Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Передумови та початок введення військ до Афганістану

Предмет: 
Тип работы: 
Реферат
К-во страниц: 
20
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
Вступ
1. Основні документи
2. Передумови та початок введення військ до Афганістану
3. Зміна ситуації з приходом Б. Обами
Висновки
Список використаних джерел
 
Вступ
 
Характер дій Міжнародних сил сприяння безпеки (ISAF) та США (далі – коаліційні сили) в Ісламській Республіці Афганістан усе більше набуває цивільних рис і спрямовується на стабілізацію оперативної обстановки невійськовими методами. Прийняті стратегії та оперативні плани щодо Афганістану передбачають збільшення частки цивільної складової у діяльності коаліційних сил, а їх оперативні спроможності у подальшому мають зазнати суттєвих змін. Це обумовлюється зростанням людських втрат серед особового складу коаліційних сил (у порівнянні з 2005 р. чисельність загиблих збільшилася майже на 300%), корегуванням системи операцій, зменшенням серед громадян держав Європи та Америки прихильників військової присутності в Афганістані, наслідками проведених антитерористичних операцій на півдні і півночі країни, підсумками Лондонської конференції щодо проблем Афганістану, результатами проведених Ллойї Джирги та Кабульської конференції [5, 23].
На сьогодні в Афганістані для коаліційних сил та NTM-A головними завданнями є підготовка сил безпеки Афганістану до набуття ними необхідних оперативних спроможностей, тимчасове збільшення угруповання коаліційних сил, поступова передача відповідальності за безпеку в провінціях підрозділам афганської армії і поліції та поетапне виведення військових контингентів. Скорочення чисельності коаліційних сил в Афганістані було визначено Президентом США, рішеннями Лондонської конференції та засідання міністрів оборони держав-членів НАТО в Таллінні. З оголошенням намірів про згортання військової присутності в Афганістані, все частіше акцент робиться на невійськових методах стабілізації обстановки.
 
 
1. Основні документи
 
Керівництво сайту Wikileaks готує до публікації документи про військову операцію в Афганістані, які перебувають в його розпорядженні.
Про це повідомив представник Wikileaks Джуліан Ассандж.
За словами Ассанджа, у Wikileaks є ще близько 15 тисяч секретних документів, які поки недоступні широкому колу інтернет-користувачів.
Представник Wikileaks не назвав точної дати публікації, проте запевнив, що всі документи точно з'являться в інтернеті.
Перша добірка службових документів, які стосуються всіх аспектів проведення операції союзників в Афганістані з січня 2004 по грудень 2009 року, була опублікована на сайті Wikileaks в кінці липня. За заявами представників сайту, добірка включає більше 90 тисяч документів. Її основу складають рапорти американських командирів різного рівня про проведення операцій, що описують подробиці бойових дій та їх наслідки.
Представник оборонного відомства США 26 липня заявив, що Пентагон поки не визначив розмір нанесеного збитку публікацією і продовжує внутрішнє розслідування і пошук того, хто передав документи стороннім [1, 14].
Раніше за підозрою в цьому під варту було узято колишнього співробітника армійської розвідки в Багдаді Бредлі Меннінга, проте документи, що стосуються останнього періоду війни, були, можливо, передані іншою особою. Глава Пентагону Роберт Гейтс попросив ФБР приєднатися до розслідування.
5 серпня міністерство оборони США зажадало від сайту Wikileaks негайно повернути відомству ці неопубліковані документи.
Раніше в цьому місяці про свою причетність до появи секретних даних про війну в Афганістані, що опубліковані на Wikileaks, заявила шведська інтернет-компанія PRQ, що надає послуги web-хостингу.
Незважаючи на увагу ЗМІ до публікації, офіційні особи, представники збройних сил та експерти не вважають, що опубліковані документи можуть завдати шкоди обороноздатності США.
Пентагон зажадав від авторів проекту WikiLeaks негайно повернути близько 15 тисяч документів про війну в Афганістані, зміст яких ще не було оприлюднено, повідомляє Reuters з посиланням на офіційного представника оборонного відомства США Джефа Моррелла.
Він заявив, що єдиною «прийнятною» поведінкою WikiLeaks в ситуації з витоком «афганського досьє» є повернення і негайне видалення всіх документів, що потрапили до авторів проекту. Моррелл, як передає AFP, підкреслив, що публікація близько 75 тисяч документів про військову операцію в Афганістані вже поставила під загрозу безпеку американських солдат, їх союзників і мирних жителів, які співпрацюють зі США [2, 32].
Перша порція секретних документів була опублікована на сайті WikiLeaks 26 липня. Згодом керівник проекту Джуліан Ассанж пообіцяв розкрити ще близько 15 тисяч документів, однак вони до цих пір не з'явилися на сайті. Ассанж розповів, що до публікації ці документи необхідно відредагувати, щоб не ставити під загрозу життя згаданих у них осіб.
Раніше представники «Талібану» пообіцяли ретельно вивчити викладений архів і «покарати» американських інформаторів. За деякими даними, у вже опублікованих матеріалах згадуються імена десятків афганців, які співпрацюють з коаліційними військами.
Незабаром після публікації «афганського досьє» Пентагон почав розслідування витоку документів. Визначений перший підозрюваний – ним виявився рядовий першого класу Армії США Бредлі Меннінг, обвинувачений також у публікації відеозапису авіаудару по Багдаду на WikiLeaks.
Варто відзначити, що важливість опублікованих документів неодноразово ставилася під сумнів. Так, джерела в Пентагоні відзначали, що серед всього архіву є тільки один секретний документ з низьким рівнем секретності. Президент США Барак Обама визнав, що публікація може пошкодити військової операції в Афганістані, але зауважив, що ніяких сенсаційних відомостей у документах немає.
Стантом на 26. 07. 2010 на чотирьох сайтах стали доступними таємні матеріали з війни в Афганістані, а саме на wikileaks. org, The Guardian, Spiegel. de та The New York Times. Об'єм
CAPTCHA на основе изображений