Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Психологічні аспекти роботи з кадрами

Тип работы: 
Контрольна робота
К-во страниц: 
12
Язык: 
Українська
Оценка: 
Зміст
 
1. Психологічні аспекти ефективної роботи з персоналом
2. Особливості міжособистісних внутрішньорганізаційних відносин
3. Зворотний психологічний зв'язок з працівниками
4. Відмінності у сприйнятті між керівником і кадрами
Список використаної літератури
 
1. Психологічні аспекти ефективної роботи з персоналом
 
Найбільші помилки звичайно вчиняються керівником саме в тій області, де він почуває себе неперевершеним, тому що раніше в нього у ній не було провалів. Зарозумілість у бізнесі – вірний шлях до руйнування всьго набутого з часом. Формою винагороди, яку зневажає абсолютна більшість керівників, є «спасибі», – і про це необхідно пам'ятати.
Завжди треба намагатися виконувати свої обіцянки. При цьому варто залишити собі строк подумати і певний запас сил і засобів, а також часу. Якщо керівник піклується про ріст авторитету в колективі, то він повинен виконувати свої обіцянки раніше призначеного ним самим часу. Його обов'язково будуть цінувати хоча б за одну лише цю якість. При спілкуванні з іншими можна вважати, що обов'язковість прямо залежить від займаної посади, однак за даними соціологічних опитувань 75% керівників є зовсім необов'язковими.
Необхідно стежити за фізичним станом працівників. Відповідно до останніх медичних досліджень стабільний розвиток ожиріння – вірна ознака незадоволеності роботою. Якщо усунути причину, то вага повернеться до норми, а в організації буде ліквідовано прихований конфлікт. Взагалі конфлікт в організації – ознака її здоров'я, але до певної межі. Не слід намагатися погасити конфлікт, треба його вирішувати, особливо прихований.
Більшість працівників, зайнятих творчою працею в організаціях (маркетингові дослідження, реклама та ін.), повинні мати право на ненормований робочий день. Це дозволить їм пристосувати свій робочий ритм до обміну речовин у своєму організмі і видавати набагато ефективніші результати, ніж при звичайній зайнятості.
Якщо керівник або працівник не прагне досягти досконалості у своїй роботі, то краще взагалі не працювати, тому що робота, яка не приносить прибутку або задоволення, знищує працівника як особистість. Керівникові варто обов'язково уникати виправдань співробітників у випадку помилок і невдач. Їм повинна бути запропонована допомога у процесі вирішення проблем, а не при виправленні зробленого – це змусить підлеглих проявляти самостійність і поліпшить якість роботи.
Всі помилки, по мірі можливості, повинні визнаватися керівником відкрито і спокійно, заохочуючи до того ж підлеглих і колег. Він може виразити їм співчуття й не карати за прорахунки. Репутація непогрішного небезпечна й для керівника й для фірми.
Неприпустимими є інтимні відносини керівника з підлеглими у фірмі і не тільки з моральних міркувань, але і з точки зору вимог про збільшення заробітної плати і зниження якості роботи.
Діяльність неформальних лідерів у колективі повинна ненав'язливо направлятися в русло досягнення загальних цілей фірми. Не варто боятися їх активності, але й не можна давати їм великого об’єму влади.
Першочергова увага має приділятися стану особистої дисципліни кожного працівника і колективу у цілому. У зв'язку з цим можна сформулювати наступні цілі в діяльності керівника:
сформувати і підтримувати для себе динамічну картину життєдіяльності фірми;
упевнено реагувати на нові ситуації;
чітко мотивувати свої дії, дії підлеглих і всього колективу;
культивувати переважно творчий підхід до роботи у фірмі в цілому;
створити і підтримувати дружелюбно-рівну психологічну атмосферу;
регулярно і об'єктивно оцінювати досягнуті результати, аналізувати помилки і прорахунки, не знімаючи відповідальності з винних, критикувати підлеглих продумано, виважено;
не брати на себе зайву і чужу роботу;
ставити собі тільки конкретні і досяжні цілі;
розширювати свій кругозір і завжди зберігати гарний настрій.
При найманні на роботу особливо пильну увага варто звернути на мотивацію кожного претендента, уважно вислухати його розповідь і попросите час для відповіді.
Необхідно постійно прилюдно відзначати цінність для колективу конкретного працівника, але ніколи – його нікчемність. При оцінці підкреслюється не закладений потенціал, а досягнуті результати.
Встановлення духу колективізму, сімейності і корпоративності у фірмі приведе до поліпшення виробничих результатів і зміцнення дружніх відносин, поваги і відданості фірмі. При цьому мають дотримуватися норми етики у спілкуванні з персоналом і поведінкою в суспільстві.
 
2. Особливості міжособистісних внутріорганізаційних відносин
 
Відносини в колективі повинні бути налагоджені із самого початку, а не з моменту виникнення неприємностей. Для цього, насамперед, необхідно навчитися брати до уваги чужі точки зору, виключити зі всіх взаємин заздрість, намагатися ніколи і нікого не звинувачувати, бути завжди вдячним за прихильність до вас товаришів по службі – вона захищає від непоправних помилок і підтримує у критичних ситуаціях. На колектив, як і на клієнтів, необхідно зробити сприятливе перше враження, тому що другої можливості може не представитися. Робота для всіх співробітників повинна стати предметом гордості, тоді вони відплатять фірмі відданістю.
Деякі рекомендації щодо роботи з кадрами носять особистий характер. Вони виділені авторами на основі власного практичного досвіду і спрямовані на ліквідацію дискомфорту керівника, який викликається зробленими помилками і їх наслідками. Насамперед необхідно навчитися вважати помилки життєвим досвідом і ніколи не сердитися навіть на себе. Основою спілкування із працівниками повинна стати людяність, нехай навіть цього нелегко буде домогтися на початку відносин (особливо зі
CAPTCHA на основе изображений