Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Політичні конфлікти

Предмет: 
Тип работы: 
Контрольна робота
К-во страниц: 
14
Язык: 
Українська
Оценка: 
План
 
Частина І
 
1. Просторово-часові параметри. 
2. Об'єкт  конфлікту.
3. Учасники конфлікту. Порівняння сил опонентів у конфлікті. 
4. Причини конфлікту. 
5. Основні стадії конфлікту:
а) перед конфліктна ситуація.
б) власне конфлікт. 
в) послаблення, подолання конфлікту. 
6. Засоби розв’язання конфлікту. 
7. Наслідки і результати конфлікту. 
8. Тип конфлікту.
 
Частина ІІ
Тести
 
Частина I
 
«Холодна війна»
1. Просторово-часові параметри: глобальна геополітична, економічна та ідеологічна конфронтація між Радянським Союзом і його союзниками, з одного боку, і США та Західною Європою і їх союзниками — з іншого, що тривала з середини 1940-х до початку 1990-х років.
2. Об'єкт  конфлікту: боротьба між двома моделями соціально-економічного та політичного устрою яка отримала назву - «холодна війна».
3. Учасники конфлікту. Порівняння сил опонентів у конфлікті.  
Учасниками конфлікту з однієї сторони були з боку НАТО: США, Велика Британія, Франція,  Німеччина (ФРН), а з іншої сторони були комуністи:   СРСР,  Югославія,  Німеччина (НДР),  Албанія, Польща,  Чехословаччина,  Угорщина, Румунія,  Болгарія.
4. Причини конфлікту. 
Однією з головних складових конфронтації була ідеологія. Глибинне протиріччя між капіталістичною і соціалістичною моделлю, неможливість конвергенції, по суті, є основною причиною холодної війни. Дві наддержави - переможниці у Другій світовій війні намагалися перебудувати світ згідно своїм ідеологічним установкам. З часом конфронтація стала елементом ідеології двох сторін і допомагала лідерам військово-політичних блоків консолідувати навколо себе союзників «перед лицем зовнішнього ворога». Нове протистояння вимагало згуртованості всіх членів протилежних блоків.
 Вираз «холодна війна» вперше вжив 16 квітня 1947 Бернард Барух, радник президента США Гаррі Трумена, у промові перед палатою представників штату Південна Кароліна.
 Внутрішня логіка протистояння вимагала від сторін участі в конфліктах і втручання в розвиток подій в будь-якій частині світу. Зусилля США і СРСР спрямовувалися, насамперед, на домінування у військовій сфері. З самого початку протистояння розгорнувся процес мілітаризації двох наддержав.
США і СРСР створили свої сфери впливу, закріпивши їх військово-політичними блоками - НАТО і Варшавський договір.
Холодна війна супроводжувалася гонкою звичайних і ядерних озброєнь, то і справа загрожувала привести до третьої світової війни. Найбільш відомим з таких випадків, коли світ опинявся на межі катастрофи, став Карибська криза 1962 року. 
У зв'язку з цим в 1970-і роки обома сторонами були зроблені зусилля по «розрядки» міжнародної напруженості і обмеження озброєнь.
 Наростаюче технологічне відставання СРСР, поряд зі стагнацією радянської економіки і непомірними військовими витратами в кінці 1970-х - початку 1980-х, змусили радянське керівництво піти на політичні та економічні реформи. Оголошений Михайлом Горбачовим у 1985 році курс на перебудову і гласність привів до втрати керівної ролі КПРС, а також сприяв економічному колапсу в СРСР. В остаточному підсумку СРСР, обтяжений економічною кризою, а також соціальними і міжнаціональними проблемами, розпався в 1991 році.
 У Східній Європі комуністичні уряди, позбувшись радянської підтримки, були зміщені ще раніше, в 1989-1990 роках. Варшавський договір офіційно припинив свою дію 1 липня 1991 року, і з цього моменту можна відраховувати закінчення холодної війни.
5. Основні стадії конфлікту:
а) перед конфліктна ситуація.
1946-1953 - Формальним початком холодної війни часто вважається 5 березня 1946, коли Уїнстон Черчилль (на той момент вже не обіймає посаду прем'єр-міністра Великобританії) виголосив свою знамениту промову у Фултоні (США-штат Міссурі), в якій висунув ідею створення військового союзу англо-саксонських країн з метою боротьби зі світовим комунізмом. Фактично загострення відносин між союзниками почалося раніше, але до березня 1946 р. воно посилилося через відмову СРСР вивести окупаційні війська з Ірану (війська були виведені тільки в травні 1946 р. під натиском Великобританії і США). Промова Черчілля окреслила нову реальність, яку відставний англійський лідер, після запевнень у глибокій повазі і захопленні «доблесним російським народом і моїм товаришем військового часу маршалом Сталіним», визначив так:
« ... Від Штеттіна на Балтиці до Трієста в Адріатиці, залізна завіса простягнувся поперек континенту. По той бік уявної лінії - всі столиці древніх держав Центральної та Східної Європи. (...) Комуністичні партії, які були дуже невеликими в усіх східних державах Європи, дорвалися до влади всюди й дістали необмежений тоталітарний контроль. Поліцейські уряду переважають майже повсюдно, і поки, крім Чехословаччини, ніде немає ніякої справжньої демократії.
 Туреччина і Персія також глибоко стривожені і стурбовані вимогами, які пред'являє до них московський уряд. Росіяни зробили спробу в Берліні створити квазікоммуністіческую партію в їх зоні окупації Німеччини (...) Якщо тепер радянський уряд спробує окремо створити прокомуністичну Німеччину в своїй зоні, це заподіє нові серйозні труднощі в британській і американській зонах і розділить переможених німців між Радами і західними демократичними державами.
 (...) Факти такі: це, звичайно, не та визволена Європа, за яку ми боролися. Це не те, що необхідно для постійного миру.»
 Черчіль закликав не повторювати помилок 30-х років і послідовно відстоювати цінності свободи, демократії та «Християнської цивілізації» проти тоталітаризму, для чого необхідно забезпечити тісне єднання і згуртування англосаксонських націй.
 Тижнем пізніше І. В. Сталін в інтерв'ю «Правді» поставив
CAPTCHA на основе изображений