Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Загальна характеристика мережі стаціонарних установ соціального обслуговування людей похилого віку

Тип работы: 
Контрольна робота
К-во страниц: 
12
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
1. Загальна характеристика мережі стаціонарних установ соціального обслуговування людей похилого віку
2. Будинки-інтернати
3. Територіальні центри обслуговування
4. Умови влаштування влаштування громадян похилого віку в будинки-інтернати та стаціонари територіальних центрів соціального обслуговування
Список використаної літератури
 
1. Загальна характеристика мережі стаціонарних установ соціального обслуговування людей похилого віку
 
Відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»Переважне право на влаштування в стаціонарні установи, призначені для громадян похилого віку, мають також ветерани війни та особи, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, члени сімей загиблих військовослужбовців, ветерани праці, а також самотні громадяни похилого віку.
Соціальні послуги в Україні надаються громадянам через досить розвинуту на даний час мережу стаціонарних та нестаціонарних установ.
Мережу стаціонарних установ складає 321 будинок-інтернат, а саме: 86 будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, 25 пансіонатів для ветеранів війни та праці, 149 психоневрологічних інтернати та 56 дитячих будинків-інтернатів. У стаціонарних установах на даний час проживає майже 55 тис. громадян похилого віку та інвалідів, з них понад 7 тисяч дітей. У 1997 році в Україні було 276 будинків-інтернатів, в. У стаціонарних установах проживало 46, 7 тис. громадян похилого віку та інвалідів, з них 8, 1 тис. дітей.
Діяльність інституціональних установ упродовж останніх років було спрямовано на забезпечення комплексним соціальним обслуговуванням тих, хто цього потребує, поліпшення умов проживання підопічних, їх комунально-побутового та медичного обслуговування, гарантованих чинним законодавством.
У Донецькій області у 2004 році відкрито Горлівський будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів на 145 ліжко-місць, з 2005 році введено в експлуатацію другу чергу цього будинку-інтернату на 96 ліжко-місць, у березні 2006 року почала функціонувати друга черга Краснолиманського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів на 100 ліжко-місць, у Полтавській області перепрофільовано Горбанівський будинок-інтерант у Горбанівський геріатричний пансіонат на 315 ліжко-місць тощо.
Мережа санаторіїв сфери управління Мінпраці складається з 6 санаторіїв: „Перемога” (Київ), „Слава” (Миргород), „Батьківщина” (Трускавець), „Ветеран” (Алушта), „Салют” (Одеса), ім. М. Семашка (Симеїз), у яких одночасно може проходити санаторно-курортне лікування більше 2 тисяч ветеранів війни.
Відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, ветерани війни за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками. Органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів ветеранів війни – інвалідів війни позачергово щороку, учасників бойових дій щороку, учасників війни – один раз на два роки.
У 2006 році на обліку на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувало понад 213 тис. осіб, з них ветеранів війни – більше 104 тис. (інвалідів війни – майже 40 тис., учасників бойових дій – 13, 5 тис., учасників війни – майже 52 тис.).
Щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни протягом 2006 року, то загалом оздоровлено 63, 35 тис. осіб, з них ветеранів війни – майже 52 тис. При цьому особам, які супроводжують інвалідів І групи, надано трохи менше 3 тисяч путівок.
З метою соціальної адаптації і трудової реабілітації людей похилого віку при стаціонарних установах створено 252 лікувально-виробничі майстерні. Для організації трудової реабілітації громадян похилого віку та інвалідів і для поліпшення харчування літніх людей при будинках-інтернатах функціонує 233 підсобні сільські господарства, які за рахунок власного виробництва забезпечують від 60 до 100% потреби інтернатних установ в основних продуктах харчування – м'ясі, молоці, овочах, картоплі.
 
2. Будинки-інтернати
 
Ще на початку 18-го століття з'явилися перші притулки для дорослих, що стало праобразом будинків-інтернатів для громадян похилого віку. Будинок-інтернат системи соціального захисту – стаціонарна соціально-медична установа для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування.
Завданнями будинку-інтернату є: матеріально-побутове забезпечення громадян похилого віку та інвалідів, створення для них сприятливих умов життя, наближених до домашніх, організація догляду, надання їм медичної допомоги, здійснення заходів, спрямованих на соціально-трудову реабілітацію, організація раціонального і дієтичного харчування з урахуванням їхнього віку і стану здоров'я, забезпечення інвалідів і старих, які того потребують, протезуванням і немоторними засобами пересування, проведення культурно-масової роботи.
До будинків-інтернатів приймають на повне державне забезпечення громадян похилого віку (жінок з 55 років, чоловіків з 60 років) та інвалідів І і II груп старших 18 років.
Пенсіонерів у будинках-інтернатах забезпечують одягом, взуттям, м'яким інвентарем, чотириразовим харчуванням. В усіх будинках-інтернатах є медпункти, ізолятори, карантинні кімнати, які обладнані необхідною медичною апаратурою та інструментарієм.
 
3. Територіальні центри обслуговування
 
Практично в кожному місті та районі функціонують територіальні центри соціального обслуговування, які опікуються непрацездатними громадянами (порівняно з 1997 р. їх кількість у 2002 р. збільшилася з 530 до 753). Вони обслуговують понад 402 тис. осіб, у тому числі 36 тис. інвалідів війни. Органи праці та соціального захисту населення обслуговують близько 260 тис. одиноких інвалідів, з них майже 137 тис. отримують послуги в територіальних центрах.
Територіальний центр соціального обслуговування є спеціальною установою, яка надає послуги громадянам похилого
CAPTCHA на основе изображений