Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Особливості співвідношення понять "PR" і "реклама"

Предмет: 
Тип работы: 
Контрольна робота
К-во страниц: 
13
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
1. Особливості співвідношення понять «PR» і «реклама»
2. Характерні завдання реклами й PR
3. Подібність і відмінність PR і реклами
Список використаної літератури
 
1. Особливості співвідношення понять «PR» і «реклама»
 
Успіх будь-якої компанії на конкурентозалежному ринку залежить від багатьох факторів. Але, безперечно, маркетинг є одним з основних інструментів досягнення цього успіху. Розглянемо два важливі різновиди маркетингу, без яких неможливо представити сучасний бізнес: реклама і PR (pr – буквально – «публічні відносини», більш розповсюджене сприйняття «формування громадської думки»).
Багато хто плутає ці два поняття, у той час як дуже важливо знати, чим саме вони розрізняються. Власне обидва ці напрямки націлені на один результат – просування того або іншого продукту на ринок і збільшення споживчого попиту на цей продукт (неважливо – ідея це, товар чи послуга), однак реклама розповідає про товар, а піар – про фірму-виробника.
Можна сказати, що PR – це просування, засноване на особистості керівника або групи керівників підприємства, а реклама – це будь-яка форма неособистого (не заснованого на особистості) представлення продукту на ринку.
Відомо, що поняття PR підрозділяється на п'ять основних напрямків діяльності:
1. Відносини зі ЗМІ (пабліситі) – створення «обличчя» фірми, яке буде постійно з'являтися в ЗМІ (газетах, телепередачах і т. д.).
2. Відносини всередині фірми або підприємства – формування позитивного вигляду в очах своїх співробітників. Найчастіше це різні мотиваційні програми, які спонукають співробітників до найкращого виконання своїх обов'язків.
3. Відносини з фінансовим співтовариством – взаємодія з державними фінансовими органами, з інвесторами.
4. Відносини з владними структурами – тісне співробітництво з федеральними, регіональними, окружними й місцевими органами влади.
5. Відносини «з народом».
І всі ці відносини формує і регулює фахівець – піарщик. Звичайно, у реальному житті інформація, яка просочується «назовні», суворо дозована і відібрана. Публіці рідко повідомляють справді всю інформацію – їй повідомляють те, що підвищує імідж фірми та її керівника, але не поспішають розповідати про її помилки і прорахунки. Фактично, піарщики часто займаються саме нав'язуванням громадськості тієї думки, яка, на їх погляд, є правильною і необхідною для успіху компанії.
Важливо розуміти, що піар спрямований не на миттєвий результат, а скоріше на досягнення довгострокової вигоди. Наприклад, підписані контракти, нові інвестиції і т. д. приходять найчастіше через тривалий час після проведення піар-кампаній, які формують «гарний» імідж фірми.
Що стосується реклами, то у неї дещо інші функції, ніж у піару, хоча не менш важливі. І загальновизнане сприйняття реклами лише як інструмента для «розкручування» конкретного продукту невірне – цього просто недостатньо.
Саме тому рекламна кампанія звичайно починається з популяризації самої фірми, і піарщикам необхідно чимало потрудитися над створенням позитивного іміджу «обличчя» компанії. А рекламістам доведеться попрацювати над створенням корпоративного стилю компанії, який у майбутньому буде характерною рисою самої фірми та її «імені», а також над створенням бренду, під яким потім і будуть виводитися на ринок не лише основні, але й побічні товари. І вже після цього іде в хід реклама у звичайному її сприйнятті (ЗМІ, зовнішня реклама, Internet), яка викликає в кінцевого споживача позитивні емоції і створює притягальний образ товару.
 
2. Характерні завдання реклами й PR
 
Так само як багато з людей помилково прирівнюють одне до одного такі поняття, як пабліситі і зв'язки із громадськістю, існує також помилкова думка щодо розходження між пабліситі (як однією зі сфер діяльності зі зв'язків з громадськістю) і рекламою.
Незважаючи на те що й у випадку роботи із забезпечення пабліситі, і у випадку рекламної діяльності однаково використовуються ЗМІ (для поширення відповідної інформації), однак формат і контекст діяльності в сфері пабліситі й у сфері рекламної діяльності різний.
Пабліситі, тобто інформація про деяку подію, людину, організації або вид продукції, з'являється на світ у вигляді випуску новин, або нарису, або іншого публікаційного матеріалу, який виходить у тому чи іншому ЗМІ. Матеріал для подібної публікації готується фахівцем зі зв'язків з громадськістю, а потім приймається до розгляду відділом новин даного ЗМІ. Редактори визначають, чи буде використані той або інший матеріал, чи відправиться в сміттєвий кошик.
Можна виділити наступні цілі й завдання діяльності зі зв’язків з громадськістю.
Цілі PR:
створення корпоративної індивідуальності і позиціювання;
завоювання довіри клієнтів;
завоювання розташування уряду, інвесторів і постачальників;
підтримка морального стану співробітників на необхідному рівні;
створення довгострокових відносин зі ЗМІ;
зміна корпоративного іміджу і створення престижу й позитивної репутації компанії;
розв’язання непорозумінь;
вжиття заходів відносно несприятливих публікацій;
залучення і утримання цінних співробітників;
просування продукції;
створення впізнання і розуміння споживачами заданої концепції компанії на нових ринках;
вживання заходів відносно сприятливих можливостей і спірних питань;
посилення ефекту від проведення спонсорських заходів.
Завдання PR:
оцінка відносин організації з громадськістю;
виявлення зони сполучення і узгодження інтересів організації і громадськості;
формування довірчих відносин громадськості до діяльності організації.
Реклама являє собою оплачене місце (у випадку друкованого видання) або ефірний
CAPTCHA на основе изображений