Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація життєдільності дітей за освітньою лінією "Дитина в соціумі" (розділи "Сім’я, "Родина")

Предмет: 
Тип работы: 
Контрольна робота
К-во страниц: 
10
Язык: 
Українська
Оценка: 
Відповідно до Базового компонента та Базової програми дошкільної освіти в Україні зміст освітньої лінії «Дитина в соціумі» передбачає формування у дітей навичок соціально прийнятої поведінки, вміння орієнтуватись у світі людських відносин, готовності співпереживати та співчувати іншим.
Завдяки спілкуванню з дорослими як носіями суспільно-історичного досвіду людства в дитини з'являються інтерес та вміння розуміти інших, долучатися до спільної діяльності з однолітками та дорослими, об'єднувати з ними свої зусилля для досягнення спільного результату, оцінювати власні можливості, поважати бажання та інтереси інших людей.
Взаємодія з іншими людьми є своєрідним видом входження дитини в людський соціум, що вимагає уміння узгоджувати свої інтереси, бажання, дії з іншими членами суспільства.
Організації життєдіяльності дітей за освітньою лінією «Дитина в соціумі» у практичній роботі спрямовується за наступними векторами:
1. Сім’я.
2. Родина.
3. Люди.
Розглянемо детально специфіку і форми організації життєдільності дітей за векторами «Сім’я» і «Родина».
Для з’ясування стану розвитку у дітей поняття про сім’ю, сімейні цінності тощо було використано анкетування батьків та опитування дітей для вивчення взаємовідносин та взаємодії членів сім’ї, для виявлення реальної соціально-педагогічної ситуації розвитку дитини в сім’ї. Анкета для батьків містила одинадцять запитань, наприклад: «Прізвище, ім’я дитини, дата народження», «Склад сім’ї, професія батьків, освіта батька й матері, матеріальне становище, побутові умови сім’ї», «Дитина в сім’ї єдина, молодша або старша?», «З ким частіше залишається дитина вдома: хто з нею гуляє, грає, купує іграшки, книги, частіше спілкується? Хто їй читає книжки?», «Які навички самообслуговування є в дитини (самостійність у прибиранні іграшок, ліжка тощо)?», «Чи є в дитини домашні обов’язки (бере участь у домашньому прибиранні, в накритті на стіл, доглядає за тваринами, поливає рослини, допомагає в догляді за малюками)?», «Назвіть кращих друзів Вашої дитини (по двору, дитячому садку). Як давно вона з ними дружить? Що розповідає про них?». Анкета для дітей містила чотирнадцять запитань, наприклад: «З ким ти живеш?», «Чи є в тебе брат, сестра? Вони старші або молодші за тебе? Чи є в тебе дідусь, бабуся? Де вони живуть?», «З ким ти ходиш гуляти, з ким граєш? Хто тобі купує книжки, іграшки, солодощі?», «Чи допомагаєш удома мамі, тату, молодшому братові, сестрі? У чому допомагаєш?», «Чи застилаєш ти своє ліжко? Чи прибираєш за собою іграшки, або тобі допомагає хтось із дорослих?», «Чи є у вас удома квіти? Хто їх поливає? Чи є які-небудь тварини, хто за ними доглядає?», «Чи є в тебе друзі у дворі, в дитячому садку? Як давно ти з ними дружиш? Чому ти з ними дружиш? Що ви разом робите, чим займаєтеся?».
За попередніми результатами виявилося, що 36% дітей живуть у повних сім’ях, з яких одна сім’я складається з двох поколінь; 64% – живуть у неповних сім’ях, з них 16% – живуть із дідусем і бабусею; 20% дітей є в родинах молодшими. Відповіді дітей свідчать про те, що мати для дошкільника виступає найбільш близькою людиною. З нею дитина частіше спілкується, ділиться враженнями, її більше, ніж інших членів родини, слухається. Але і свої примхи дошкільники частіше виражають мамам, ніж татам.
Бесіда з дітьми включила кілька питань: «Навіщо людині потрібна сім’я?», «Що таке сім’я?», «З кого складається твоя сім’я?», «Для чого сім’ї потрібні діти?», «Які обов’язки в сім’ї виконують батьки?», «Коли ти станеш дорослим, ти одружишся (вийдеш заміж)?», «Скільки в тебе буде дітей?».
За результатами опитування дітей старшого дошкільного віку, можна стверджувати, що необхідність сім’ї визначається дітьми по-різному: 20% дітей відповіли на запитання: «Я не знаю», «Я не знаю, що відповісти»; 44% – для задоволення особистих потреб: «Щоб чоловік приносив додому гроші», «Щоб дружина все робила замість мене»; 24% – щоб уникнути самотності: «Щоб бути завжди разом», «Щоб не залишатися самому», «Щоб людина, яка подобається, завжди була поруч»; 12% – щоб народити дитину.
Згідно з відповідями на питання «Коли ти станеш дорослим, ти одружишся (вийдеш заміж)?», 92% дітей збираються в майбутньому одружуватися (виходити заміж), але в їхніх відповідях звучить споживацький мотив створення сім’ї: «чоловік повинен заробляти гроші», «дружина повинна прибирати і готувати мені їжу». 8% дітей не збираються (одружуватися, виходити заміж), не пояснюючи свою відповідь.
При визначенні поняття «сім’я» всі діти без винятку вважають, що «сім’я» – взаємодопомога одне одному, спільне проживання батьків, дитини, дідуся й бабусі, любов один до одного: «Це коли мама й тато, бабуся, дідусь і діти живуть разом», «Це коли мама й тато допомагають одне одному»; 88% дітей у майбутньому хочуть мати свою сім’ю та дітей. Негативні відповіді з приводу необхідності мати власну сім’ю та дітей, як правило, давали діти з неповних або неблагополучних родин.
Аналіз відповіді дітей на питання «З кого складається твоя сім’я?»: 36% дітей відповіли: «З мами, тата і мене», «Тато, мама, братик і я»; 44% – «З мами і мене»; і 20% – «Мама, бабуся і я», «Дідусь, бабуся, мама і я», «Дідусь, бабуся і я», тобто всі діти впевнено називають тих членів сім’ї, з якими разом живуть. Інших членів родини діти не включають у свої відповіді.
За результатами відповідей на питання
CAPTCHA на основе изображений