Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Напилки

Тип работы: 
Контрольна робота
К-во страниц: 
18
Язык: 
Українська
Оценка: 
Напилки
 
Обпилюванням називається операція з обробки металів та інших матеріалів зняттям незначного шару напилками вручну або на обпилювальних верстатах.
Напилками слюсар надає деталям потрібної форми і розмірів, припасовує деталі одну до одної, підготовляє кромки деталей для зварювання та виконує інші роботи.
За допомогою напилків обробляють площини, криволінійні поверхні, пази, канавки, отвори будь-якої форми, поверхні, розміщені під різними кутами, тощо. Припуски на обпилювання залишають невеликими – від 0, 5 до 0, 25 мм. Точність обробки обпилюванням становить 0, 2... 0, 05 мм (в окремих випадках – до 0, 001 мм).
Ручна обробка напилком зараз значною мірою замінена обпилюванням на спеціальних верстатах, але повністю витіснити ручне обпилювання ці верстати не можуть, бо підгоночні роботи при складанні та монтажі обладнання часто доводиться виконувати вручну.
Напилки. Напилок (рис. 1) – це стальний брусок певного профілю і довжини, на поверхні якого є насічки (нарізки), що утворюють западини і гострозаточені зубці, у перерізі мають форму клина. Напилки виготовляють зі сталі У10А або У13А (допускається легована хромиста сталь ШХ15 або 13Х), після насічення піддають термічній обробці.
 
Рис. 1. Слюсарний напилок загального призначення: 1 – носок; 2 – робоча частина; З – ненасічена дільниця; 4 – заплечико, 5 – хвостовик; 6, 8 – широка та вузька сторони; 7 – ребра.
 
Класифікація напилків
 
За призначенням напилки поділяють на такі групи: загального призначення; спеціального призначення; надфілі; рашпілі; машинні.
Напилки загального призначення служать для загальнослюсарних робіт. За число n насічок (зубців), що припадають на 10 мм довжини, напилки поділяють на шість класів, а насічки мають номери 0, 1, 2, 3, 4 і 5.
До першого класу належать напилки з насічками № 0 та 1 (п = 4... 12). Їх називають драчовими. Вони мають найбільші зубці і служать для грубого обпилювання.
До другого класу належать напилки з насічками № 2 і 3 (п = 13... 24). Їх називають личкувальними і застосовують для чистого обпилювання.
До третього, четвертого, п'ятого і шостого класів належать напилки з насічками № 4 і 5 (п   28). Їх називають бархатними і застосовують для остаточної обробки і доведення поверхонь.
Напилки поділяють на такі типи:
- плоскі (рис. 2, а), плоскі гостроносі (рис. 2, б) застосовують для обпилювання зовнішніх або внутрішніх плоских поверхонь, а також пропилювання шліців і канавок;
- квадратні (рис. 2, в) застосовують для розпилювання квадратних, прямокутних і багатокутних отворів, а також для обпилювання вузьких плоских поверхонь;
- тригранні (рис. 2, г) служать для обпилювання гострих кутів, що становлять 60° і більше, як із зовнішнього боку деталі, так і в пазах, отворах і канавках, а також для загострення пил по дереву;
- круглі (рис. 2, д) використовують для розпилювання круглих або овальних отворів та ввігнутих поверхонь невеликого радіуса;
- напівкруглі (рис. 2, е) із сегментним перерізом застосовують для обробки угнутих криволінійних поверхонь великого радіуса і великих отворів (випнутої сторони) ; площин, випнутих криволінійних поверхонь і кутів більше 30° (плоскою стороною) ;
- ромбічні (рис. 2, є) застосовують для обпилювання зубів зубчастих коліс, дисків і зірочок, для зняття задирок з цих деталей після обробки їх на верстатах, а також обпилювання кутів понад 15° і пазів;
- ножівкові (рис. 137, ж) служать для обпилювання внутрішніх кутів, клиновидних канавок, вузьких пазів, площин у тригранних, квадратних і прямокутних отворах, а також для виготовлення різальних інструментів і штампів.
 
д е є ж
Рис. 2. Типи напилків:
а – плоский; б – плоский гостроносий; в – круглий; г – тригранні; д – круглі; е – капівкругий; є – ромбічний; ж – ножівкові.
 
Плоскі, квадратні, тригранні, напівкруглі, ромбічні та ножівкові напилки виготовляють з пасічними і нарізними зубцями.
Ножівкові напилки виготовляють лише за спеціальним замовленням, а їх та ромбічні напилки лише з насічками № 2, 3, 4 і 5 завдовжки відповідно 100... 250 мм і 100... 315 мм.
Напилки спеціального призначення виготовляють для обробки кольорових сплавів, виробів з легких сплавів і неметалевих матеріалів, а також таровані та алмазні.
Напилки для обробки кольорових сплавів на відміну від слюсарних загального призначення мають інші, раціональніші для даного конкретного сплаву кути нахилу насічок і глибшу та гострішу насічку, що забезпечують високі продуктивність і стійкість напилків. Напилки випускаються лише плоскими і загостреними з насічкою № 1 і призначаються для обробки бронзи, латуні, дюралюмінію.
Напилки для обробки бронзи, латуні і дюралюмінію мають подвійну насічку – верхня виконана під кутами 45, 30 і 50°, а нижня – відповідно під кутами 60, 85 і 60°. Маркірують напилки буквами ЦМ на хвостовику.
Напилки для обробки виробів з легких сплавів і неметалевих матеріалів. Напилки загального призначення, що застосовуються при обробці виробів з легких і м'яких сплавів (алюмінію, дюралюмінію, міді, бабіту, свинцю) і неметалевих матеріалів (пластмаси, гетинаксу, текстоліту, органічного скла, деревини, гуми тощо), мають дрібну насічку, тому при роботі швидко забиваються стружкою і виходять
CAPTCHA на основе изображений