Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Шнобелівська премія

Предмет: 
Тип работы: 
Доповідь
К-во страниц: 
4
Язык: 
Українська
Оценка: 
Іґнобелівська премія (англ. Ig Nobel Prize) – пародія на престижну міжнародну нагороду – нобелівську премію. Ig означає антитіло, таким чином назва може бути перекладена як «Антинобелівська премія». Також в українській пресі зустрічається назва «Шнобелівська премія». Десять Іґнобелівських премій вручаються на початку жовтня, тобто в той час, коли називаються лауреати справжньої Нобелівської премії, – за досягнення, які спочатку викликають сміх, а потім роздуми (first make people laugh, and then make them think).
Шнобелівська премія була встановлена журналом «Анали неймовірних досліджень» в 1991 р., але завдяки абсурдності матеріалів вона незабаром придбала популярність і серед людей, далеких від науки. Виступ кандидатів повинен тривати не більше хвилини. Якщо регламент не дотримується, на сцену виходить дівчинка, яка говорить: «Будь ласка, припиніть, мені нудно». Лауреатам премії дістається медаль з фольги або пластикові клацаючі щелепи.
Щорічна церемонія присудження Нобелівських премій за визначні досягнення в науці змушує сотні не дуже талановитих вчених болісно гризти нігті від усвідомлення своєї неоціненності. Тому спеціально для них існує своя, «заохочувальна», Іґнобелівська премія. Вперше вона була присуджена в жовтні 1991 року. За традицією, церемонія відбувається рівно за тиждень до вручення Нобелівської премії.
Кожен лауреат премії – людина, яка спочатку дуже сильно насмішила вчену спільноту, потім же примусила їх замислитися. Наприклад, Роберт Файд отримав Іґнобелівську премію з математики у 1993 р., математично довівши, що М. С. Горбачов – це справжній Антихрист. Лен Фішер 1999 року дістав премію з фізики за дослідження на 700 сторінках «Як правильно мочити печиво». Пітер Барсс у 2001-му став іґнобелівським лауреатом з медицини за «Дослідження характеру травм, завданих падаючими кокосовими горіхами». Кіс Молікер прославився у галузі біології у 2003 році, вивчаючи «Гомосексуальну некрофілію у диких гусей». Не можна забути і групу людей з Канади, Шотландії, Данії та Швеції, які, витративши кілька тисяч доларів, переконливо довели, що морські оселедці спілкуються між собою з допомогою пукання (ІП з біології за 2004 рік).
Цього року у Гарвардському університеті відбулася 18-а церемонія вручення Шнобелівської премії.
Головним таким досягненням сталі дослідження Дебори Андерсон з лабораторії з контролю народжуваності Медичної школи Гарварду. Вона одержала Антинобелівську премію з хімії за спробу довести, що напої «Кока-кола» і «Пепсі» можуть використовуватися як засіб контрацепції.
Варто відзначити, що ще одна Антинобелівська премія з хімії дісталася тайваньським дослідникам, які провели схожі експерименти і з’ясували, що ні «Кока-кола», ні «Пепсі» сперміцидними властивостями не володіють.
Нагороду у галузі харчування одержали двоє учених з Італії і Великобританії, які намагалися довести, що їжа тим смачніша, чим приємніші звуки при її поглинанні. Для цього за допомогою електроніки Максиміліано Зампіні і Чарльз Спенс модифікували звук хрускоту картопляних чіпсів, щоб створити у людини відчуття більшої «свіжості і хрусткості», ніж є насправді.
Премія у галузі біології дісталася трьом ученим з Франції, які з’ясували, що блохи, які живуть на собаках, стрибають вище за тих, які мешкають на кішках.
Шнобелівську премію миру одержала Швейцарська федеральна комісія з етики в біології, яка висловила думку, що «рослини володіють гідністю». Згідно висновкам комісії, спричинення шкоди рослинам є «морально неприпустимим».
Премія у галузі медицини була присуджена Дену Ерайєли з університету Північної Кароліни. Учений продемонстрував, що дорожчі ліки діють ефективніше, ніж дешеві. Він видав двом групам добровольців однакові плацебо (речовина, використовувана як лікарський засіб, позитивний лікувальний ефект якої пов’язаний з підсвідомим психологічним очікуванням пацієнта) у вигляді болезаспокійливих засобів. Першій групі учений повідомив, що дає їм ліки за ціною 2, 5 доларів за пігулку, а другій – по 0, 1 долара. При цьому добровольці, що прийняли дорожчі ліки, менш хворобливо реагували на невеликі розряди струму, що пропускалися через них. На думку ученого, це доводить, що ціна впливає на очікування пацієнтів – чим дорожчі ліки, тим більшого ефекту від них чекають.
 
Список використаних джерел:
 
http: //crimea. unian. net/ukr/detail/6527
У США вручена «Шнобелівська» премія // Україна молода. – №49 (67). – 2008. – С. 3
CAPTCHA на основе изображений