Портал образовательно-информационных услуг «Студенческая консультация»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Водні види оздоровлення та їх вплив на організм людини

Предмет: 
Тип работы: 
Стаття
К-во страниц: 
5
Язык: 
Українська
Оценка: 
Водні види оздоровлення та їх вплив на організм людини
 
Помінчук Л., Міжнародний економіко-гуманітарний університет ім. академіка С. Дем’янчука
 
Анотація. Помінчук Л. Водні види оздоровлення та їх вплив на організм людини. В статті висвітлюється необхідність застосування водних видів оздоровлення та вплив водолікувальних процедур на організм людини.
Ключові слова: лікування, профілактика, вода.
Анатация. Поминчук Л. Водные виды оздоровления и их влияние на организм человека. В статье раскрывается необходимость использования водных видов оздоровления и влияние водолечебных процедур на организм человека.
Ключевые слова: лечение, профилактика, вода.
Abstract. Pominchuk L. The necessity of using water aspects of healthing and the influence of clinic water procedures to human’s organism is expressed in this article.
Key words: clinic process, prevention, water.
 
Водолікування – використання води за спеціально розробленими методичними заходами з лікувальною та профілактичною метою.
Актуальність. Вода має багато унікальних цілющих властивостей. Вивчаючи вплив води на організм людини можна назвати багато функцій води, такі як: поживна, транспортна, видільна, газообмінна, енергетична, інформативна.
Впливати на організм водними процедурами можна різними способами та методиками у вигляді ванн, душу, обливань, обтирань, купань. Впливаючи таким чином ми оздоровлюємо організм, відбувається не тільки оздоровлення а й лікування, загартування й профілактика захворювань.
Під час дії води в ньому відбуваються фізіологічні зміни. На водолікувальну процедуру організм відповідає складною нейрогуморальною реакцією, яка впливає на всі органи і системи. Але особливо виражена реакція з боку серцево-судинної системи.
А найголовнішою причиною для вивчення та використання водних процедур – це їх доступність та недорогий метод оздоровлення.
Мета дослідження – Визначити водні види процедур, дослідити вплив водолікування на організм людини.
Для вирішення завдань використовуються такі методи:
- аналізу медичної, науково-методичної літератури;
- спостереження та порівняння;
- вивчення та узагальнення досвіду роботи щодо використання різних водних видів оздоровлення.
Вода як зовнішній подразник діє на організм через шкіру та її численні нервові рецептори.
Гідротерапія – використання прісної води (водопровідної, річкової, озерної). Прісну воду використовують у чистому вигляді і з додаванням різних речовин (хвойний екстракт, ромашка, гірчиця тощо), що посилює її дію на організм.
Ванни є одним із важливіших видів оздоровлення.
Розрізняють такі види ванн:
1) Прісні: загальні, загальні з t, яка поступово підвищується, контрастні, вібраційні;
2) Ароматичні: хвойні, шавлієві, скипидарні, і т. д;
3) Мінеральні: сульфідні, шлакові, соляні, йодо-бромні;
4) Радонові.
5) Газові: вуглекислі, кисневі, азотні, жемчужні;
6) Комбіновані;
7) Парові;
8) Гідроелектричні;
9) Ванни підводного витягування.
Розрізняють такі види душу: дощовий, голчастий, висхідний, циркулярний, струминний (душ Шарко), віялоподібний та шотландський.
Поділяють душі на стабільні і лабільні. До стабільних душів належать: дощовий, голчастий, циркулярний, висхідний. Дія водяного душу зумовлена великою тепловіддачею і впливом механічного фактора.
Має значення і фактор часу дії цієї процедури. Короткий холодний та гарячий душ (1-3 хв.) має збудливий вплив, тонізує м’язи, підвищує тонус судин; тривалий (3-10 хв.) особливо теплий, діє заспокійливо.
Сильнішими загартовуючими засобами є такі водні процедури, як укутування, обтирання, обливання (душ) та купання. Обливання як загартовуючий засіб застосовують часто, і багато хто із дітей переносить їх навіть краще, ніж обтирання.
Звичайно найкращим способом загартовування є купання, при якому до діяння води долучається й вплив повітря і сонця. Найкращим купанням є, звичайно, купання в морі. Солона морська вода робить значно сильніший вплив на шкіру і весь організм дитини ніж прісна річкова вода. Хорошою загартовуючою водною процедурою є щоденне миття ніг у холодній воді.
Плавання – є одним з самих ефективних і оздоровчих видів спорту, сильним засобом, що попереджує і навіть виправляє починаючі порушення постави. Систематичні заняття показують позитивний вплив на стан кровоносних судин: збільшується їх скоротливість, еластичність і міцність, покращується енергетичний обмін речовин у стінках судин, поновлюється їх тканина, нормалізується артеріальний тиск; позитивно впливають на систему дихання, помітно зміцнюють і покращують її діяльність, дихальний ритм, збільшують життєву ємкість легень (ЖЄЛ), тренуються бронхи і альвеоли.
Гідрокінезотерапія – це лікування рухами у воді. Застосовується у вигляді гімнастичних вправ, витягнення у воді, корекції положенням, підводного масажу, плавання, купання, механотерапії та ігор у воді.
У першу чергу використовується механічна дія водного середовища, її виштовхуюча підйомна сила і гідростатичний тиск. Завдяки першій властивості зменшується маса тіла людини у воді на 9/10 тобто при масі 80 кг. людина буде важити 8 кг. Одночасно благотворно впливає і температурний чинник. Тепла вода поліпшує лімфообіг, сприяє розслабленню м’язів, розм’якшує тканину, зменшує рефлекторну збудженість, покращує еластичність м’язів, знижує больові відчуття.
Висновок. Аналізуючи результати дослідження, яке проводилось в Обласному спеціалізованому будинку дитини, де спостерігалися дві групи по чотири дитини: групі А – було призначено медикаментозне лікування, групі В – медикаментозне та додатково водні види оздоровлення, можна сказати про ефективність водних процедур. Вони сприяють виздоровленню та у досягненні більшого лікувального ефекту в порівнянні з медикаментозним.
Під час порівняння результатів дослідження в групі А та групі В можна чітко виділити відмінності в стані здоров’я дітей. Зміни в стані здоров’я дітей, які отримували тільки медикаментозне лікування не є стовідсотковими. А в групі, де діти додатково отримували водні види оздоровлення можемо спостерігати повне видужування (тільки в двох з них не повністю позитивний результат в зв’язку з тяжкістю захворювання).
Такі процедури не тільки покращують самопочуття, а й сприяють покращенню роботи центральної нервової системи, серцево-судинної, дихальної, м’язової.
 
Список використаної літератури
 
Анохин М. К. «Очерки физиологии функциональных систем», М. «Медицина», 1975. – 179 с.
Болотов Б. В. Я научу вас не болеть и не стареть. – К., «Україна», 1992. – 48 с.
Булатова М. М., Сахновский К. П. Плавание для здоровья. Киев «Здоровье», 1998. – С. 42-49.
Еременко Г. Н., Полька Н. С., Гозак С. В. и др. Физическое развитие детей школьного возраста Украины // Актуальні проблеми охорони здоров'я дітей шкільного віку і підлітків: Матеріали науково-практичної конференції – Харків, 1997. – С. 208-209.
Круцевич Т. Ю. Методы исследования индивидуального здоров'я детей и подростков в процессе физического воспитания. – К. : Олимпийская литература, 1999. – 232 с.
Мухін В. М. Фізична реабілітація – навчальний посібник. – К., «Олімпійська література», 2000. – 424 с.
Панасик Є. М., Федоров Я. М., Модилевский В. М., Фильчикова З. І. Физиотерапия. – К. : Здоровья, 1995. – 170с.
Паффенбаргер Р. С., Ольсен Э. Здоровый образ жизни. – К., «Олимпийская литература», 1999. – 320 с.
Сироречковская М. Н. Водолечения М: Медицина 1996. – С. 162-176с.
Улащик В. С. Основные принципи соврименной физиотерапии. // Вопр. Курортологии, физиотерапии и реабилитации. Білорусь 1981. – С. 151-153.
CAPTCHA на основе изображений