію в своїй сфері і тому подібне. Для невеликої компанії завжди є шанс і прийняти участь в такому конкурсі, і перемогти.
Таким чином, як ми бачимо, існують різні можливості малобюджетного PR, які є дієвими і ефективними.
  
Список використаних джерел:
 
Блэк С. Паблик Рилейшнз / пер. с. англ. М. : Сирин, 2002. – 202 с.
Королько В. Г. Основы паблик рилейшнз. – М. : Рефл-бук, 2000. – 528 с.
Черенков А. К. PR сегодня: новые подходы, исследования, международная практика. / пер. с. англ. -М. : ИНФРА-М, 2002. – 493 с.
CAPTCHA на основе изображений