Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Ввічлива людина

Предмет: 
Тип работы: 
Практична робота
К-во страниц: 
7
Язык: 
Українська
Оценка: 
Диспут – активна форма виявлення поглядів і думок старшокласників з найбільш спірних, цікавих для молоді моральних проблем, у тому числі – проблеми самовиховання. У IX-X класах диспути треба організовувати так, щоб вони спонукали учнів до невимушеної розмови, вільного висловлювання думок, щоб диспут не перетворювався у заздалегідь розписані на папірцях виступи, коли справжнє обговорення питання, дискусія підміняються проголошенням стандартних фраз і цитатних штампів. Тем, які можна рекомендувати для диспуту, дуже багато.
Тема: Ввічлива людина.
Мета:
1. Виховна: виховувати почуття відповідальності за свої вчинки, підвищувати рівень виховуваності.
2. Навчальна: впроваджувати елементи естетичного виховання культури спілкування;
3. Розвиваюча: розширити знання учнів з ввічливості, розвивати культуру поведінки, культуру мовлення.
Форма проведення: диспут
Місце проведення: класна кімната.
Час проведення: заняття виховної години 800 – 845
Етапи підготовки проведення виховного заходу:
1. Етап – вибір мети. Мета даного заходу підібрана таким чином, щоб не тільки можна було дати нові знання, але й перевірити ті, що вже мають учні, але крім цієї головної мети існує ще й інша – розважальна.
2. Етап – планування виховного заходу. На даному етапі йде підбір питань для заходу, місця та часу проведення.
3. Етап – організація діяльності учнів. Учні раніше були попереджені про проведення заходу. Від них не потребується попередньої підготовки.
4. Етап – проведення заходу.
5. Етап – підведення підсумків. Після проведення заходу обговорити захід з вчителем, методистом та присутніми студентами, з метою вивчення успіхів та невдач.
Сьогодні ми поговоримо про ввічливість, як одну з рис культурної людини. Філософ Емерсон сказав:,, Ввічливість – це сума маленьких жертв, які ми приносимо оточуючим нас людям». А іспанський письменник М. Сервантес наголошував, що „Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість».
Правильність цих висловів безсумнівна, і на протязі всього життя ви будете кожен раз переконуватись в цьому.
Ввічливість є одним із проявів доброзичливого ставлення до людей, з якими ми щоденно спілкуємося вдома, у школі, магазині, транспорті. Ввічлива, тактовна, скромна і доброзичлива людина достойно вийде з будь-якої життєвої ситуації, залишивши в оточуючих приємну думку про себе.
– Подумайте, у яких вчинках проявляється ввічливість людини? Важливим показником ввічливості людини є її вміння вітатися. У світі існує багато форм різних привітань. Так, жителі Тібету, наприклад, вітаючись, знімають свій головний убор правою рукою. Ліву руку вони закладають за вухо і висовують язика. Європейці обмежуються, як правило, тим, що піднімають шляпу і роблять легкий уклін. У японців для привітання застосовуються 3 види поклонів: найнижчий, середній (30°) і легкий (15°).
– Люди, зустрічаючись, у різній формі різними способами бажають один одному доброго ранку чи дня, здоров’я, добра і благополуччя.
– Давайте перевіримо, знаєте ви основні правила таких привітань.
– Хто вітається першим – чоловік чи жінка?
– Молодший чи старший?
– Керівник чи підлеглий?
– Учень чи вчитель?
– Ще одне правило: не слід чекати, доки з вами привітається людина. Пам’ятайте: першим вітається вихованіший. Тож давайте постійно доводити собі та оточуючим, що ви – вихована людина. Але є деякі виключення з цих правил: хто заходить у кімнату, першим вітається з присутніми, а той, хто виходить, -першим прощається з людьми, які залишилися у приміщенні.
– Які ви ще знаєте способи привітання?
(Чоловіки завжди встають, вітаючись з жінками, жінки – вітаючись із жінкою чи чоловіком похилого віку)
– А коли встають учні?
– Буваючи на екскурсіях, різних святах, виховних годинах, вечорах і КВК, які проводилися у вашій школі, ви постійно мали змогу спостерігати за вчинками інших, аналізувати і порівнювати із своїми, і, звичайно, мали час навчитися культури поведінки і хорошим манерам. Зараз ми у цьому переконаємось.
Отож, проведемо своєрідний „ турнір « ввічливості між двома командами.
1. Які ви можете дати поради людині, яка іде в гості?
2. Уявіть собі картину: в гостях на блюдечку вам піднесли чашку з вишневим компотом. Як випити компот і виїсти ягоди, дотримуючись правил хорошого тону за столом?
До речі, більше 200 р. тому в Росії з'явилась книга про правила поведінки юнаків та дівчат за столом. Називалась вона „Юности честное зеркало, или Показання житейскому обхождению». Більшість із правил цієї книги стануть у пригоді і зараз, хоча написані вони незвичайною для нас мовою. Ось послухайте:
„ Не хватай первим блюдо и не дуй в жидкое, чтобы везде не брызгало».
„Руки твои да не лежат долго на тарелках, ногами везде не мотай, не утирай губ руками и не пей, пока пищу не проглотишь».
„Над ествою не чавкай, как свинья, и голови не чеши -Не проглотив куска, не говори «.
Такт. Поняття, яке в ньому закладене, багатогранне і ємне. В словнику воно визначається не лише як “почуття правил пристойності”, але як “почуття міри”!
Кожна людина має право бути дурнем, проти цього нічого сказати не можна, але і цим правом треба користуватись з деякою мірою (Л. Бернс).
CAPTCHA на основе изображений